Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A férjem legjobb barátja...

A férjem legjobb barátja folyton beszól nekem, hogyan kezelhetném ezt?

Figyelt kérdés
Régebben elvoltunk, de az esküvő óta, azaz 1 éve folyton ellenséges velem, beszólogat, hiába vagyok vele kedves, olyan lekezelően viselkedik. Nagyon sokszor megbánt a viselkedésével, mert elkezd támadni, egyszerűen tényleg mindig bunkó, akármit teszek. Például itt van nálunk, vacsorázunk, kimegy a férjem egy kicsit, mondom, hogy jó lenne, ha megint szép idő lenne, erre elkezdi, hogy akkor több programon kéne együtt lennünk, úgyhogy neki megfelel ez az időjárás. Másik eset, hogy velünk jött moziba, nekem jött véletlenül egy kislány, mondtam a férjem barátjának, hogy milyen aranyos kicsi, erre ilyet mond, hogy "biztos megjött, ezért most azon gondolkodsz, hogy gyerek kéne". Szerintetek ez normális? Komolyan néha köpni-nyelni nem tudok, nem értem, mi a franc baja van velem, mikor amióta ismerem, vele is kedves voltam, sütöttem neki sütit csomószor, főztem neki, mert egyedül lakik és ő nem tud, csomószor hívtam, hogy jöjjön velünk kirándulni, ide-oda, régebben nem volt baja velem, de az elmúlt évben teljesen kifordult önmagából, miközben én nem változtam. Egyszerűen közömbös, ha kedves vagyok vele, ha a férjem nincs ott, akkor meg beszól valamit. Már kérdeztem tőle, hogy van-e velem valami baja, azt mondta, nincs, csak képzelődöm. De hogy képzelődhetnék, ha így viselkedik velem. Hogyan kezeljem ezeket a helyzeteket? Nem jó így a társasága, mert mindig attól félek, hogy mivel köt ismét belém.
2011. nov. 21. 23:09
1 2
 1/18 zokniszörny ***** válasza:
92%

Én szólnék a férjemnek, hogy kezelje le a barátját, mert ezek tényleg vaskos bunkóságok. Az is egy megoldás, hogy kerek-perec megmondod a kedves barátnak, hogy jó lesz, ha vissza fogja magát. Kérdezd meg tőle, hogy minek van nálatok, ha ennyire nem tetszik neki a jelenléted?

Persze az is lehet, hogy valami komoly magánjellegű problémája van, amiről esetleg nem tudsz, és rajtad csattan az ostor.

2011. nov. 21. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
79%
Férjed barátja a férjed barátja, találkozzanak nélküled. Problem solved.
2011. nov. 21. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
85%
Nem ismerlek titeket, de nem lehet, hogy valamit érez irántad? Gondolom, tudja, hogy nem lehet köztetek semmi ezért megpróbál eltávolítani magától ilyen módszerekkel. Lehet, hogy tévedek, de nekem gyanús.
2011. nov. 21. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
79%
Szerintem is az baj, hogy mindig ott vagy. Találkozzanak nélküled.
2011. nov. 21. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
83%

Hát először is, egy ilyen bunkó beszólása után közvetlenül elmondanám neki, h nem kötelező találkoznotok, ha nem tetszik a szitu, akkor nem kell a főztödet zabálnia. És moderálja magát, mert ha akarsz, te is tudsz bunkó lenni, nem csak ő.

Ezen kívül meg kéne kérdezned a férjedet, h mi a srác baja veled. Ha ő nem tud/ nem akar értelmes választ adni, akkor az itt leírt példákat is meséld el.

Harmadrészt pedig már előttem leírtam valaki a legjobbat: a férjed haverja, nem a tiéd, ők találkozzanak, te meg megkíméled magad egy bunkó sértegetéseitől.

2011. nov. 21. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
89%
undorító bunkó viselkedés. Én a helyedben hadat üzennék neki. Azonnal megkontráznám az összes beszólását. Nem lennék vele kedves. Néha kiverném a balhét, ha éppen a férjed is hallotta az esetet. Elkezdeném szekálni olyan dolgokkal, amikre biztos érzékeny. A korával, azzal, hogy egyedül él, eszmefuttatnék róla, hogy milyen hibái vannak stb. Ha jól csinálod, akkor előbb-utóbb kiborul a bili és valószínűleg kiderül valami pszichés komplexus, amit rajtad reagál le. Még az is lehet, hogy féltékeny rád, amiért elszedted a legjobb barátját, és szart akar keverni közötted meg a férjed között. Ebben az esetben viszont figyelned kell nagyon, mert nem csak te leszel próbára téve, hanem az férjeddel való kapcsolatod is. Szóval azt hiszem, hogy mielőtt elkezdenél vele háborúzni valahogy ki kell puhatolnod, hogy mi a fene a baja. tárgyilagosan neki kell szegezni a kérdést, de kicsit titokzatosan, amire nyilván nem fog őszintén válaszolni de azt kell figyelni, hogy miről próbálja elterelni a figyelmet. Ha elsőre lepattintóan válaszol, akkor szívózni kell egy kicsit. Provokálni. Például mondd neki azt, hogy reméled nem szerelmes beléd, mert ha nála ez ilyen, akkor elég rossz udvarló. Igaziból nem tudok többet mondani. Én két percig sem tűrném el a dolgot. De ez igaziból habitus meg edzettség kérdése. (egyszer drámaian azért pofozd fel, amikor úgy érzed, hogy jól esne :P)
2011. nov. 21. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:
Nem vagyok ott mindig, ketten is csinálnak rengeteg programot, de ha átjön, akkor nem megyek el azért itthonról, főleg, mivel ilyenkor a férjem megkér, hogy főzzek is valamit. Ráadásul nem értem, miért zavarja a jelenlétem, 4 éve ismerjük egymást még az egyetemről, 3 évig jól elvoltunk, jófej volt velem, az én barátom is volt, segítettem neki a problémáiban is, még a férjem is mondta, hogy örül, hogy mi ilyen jól kijövünk, most meg úgy viselkedik, mintha sosem bírt volna. Nem értem őt.
2011. nov. 21. 23:47
 8/18 anonim ***** válasza:
100%
Kedves férjed miért nem küldi el ezt a here b.zit a p.csába? Nem lehet, hogy féltékeny rád?
2011. nov. 21. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:
Ráadásul én úgy érzem, nem ezt érdemlem tőle, mikor kerestem neki munkát, mikor nem volt neki, sokszor ápoltam a lelkét, mikor gondjai voltak, számíthatott rám, mindig mondta, hogy örül, hogy megbízható vagyok, meg szeret velem beszélgetni. Az esküvőnél is sokat segített, olyan szép napot varázsoltak nekem, volt, amire még ő beszélte rá a férjemet, mert gondolta, hogy örülni fogok neki, ő találta azt a helyszínt is, amire a legjobban vágytam. Most meg ilyen bunkó lett.
2011. nov. 21. 23:54
 10/18 anonim ***** válasza:
100%
1000% féltékeny és örülne ha megcsalnád a férjed (vele), ezért ilyen
2011. nov. 22. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!