Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Fiamnak elpusztult a cicája,...

Fiamnak elpusztult a cicája, hogyan vigasztaljam meg?

Figyelt kérdés
Nem ment ma iskolába se, annyira sírt és szinte belebetegedett. Én is nagyon szerettem azt az állatot, sőt, az egész család imádta, borzasztó nehéz. A fiam alig akar enni, most is az ágyában fekszik, csak nézi a plafont és ha bemegyek, mondja, hogy nagyon hiányzik neki. Én már kisírtam magam, de sajnos Ő rosszabbul viseli. Mit tehetnék szerintetek? Most lesz sportversenye is pénteken, ha ilyen állapotban lesz, lehet, hogy el sem tud menni.
2011. nov. 21. 12:26
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
0%

Nekem az segített, hogy majdnem rögtön (1 héten belül) utána szereztem egy másik állatot. Elterelte a figyelmem. Igaz, mi számítottunk rá, hogy be fog következni, mivel elég öreg kutya volt már.


6-os! Ez nagy volt! :D

2011. nov. 21. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
100%

Azt még elmondhatod neki, hogy azzal, hogy befogadtátok a családotokba, mennyivel megszépítettétek még azt a rövid kis életét is, és biztos, hogy ha kint marad az utcán ennyi ideig sem élt volna. Ezt is mind a fiadnak (és nektek) köszönheti.

Sajnálom nagyon, remélem mihamarabb vígasztalást találtok!

2011. nov. 21. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
75%

Tudom, hogy ez nehéz, nekem is halt már meg három állatkám az idők során, akik nagyon hozzám nőttek, közülük az egyik a cicám, akit el kellett altatni, mert beteg volt :(.

Én is nagyon kiborultam, pedig ez két éve történt, tehát még 22 éves fejjel is megviselt a dolog.

Képzelem, hogy szegény pici fiú menyire szomorú :(.

Szerintem ilyenkor a legjobb, ha sokat beszélgetsz vele a halálról, az elmúlásról, persze az ő szintjén, korának megfelelően.

Nagyon nehéz, mikor egy kisgyerek először szembesül a halállal, erről mindenképpen beszélni kell.

Emellett pedig természetes folyamat a gyász, amin csak az idő segit.

Ha majd ő is igényli, akkor később a cicáról magáról is beszélgethettek 8hogy miket csinált, milyen kedves volt stb.), de most még hagyni kell, hogy valamennyire feldolgozza.

L/24

L/24

2011. nov. 21. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!