Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Apám költözni akar, nem...

Apám költözni akar, nem akarok. Teendő? Nagyon elkeseredtem!

Figyelt kérdés

17l vagyok. Apám az ország másik végébe akar költözni. Én nem, mert leakarok itt érettségizni, és úgy néz ki, hogy érettségi után lenne egyből munkám. Apám mondta, hogy ahová elköltöznénk, ott sokkal jobb lenne. Nem akarok új környezetbe kerülni, nekem itt tökéletes.

Anyám azzal nyugtatott, hogy nem 100%. (apám kamionos, megoldható lenne, hogy csak hétvégén, vagy havonta járjon haza).


2011. nov. 20. 19:51
 1/8 anonim válasza:
100%
Szerintem nem sokat tehetsz. Mondd el, hogy te nem szeretnél költözni, és várd meg hogy mi lesz. A döntés a szüleidé, biztos ők sem akarják, hogy rossz legyen neked, és ezt is figyelembe veszik, amikor döntenek.
2011. nov. 20. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Így is úgy érzem, hogy el van cseszve az életem, nem vagyok képes újrakezdeni mindent. Nem bírnám ki...
2011. nov. 20. 20:11
 3/8 anonim ***** válasza:
68%
Nyugat-Magyarországra akartok költözni keletről? Ha igen, akkor igaza van apádnak, ott jobb lesz.
2011. nov. 20. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Igen. Pestre szívesen költöznék, oda valamilyen szinten van kötődésem, de így....
2011. nov. 20. 20:16
 5/8 anonim ***** válasza:
28%
Egy "kicsit" önző tininek tűnsz, körülötted forogjon a világ, elvárnád apádtól, hogy csak havonta, vagy hétvégén láthassa a családját, míg ha elköltöznétek, akkor gondolom, hogy sokkal gyakrabban, és pénzbe sem kerülne az utazás.
2011. nov. 20. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
89%

Páromat is ilyen helyzetbe állították a szülei 8 éve. Akkor és éveken át hibáztatta őket, utálta, hogy kiszakították a baráti köréből, az addigi életéből. Mondjuk a szülei nem is jártak jól, a jó és biztos munkahelyük helyett mehettek gyárba melózni 65-ért, 4 műszakba. Ők csak bele a vakvilágba költöztek ide, de apádnak, mint kamionsofőrnek, jólfizető állása lehet. A munkalehetőség meg jobb errefelé valamelyest. Párom is még épp nem végezte el a szakiskolát akkor, addig a hátralévő 1 évig a nagymamájának lakott és ingázott a két város között. Esetleg te is egyezkedhetnél a szüleiddel erről. Meg ha nagykorú leszel, úgyis ott laksz, ahol akarsz.

Ne félj a változástól, egy munkahelyért sokan megteszik ezt! Ahol én dolgozom, a nagy része több 100 km-ről jött, távol a családtól. Fiatalok, élik az életüket, én nem látom, hogy elcseszettnek éreznék magukat...

2011. nov. 20. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Kb 2 éve apám Pesten kamionozott, és csak hétvégente jött haza, pénteken késő este jött haza, vasárnap este ment vissza. Ez olyan másodikos koromtól nyolcadikig ment...
2011. nov. 20. 20:32
 8/8 anonim ***** válasza:
87%
Talán ezt nem szeretné tovább csinálni apukád? Megérteném. A szüleid házassága is rámehet a sok távollétre. Lehet, hogy ezért is akarnak elköltözni.
2011. nov. 20. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!