Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek is bántó ez?...

Szerintetek is bántó ez? Meghívtam az anyósomékat a születésnapomra, és nem jönnek el, mert temetőbe mennek.

Figyelt kérdés
November elsején van a születésnapom, és meghívtam őket, de anyósom azt mondta, hogy ő aznap temetőbe megy. Hozzáteszem: a temető kb. 200m-re van tőlük, bármikor mehetne, pl. halottak napján is. Pedig elég jó viszonyban vagyunk.
2009. okt. 18. 21:00
1 2 3 4
 1/37 anonim ***** válasza:
37%

Miért, szerinted mikor van Halottak Napja???

Mert szerintem november 1-én (vasárnap)!

Gondolj már bele : amikor valaki a halottaira emlékezik, akkor nem sok kedve van aznap dajdajozni, szülinapot ünnepelni!


Szerintem tartsd a szülinapodat a következő vasárnapon, akkor biztosan szívesebben elmegy, és te sem leszel tapintatlan.

2009. okt. 18. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/37 anonim ***** válasza:
76%
De hát a kérdező nem tehet róla, hogy halottak napján született! Szerintem ez felfogás kérdése. Az anyósod lehet, hogy nem akart bántani, de megértem, hogy magadra vetted. Szerintem ha máskor lenne, elmenne örömmel. Mondjuk nem tudom, hogy miért kellene neked ezért máskor tartani. Nem te akartál akkor születni. Nem túl megtisztelő, hogy nem megy el. Szerintem attól, hogy aznap temetőbe megy, még elmehetne hozzátok, nem kell dajdajozni, elvileg meg az ember úgyis akkor gondol az elhunyt szeretteire, amikor csak tud, nem csak november 1-jén, nem igaz?
2009. okt. 18. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/37 anonim ***** válasza:
27%
November elsején,aki teheti,elmegy a halottai sírjához.Igaz,hogy ez hivatalosan Mindenszentek ünnepe,és 2.-a a halottak napja,de mindenki elsején megy a temetőbe.Ha pedig anyósodéknak 200 km-re kell menniük,akkor ne várd,hogy hazaérve elmennek hozzád ünnepelni.A te meghívásod a bántó,mert úgy tűnik,számodra a halottakról való megemlékezés nem fontos.
2009. okt. 18. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/37 anonim ***** válasza:
94%
21:23: 200 métert írt a kérdező és egyébként is, mi ebben a bántó? Hogy szeretné egyszer megünnepelni a születésnapját??
2009. okt. 18. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/37 A kérdező kommentje:
Utolsó válaszoló, nem jól olvastad: nem 200 kilóméter, hanem 200 méterre, tehát kb. egy utcasaroknyira van tőlük a temető. Egyébként meg 1-je nem halottak napja, és mivel már nyugdíjasok, még az sincs, hogy munka miatt mennének inkább vasárnap a temetőbe.
2009. okt. 18. 21:30
 6/37 A kérdező kommentje:
Nekem is fontos a halottakról való megemlékezés, de nem november 1-jén, hanem bármikor, amikor eszembe jutnak. Sokat beszélgetek a nagyszüleimről, sokat gondolok rájuk, viszont nem megyek ki a sírjukhoz. Inkább előveszek fényképeket, hang- és képfelvételeket, felidézek emlékeket. És továbbadom mindazt, amit tőlük tanultam.
2009. okt. 18. 21:37
 7/37 anonim ***** válasza:
26%

November 1 a halottak napja, akkor szoktak a temetöbe menni hagyományosan. (Kedves kérdezö, miért gondolod, hogy nem akkor van a halottak napja?)

Azt érthetönek találom, hogy ha a temetöbe megyek egy kedves halottamhoz, akkor nem akarok utánna (vagy elötte) ünnepelni - ez egyszerüen érzelmi dolog.

Ne akarj anyósoddal emiatt rosszban lenni, ha ö erre érzékeny, akkor tartsd tiszteletben.

2009. okt. 18. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/37 anonim ***** válasza:
50%

Az anyósod viszont vasárnap akar a temetőbe menni, biztosan megvan a maga oka rá, hogy miért!

(Talán azért, mert mindenki vasárnap megy ki a temetőbe, ekkor fog minden síron mécses égni, biztosan nem szeretné, ha az ő halottainak a sírján ezen a napon nem lenne virág és nem lenne mécses.)


Semmi bajod nem történik, ha a születésnapodat 1 héttel később ünnepled meg, nem gondolod?


Anyósod bizonyára felállított magában egy fontossági sorrendet, fogadd el, hogy neki aznap a temető sokkal fontosabb, mint a te születésnapod.


Szerintem ez egyáltalán nem bántó, inkább azt tartom tapintatlannak, hogy ezen a napon akarod őt a szülinapi bulidra meghívni!


De te attól még nyugodtan megtarthatod a születésnapodat, mi van akkor, ha az anyósodék nem lesznek ott?... SEMMI!

2009. okt. 18. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/37 anonim ***** válasza:
91%

November 1-je MINDSZENTEK Napja, és nov. 2-a Halottak napja!!!!

Szintén nov. 1-én született vagyok..., és ezt mindig kihangsúlyozom, ha valaki összekeveri.

2009. okt. 18. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/37 anonim ***** válasza:
67%

előző vagyok:

[link]

2009. okt. 18. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!