Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ez nagy őrültség lenne?

Ez nagy őrültség lenne?

Figyelt kérdés

eldöntöttem,hogy ki akarok menni New Yorkba :) persze nem most,csak pár év múlva


viszont ahhoz angolul is tudnom kéne


ezért angol tanárhoz akarok majd járni


viszont félek,ez a tanulás rovására menne


így se vagyok jó tanuló,a tanáraim és az anyám szerint nem tudom normálisan kifejezni magam


szóval ezért is néha félre értik,amit igazából mondani szeretnék,és ebből van egy csomó rossz jegyem is...


és a másik,középfokú angollal el tudnék lenni Amerikában? vagy így kb milyen gyorsan tanulnám meg úgy a nyelvet,hogy ne okozzon gondot akár tvt nézni sem,mert mindig le akadnék néhány szónál,hogy ez most mit is jelent?


nagyon hülye ötlet ez az egész?


és mielőtt kérdezné valaki,hogy jutott New York az eszembe...mindig is el akartam menni,mert szerintem tökre érdekes :) és annyiból jó is lenne,hogyha ott élnék,nem kéne itt maradnom...csakmert ez az ország mostmár egy vicc...gyűlölök itt élni


szerintetek?


13/l


2011. nov. 20. 20:51
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
3 nap alatt nem lehet!!!! Akár milyen zseni!! Az csak észhez térítés, hogy ne a könyvet magolja be. A tanárod kitalálta vagy neki is beadtak egy ilyen mesét. A szomszédom vagy két éve kint dolgozik német országban és ő ott tanulja a németet élesben. Én mondtam neki német szavakat amiken gondolkodott hogy is van. Élesben megtanulni nehéz! Szét se tudod választani a szavakat akkor hogyan tanul meg valaki 3 nap alatt?:) Ez a hülyeség. Nem mondom, hogy csak a könyvből lehet, mert sokat segít egy angol film megnézés vagy zene hallgatás, de tudni kéne hogy mit is mond.
2011. nov. 20. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:

Nem lenne őrültség. De ehhez nem kell különtanár. Egyelőre tanuld a németet intenzívebben, mert utána könnyebben és gyorsabban fogod az angolt. Aztán gimiben úgyis kell két nyelv, vedd fel az angolt másodiknak. Ugyanis gimiben négy év alatt ingyen és bérmentve megtanulhatsz magas szinten angolul, pont mint magántanárnál, csak olcsóbb. Az a trükk, hogy otthon nem csak a minimumot kell megtanulni, hanem mindent alaposan.

A felelésekhez pedig egy trükk: készíts tanulás végén egy vázlatot. Nem kell sok pontból álljon, max. 3-4 fő és néhány alpont, összesen max. 10. Ezt írd le az órai jegyzet végére, és mikor becsengetnek és előveszed a füzetet, ott nyisd ki. Amíg bejön a tanár, azt nézd, esetleg memorizáld pontosan, így ha felszólít, azonnal tudni fogod, mit mondj.

Másik opció, hogy mondd fel magadnak hangosan az anyagot tanulás végén, ha hallod is, jobban megmarad, mit mondhatnál el.

2011. nov. 20. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 A kérdező kommentje:

olvasnék,ha lenne mit,de valahogy a könyvtárba is keresgéltem már jó könyveket,de alig van olyan könyv,amit ne vinnék vissza másnap,mert annyira hihetetlenül unalmas,hogy az első 3 sor elolvasás után majdnem elaludtam...


pedig amúgy szeretek olvasni (már ha jó a könyv)

2011. nov. 20. 21:15
 14/19 anonim ***** válasza:
Figyelj, semmi sem lehetetlen. Az én testvérem is mióta az eszét tudja, New Yorkról álmodozott. És most tudod hol van? New Yorkban. Ha valaki azt mondja neked, hogy ez csak egy álom, ne higgy neki. Bármi lehetséges, csak akarni kell. Én valahol az USA nyugati partján, Los Angeleshez közel szeretnék élni, ahol egész évben szép idő van. :) Ha szeretnéd, hogy bővebben írjak a testvérem történetéről, írj privátot, amiben tudok, segítek! 15/L
2011. nov. 20. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
0%
Az ilyen emberek meg is érdemlik hogy soha ne jussanak ki New Yorkba. Menny aludni késő van már.
2011. nov. 20. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
Miért nem érdemli meg?
2011. nov. 20. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:

Erich Köstner :Repülő osztály-ezt olvasta lányom 13 évesen és szerette .

Na meg a: 2 Lottit és a Neveletlen hercegnőt -Ezek csupa neked valók:)

De ha szeretsz jókat nevetni:Gerard Durrel; Családom és egyébb állatfajták, vagy Rejtőtől bármit mert mind nagyon zsirsirály:)

2011. nov. 20. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:

Rejtőt szerintem kicsit később kell olvasni, hogy igazán értékelje az ember. :)

Én 13 évesen Szabó Magda Abigélt olvastam pl, és nagyon szerettem, bár nem tudom a mai 13 évesek mennyire értékeli ezeket a fajta könyveket.


Mindenképp tanulj angolul és németül is, középfokon túl is, bár még van időd. De 20 éves korodra beszéld mindkét nyelvet folyékonyan, és akkor lesz esélyed.

És mondjuk nekem az a tapasztalatom, hogy gyakorlat is jól jön, pl eladói, felszolgáló.

Szóval először szerezz egy kis tapasztalatot itthon, ahol nem gond a nyelv, aztán jobban el tudod adni magad külföldön.

2011. nov. 20. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:

Én is nagyon akartam angolul tanulni, de amit a suliban csináltunk, az vicc.

A te korodban azt csináltuk a legjobb barátnőmmel, hogy dalszövegeket fordítottunk. Linkin Park egyik albumát teljesen. Persze nem ment azonnal, és pár rész nevetséges lett, de annyi szót tanultunk, hogy az nem igaz.


A tanfolyamokkal, magántanárokkal az a baj, hogy a brit verziót tanítják. Brit kifejezéseket, anélkül, hogy megtanítanák a brit akcentust és a különbségeket az amerikai és a brit közt.

Aminek az eredménye, hogy a tanuló úgy töri az angolt, mint egy pakisztáni bevándorló. És ugye az lenne a fontos, hogy a helyiek megértsenek és komolyan vegyenek.

A másik, hogy az élő beszédre sem fognak megtanítani.


Szerintem csináld azt, hogy dalszövegeket fordítassz, és filmeket nézel magyar, később angol felirattal. Nekem így sikerült, 17 évesen mentem középfokúra. A húgom 16 évesen, mert nem engedtem, hogy ratyi szinkront nézzen, hozzászokott a füle az angolhoz. Csak ő még a BBC-t is nézte, úgyhogy a cockney akcentust jobban érti, mint én.


És ami a legnagyobb vicc, nem jártunk soha külföldön, de mindkettőnktől meg szokták kérdezni, hogy nem vagyunk-e külföldiek, mert olyan érdekes a kiejtésünk.

2011. nov. 20. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!