Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Elkezdtem krav magázni, most...

Elkezdtem krav magázni, most ha belekezdek a takewondo-ba, azán egy év múlva vissza a kravhoz, nagy őrültség? (többi lent)

Figyelt kérdés
Még nem nagyon mentem bele a krav magába, de az edzés, amin eddig voltam nagyon tetszett, és mindenképp folytatni szeretném, viszont most egy évig úgy néz ki nem lehet megoldani a krav edzéseket (másik ország), és a barátaim megkérdezték, hogy nem lenne e kedvem velük takewondo-zni. A probléma ott van, hogy kb semmit se tudok a takewondo-ról, kb annyit, hogy többször használják a lábat, és a lányok meg a fiúk külön edzenek. Szóval ha most elkezdtem ezt, aztán ha haza mentem vissza a krav-magához, azzal csak magammal szúrok ki, hogy cserélgetem az edzéseket? Egyébként a két dolog mennyire különbözik?
2011. szept. 30. 19:52
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:

Hát lényegében ilyen a taekwondo: http://www.youtube.com/watch?v=uky1A50ejC8&feature=related


Egy nagyon szép és látványos harcművészet, eredetileg arra használták hogy lerúgják az ellenfelet a lovakról. Nagyfokú hajlékonyság kell hozzá, így edzéseken leginkább ezt fogjátok fejleszteni, ami azért nem árt. A kraw maga, hát elég rizikós dolog, a legtöbb helyen (főleg mo.-n) csak pénzlehúzás, nem hiszem, hogy megéri.

Szerintem menj le nyugodtan a barátaiddal, nézd meg az edzést ártani nem árthat. De inkább nézz körül a környéken milyen lehetőségek vannak, és azt válasz amelyik legjobban passzol az alkatodhoz, és ahol a legjobb az edző.

2011. szept. 30. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:

Akkor szúrsz ki magaddal, ha vissza mész a Kravra. Ugyanis a Krav Maga egy pénz lehúzás, semmi több. Bemagyarázák neked, hogy kés ellen megtudod magad védeni, stb. Ráadásul a Krav Maga oktató bárki lehet ha kifizet X összeget, még akkor is, ha előtte nem Krav Maga-zot.

Inkább akkor már Takewando, annak több értelme van. Igaz, ezt se nagyon tudod majd használni az utcán, mivel inkább rúgásokat használ, rúgni meg nem mindig lehet az utcán.

2011. szept. 30. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:

öltözködhet úgy, hogy tudjon rúgni utcán. vannak nagyon kényelmes farmerek (H. Boss pl.) ami ha jól el van találva, akkor úgy emeled a lábad mint ha rövidgatyában lennél.


én inkább a gyakorlati alkalmazásában kételkedem. kravot leírtátok, irreális, kész. de most képzeljetek el utcán csak 2 nem teljesen képzetlen fenyegető személyt. egyiket fejbe rúgja a TKD-s, a másik amíg egy lábon áll jó eséllyel földre döntheti! rúgást már ezért is nagyon meg kell fontolni harcban.

a másik, hogy minél jobban lábtechnikára összpontosít valaki, az azért megfog látszódni a kéztechnikán.

na most szerintem kézzel olyan dolgokat érdemes nagyon megtanulni, mint fej környékén idegpontok, szem stb. támadása és a védekezés. lábbal viszont sokkal fontosabb, hogy a mozgásod jó legyen, illetve lágyékra tudj rúgni, semmint hogy tudsz-e dupla tornádót fejre rúgni.

tehát szerintem nagyobb hangsúlyt fektetni a lábra nem optimális, de ez az én nézetem.

2011. szept. 30. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
100%

nyugodtan TKD-zz, nem fogja akadályozni a kravot, sőt, még jobb is lesz a fejlődésed szempontjából.


a sok idiótára meg ne hallgass. Ha voltál már krav edzésen, úgyis látod, hogy milyen, milyen szellemiséget ad át, mire készít fel. A sok kritikus ezt képtelen megérteni.

2011. okt. 1. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
46%

sok idióta, mi? még ha azt írod, hogy sok idióta mínusz Aczél, akkor ok, de így?

milyen szellemiséget ad át? hamis magabiztosságot, hogy a gyenge ember, harchoz nélkülözhetetlen képességek nélkül (gyorsaság, kiélezett reflexek, hatékony technika) túlélhet egy késharcot?

ez baromi jó felfogás, tényleg egyre valószínűbb, hogy egyszer krav instruktor lehet, hát mi pénz lehet ebben? :D

2011. okt. 1. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
.Aczél.: Azt, hogy nem mindig lehet rúgni utcán nem ruha szempontjából értettem. Hanem vannak olyan helyzetek, amikor inkább ütni érdemes.
2011. okt. 1. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:

ha voltál volna krav edzésen, tudnád, hogy nem ezt tanítják. Hanem azt, hogy legyél minél távolabb a késestől. késvédekezés csak akkor van, ha nem tudod elkerülni. vagy nem kerülheted el, mert ez a munkád.


a reális gyakorlásról meg ennyit:

http://www.youtube.com/watch?v=KM7hGnW6rhA


A krav ad hamis önbizalmat? Lol.

2011. okt. 1. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
100%
Szép a videó. A gond csak az, hogy nem az USA-ban élünk és nem lehet minden embernek fegyvere...
2011. okt. 1. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:

szép videó +1.


@Mitérdekeltéged?

hosszabban írtam kicsit a rúgás általános problémájáról, én is úgy értettem többek között, hogy adott helyzetben az ütés és kéztechnikák sokkal optimálisabbak.

2011. okt. 1. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
ez nem usa. a vidi meg arról szól pont, hogy ha nem vagy képben a közelharcban, még akkor is jó eséllyel kifiléznek, ha pisztoly van nálad.
2011. okt. 1. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!