Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Akiknek sikerült a ferjet...

Akiknek sikerült a ferjet rendre, a mindennapokban tamogatasra szoktatni, hogy csinaltak ezt? Es mennyi ideig tartott, mi az, ami hasznalt?

Figyelt kérdés

Aprosagokra gondolok, pl. ha a tejesdoboz nala ürül ki, eldobja maga utan, ha barmit elövesz, elteszi maga utan...stb. Vagy ha nem kepes ra, akkor hogyan lehet megertetni, hogy ne varja el a felesegetöl a rendrakast? (Ti. "szemet" itt os, ott is allapotban nem lehet porszivozni es felmosni, azt elöbb el kell pakolni.)


Fontos: Kerem, csak olyanok irjanak, akiknek ez volt a problemajuk es sikerrel megoldottak!!


2011. nov. 20. 20:05
1 2 3
 21/25 A kérdező kommentje:

Nagyon jo kerdesek, igy meg nem is gondoltam ra!

Anyosomek egy erdekes par. Mindent együtt csinalnak, sehova sem megy egyikük sem egyedül. Meg nem sikerült rajönnöm, melyikük függ a masoktol, talan kölcsönös. Alt. aposom dolgozik, anyosom mellette all es mondja, hogyan. Eddig ebböl csak azt az oldalat lattam, hogy anyosom ilyen fönök tipus, tenyleg mindenkit iranyitani akar maga körül. De most elgondolkodtam, lehet, hogy azert, mert amugy nem csinalna semmit aposom??

A ferjemhez anyosom ugyanezzel az elvarassal viszonyul, mindig mellette all, ha barmit megjavit. Es egyebkent a ferjem ennek megfelelöen tölem is elvarja, hogy "asszisztaljak", ezt-azt hozzak, tartsam a lampat...stb.

A munka vegen az aprosagok elpakolasat apos-anyos együtt csinaljak: anyos mondja, hova, apos feladata eltenni. Jo kerdes, hogy van ez, amikor a ferjem csinal barmit? Aposom is ott tenykedik körülötte (hiszen anyostol "elvalaszthatatlan"), es ö pakol el. Viszont fizikailag gyengebb felepitesü aposom, igy a nehez dolgokat a ferjem rakja el.

De mi van a zoknival, tejeszacskoval es hasonlokkal? Anyosomek lakasaban rend van, nincs sehol otthagyott csavarok es hasonlok, ezt nem ertem... Igaz, anyosom soha nem dolgozott (es azt mondta, nem is akart, talan 2 gyerek mellett volt ideje es elpakolt mindig? Több generacio elt együtt, talan masok elpakoltak? Ezek jo kerdesek... ha igen, akkor sem ertem, hogy miert igy neveltek, nekik is egyszerübb lett volna, ha nem kell utana pakolaszni...

Valami ilyesmiröl lehett szo, es igazad van, a paromban valoszinüleg az rögzült, ez a normalis. Azert nekem megis erthetetlen, hogy logikus erveket, hogy miert jobb valtoztatni ezen, miert nem lehet megerteni...

2011. nov. 21. 15:48
 22/25 anonim ***** válasza:

Mondjuk biztos,hogy rossz nevelés,de én is inkább elpakolok,rendet rakok,mint 234-szer elmagyarázom,hogy ezt vagy azt hogyan kell csinálni.Az én férjem is nagyon rendetlen,de elvárja,hogy mindig rend legyen.Van,hogy néha kiakadok ez miatt,akkor pár hétig-hónapig elpakol maga után,majd szép fokozatosan vissza tér a "régi rossz szokásához" Most éppen egy "elpakolós"korszakban vagyunk.

Hát tanácsot igazán nem tudok adni.Próbáld meg,hogy nem pakolsz el utána,akkor csak észre veszi,hogy nem a cselédje vagy:)(nálam bevált)Sok sikert:)

2012. ápr. 9. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 anonim ***** válasza:
35%

Szoktatni?! Te egy kutyához mentél feleségül? :D

Én nem szoktattam az enyémet, feleségül se vehetett volna, ha nem csinál ilyeneket alapból.

2012. nov. 25. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 anonim ***** válasza:
Nem tudom, azóta mi a helyzet... Ott rontottad el, hogy egyszer is pakoltál utána. Megelőzni könnyebb, mint orvosolni. Én nyitnék egy fekete zsákot (odakint), és mindent beledobnék, amit elől hagy. Csavarhúzót, almavsutkát, tejes dobozt, stb. Ha keresi, megmutatod, hogy mindene ott van. Ha a szemétből kell kihalástni, majd elgondolkodik. A helyedben én meg az "elvárja"- típusú dolgokon gondolkodnék el. Ki vagy te neki?? Alkalmazottja, alattvalója,csicskája? Ha dolgozol, a munka közös, ha htb vagy, akkor is sem azért vagy otthon, hogy az ő mocskát takarítsd. Almacsutkát, tejes dobozt már a gyerek is kidob maga után, alap dolog, ilyen emberrel tuti nem házasodtam volna.
2016. nov. 4. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 anonim ***** válasza:
Nagyon sokukat nem kell "szoktatni", megcsinálják maguk is. Nem egy helyen a feleség nem csinál semmit...
2023. júl. 12. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!