Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért gondolják a szülők,...

Miért gondolják a szülők, hogy csak a gyereknek vannak "kötelezettségeik", neki (k) meg nincs?

Figyelt kérdés

Arról van szó,hogy az apám úgy viselkedik,mintha nem is lennék.pl.Nem hív fel a születésnapom;nem szólt,hogy elveszi a párját(kb.25 éve a párja )feleségül;nem volt kíváncsi arra sem,amikor már az utolsó napokat rúgtam a terhességem során(közben sem találkoztunk)És még sorolhatnám...

Viszont elvárná,ugyanezen v. hasonló dogokat tőlem.

Állítólag nagyon rosszul esik neki,hogy ilyen a viszony,de úgy látom egy szalmszálat sem képes ezért tenni.Én próbálok normáisan viszonyulni hozzá,de kezd közömbös lenni az egész.

Azt az egyett ne írjátok,hogy beszéljük meg,mert már sokszor próbáltuk,de ált.veszekedés a vége.

Véleményetek?


2009. máj. 11. 11:15
1 2
 1/16 A kérdező kommentje:
Ja,nem vagyok tini(30 éves vagyok) és egy kicsit furcsa és bántó apám viselkedése.
2009. máj. 11. 11:18
 2/16 anonim ***** válasza:
100%

Szia,

ez elszomorító. Mármint, hogy apád ilyen. Ha nem meg a beszélgetés, akkor csak azt tudom tanácsolni, hogy add fel. Ne keresd folyton. Vajon ha te nem keresnéd, akkor hiányoznál neki? Mert ha nem, akkor nem éri meg. Tudom, hogy rosszul esik, de sokszor jobb így, mint évekig szenvedni attól, hogy milyen az apád.

2009. máj. 11. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%

szia!


ilyen esetben nem is tanácsolnám , hogy beszélgess vele. Ha ennyire közömbös irányodban , akkor valószínűleg Te is tudod, hogy mi a szitu. Valószínűleg egy nagy adag önzőség is van benne; mert az ilyen típusú emberek szokták felhozni , hogy "TE miért nem érdeklődsz??". Szerintem nem nagyon érdemes ezzel foglalkozni. Ha keres, keres , ha nem nem. Mint szülőhöz ragaszkodnál hozzá, ez természetes , de ilyen feltételek mellett...?

2009. máj. 11. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Megnyugtatlak az enyém is ilyen sajnos. Elvárná hogy akár minden héten rohangáljak le hozzájuk 70km-re, csak hogy nézzem, hogy ő hogy alszik meg piál. Ráadásul pici babám van. Nem érdekli mi van velem, csak hogy ő meg ő meg ő. Engem már nem érdekel. Semminek néz. Nem érti meg, ha elmondom mi a problémám stb. Vele se lehet beszélni és mára eljutottam oda, hogy nem is akarok már.
2009. máj. 11. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:

Hát azért keresük egymást.Ált. havonta egyszer beszéltünk telefonon,most,hogy októberben megszületett az unokája,olyan 2-3 hetente megérdezi,hogy van a pici.Eddig kb.2x látta ebből egyszer én vittem.

Félre ne értsetek,én már rég túltettem magam/volt olyan,hogy 3 évig nem találkoztunk,csak telefonon beszéltünk,legalább nem tudott veszekedni:-)/ a dolgokon,csak beszéltem a nagynénémmel (apám nővére)és ő mondta,hogy zavarja apámat ,hogy rossz a kapcsolat.

2009. máj. 11. 11:35
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

nem lehet, hogy bűntudata van, hogy elvált, nem foglalkozott Veled, cserben hagyta az anyukádat, téged stb...nem védeni akarom, mert igenis szánalmas a viselkedése. Tudom, h beszéltél vele már sokszor, de próbáld meg még egyszer! Mondd el neki, h jó lenne, ha érdeklődne, felhívna sűrűbben, és akkor esetleg Neked is nagyobb kedved lenni keresni őt. Mondd el neki, hogy nagyon szeretnéd, ha normalizálódna a kapcsolat köztetek,de ezért kell kötni pár kompromisszumot. És ha tényleg nem lehet változtatni, akkor nem éri meg, hogy idegeskedj miatta. Sajnos kénytelen leszel elfogadni, hogy ő ilyen ember..:(

sok sikert!

2009. máj. 11. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:

Utolsónak:Azért Ő nem rossz ember(pl.dolgos,nem alkoholista),csak nagyon befolyásoja a párja(ja,bocsi mostmár felesége :-O )

Ha én nem kerese,azért néha keres Ő magától.

Azt még nem is mondtam,hogy nem tőlük tudom,hogy összeházasodtak.Nem zavar,hogy nem hívtak meg,mert 2 tanuval mentek,de hogy nem is tudtam róla...

2009. máj. 11. 11:41
 8/16 A kérdező kommentje:

Mostani utolsónak.

Foglalkozott velem,amikor kicsi voltam.Sokszor inkább azt kell benne tudatósítani,hogy már nem vagyok és családom van!

Nem könnyű dió,de lassan ott tarok,hogy elcsevegek vele úgy mintha egy boltban beszélgetnék 1 vadidegennel.Igazándiból nagyon önfejű,nem is nagyon hiányzik,mert az anyukám nagyon jó fej,meg vannak barátaim akikre lehet számítani és persze a párom stb.

Csak a véleményetekre és arra voltam kiváncsi,más is jár-e hasonló cipőben?

Köszönöm a válaszokat.

2009. máj. 11. 11:48
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

Tudom, hogy nem vígasztal, de az enyém is ilyen, sőt, rosszabb, a "kötelesség" szerepet ellátja (tehát megvesz - alap - dolgokat - extrát csak öcsémnek, nekem nem szívesen, elvisz az orvosi ügyeletre - de azt is csak anyu nyaggatására, fizeti a számlákat), de a lelki - érzelmi oldallal már nem foglalkozik, de tőlem elvárja a kiszolgálást, a pattanást azonnal, tehát olyan, mint ha én egy cseléd lennék a háznál, nem is a gyereke.

Én ha elköltözöm, kifejezetten meg fogom kérni, hogy ne keressen, nem fog hiányozni, csak az fáj, hogy másnak megadatott a jó apa, a jó szülő, és én bármi jót teszek a családban, válaszul a rosszat kapom, és nem tudom, miért, de kicsi koromtól ez van, talán anyu az egyetlen, aki mellém szokott állni, de ő meg klimaxol, és most hangulatingadozásai vannak, de ő az egyetlen, aki ha téved, bocsánatot kér, és aki meg tudja köszönni, ha kap valamit, akár segítséget.

2009. máj. 11. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

Lehet, hogy ez az egész házasságosdi csak a párja mesterkedése, és a vagyonra megy? És esetleg még apukád is szégyelli a dolgot, ezért nem újságolta neked?

Milyen kapcsolatban vagy a párjával? Valaha érdeklődött irántad, foglalkozott az a nő veled?


Ha MAGÁTÓL és rendszeresen keres, azért az azt jelenti, hogy mégis gondol rád, szeret téged, mint a lányát. De szerintem nincs kibékülve saját magával ez az ember.

Lehet azért veszekszik annyit, mert ő sem tud mit kezdeni a családi ügyeivel, és így tölti ki a dühét. Amitől persze neked semmivel sem jobb.

Azért néha hívd fel, ahogy ő is, és ha épp nagy az egyetértés, akkor látogassátok egymást. De ha épp nem, akkor nem, nagy dolgokat ne várj, senki nem változik már meg ebben a korban! Ne vedd magadra, amit a nagynénédnek mondott, a kapcsolat mindig két emberen múlik, de ezen kár veszekedni egy szót is, mert attól nem lesz jobb!

2009. máj. 11. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!