Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Bűntudatom van, hogy ott...

Bűntudatom van, hogy ott akarom hagyni a fiskolát, de már nem bírom tovább a nyomást! Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Teljes munkaidőben dolgozom, és e mellett főiskolázom levelező tagozaton, elég komoly iskola. Azt hittem, bírni fogom, az első két szemesztem ment is, bár mér a másodikban semmi kedvem nem volt hozzá de végigcsináltam... Mostmár szinte hányok, ha arra kell gondolnom, hogy tanulni kell meg, rengeteget kell írni, keresgélni az anyagból, órűkat hallgatni, napi 4 óra hossza b csak az órák, meló után, aztán még gépelni is, összefoglalmóni, hogy mit írjak... Iszonyú nyomás van rajtam, és mér napok óta azon agyalok, hogy abbahagyom... Immunitásom leesett, beteg vagyok 4-5 napja. És nagyon bűntudatom van, hogy ott akarom hagyni..
2011. nov. 20. 20:44
 1/7 A kérdező kommentje:
Bocsánat a hibákért... Mit tegyek, hálás vagyok, hogy járhatok ide, de azt hiszem, eljutottam saját erőm végéig..
2011. nov. 20. 20:46
 2/7 anonim ***** válasza:
76%
Esetleg, ha átjelentkeznél egy ugyanilyen szakra, csak egy nem annyira komoly intézménybe?
2011. nov. 20. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
84%
Halassz egy évet. Azalatt regenerálódj, illetve "pihenésképp" kezdj el a szakdolgozatodon gondolkozni. Valószínűleg most még megteheted, hogy visszamenőlegesen passziváltatod a mostani féléved, ami azért is jó, mert így már megvan kb. a vizsgaanyag, ergo jövő ősszel nem sokat kell tanulnod, csak majd tavasszal, de akkor meg csak szakdolgozatot írsz. Egy év ide vagy oda nem számít, add meg ezt magadnak, és "lazíts" kicsit - azaz pár hónapig ne is gondolj az egyetemre. Utána apránként tanuld meg előre az őszi félév anyagát, így nem lesz egyszerre sok és jövőre simán leteszed a vizsgáid.
2011. nov. 20. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
32%
DE várj! Ez egy esti tagozat lenne ezek szerint? Mert ha az, akkor jelentkezz át olyanra, ami hétvégi levelező képzés, az kéthetente- havonta egy- két napot vesz igénybe bejárás szempontjából.
2011. nov. 20. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Levelező tagozat-minden a neten keresztül megy, nem járok be órákra, hanem a netes oldalról töltöm le az ott elhangzott órákat, és meghallgatom őket, amikor tudom. Más mód nincs, csak igy. Van, hogy egy óra majdnem 3 óra hosszáig tart, egybe van kötve az anyag, szünettel.
2011. nov. 20. 21:05
 6/7 anonim ***** válasza:

Szerintem passziváltasd magad.Valszeg csak a következő félévtől tudod.Addig is tarts ki!

A beadandókra pedig szánj rá egy hétvégét,és csinálj meg mindent egyszerre előre,ami esszé vagy házidolgozatos munka,hogy később ne kelljen.

2011. nov. 20. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Gondolkozz el azon, hogy mi a célod, és ahhoz szükséged van-e erre az iskolára. Ha igen, inkább a munkát hanyagold egy-két évig, például költözz haza a szüleidhez. Ha már most, a fősuli nélkül is olyan állásod van, amit szeretsz, és ahol eleget keresel, akkor meg hagyd a fenébe a sulit. Ha később meggondolod magad, a letett vizsgákat úgyis beszámítják.
2011. nov. 20. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!