Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Férfiak ki tudják mutatni,...

Férfiak ki tudják mutatni, hogy sajnálják a dolgot?

Figyelt kérdés
Veszekedés után, mindig én(feleség) kezdeményezi a beszélgetést, majd az újra bujjunk össze stb. dolgokat, míg teljesen helyre nem jön minden. Nem olyan gyakori ez, de azért hosszú évek alatt előfordult párszor. Most ott tartunk, hogy sikerült megbeszélni a dolgokat, viszont most nem kezdeményeztem a további dolgokat. Szerintetek mennyi az az idő, ami alatt, ha még fontos vagyok neki megpróbál most ő kezdeményezni? Tudom, hogy szeret, csak túl büszke.
2011. nov. 22. 14:08
 1/7 anonim ***** válasza:
szerintem ez különbözik mindenkinél. nálunk pl általában mindig ő (férfi)békül veszekedés után. én szeretem egy kicsit játszani a sértődöttet is :P de persze ha valami az én hibám és amiatt veszekszünk akkor én is megyek békülni. szerintem néha várd ki hogy ő kezdeményezze a békülést, legyél egy kicsit hideg stb..mert ha tudja hogy te majd úgyis mész békülni akkor sosem fog ő lépni, ha viszont látja hogy hoppá most gáz van akkor talán megerőlteti magát.
2011. nov. 22. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Ezekszerint a férjed olyan mint én:) Lány vagyok, szóval a páromnak még nehezebb is vele, hisz férfiként veszekedések alatt ő tűnik érzelmesebbnek, szerelmesebbnek. Képtelen vagyok békülést kezdeményezni (rendesen elkezdek izzadni, ver a szívem, néha a fejem is megfájdul, ha tudom, hogy nekem kell békülni). Ráadásul a bocsánatkérést is hülyeségnek tartom. Mármint, az nem változtat semmin. Sima udvariaskodás csak. Ha tényleg megbánok valamit, azt is nehezen vallom be, ráadásul egyáltalán nem látszik rajtam, hogy így sajnálom, úgy sajnálom. Egy jégtömb leszek olyankor. Bár nem mondom, alapból sem vagyok az a nyálasan érzelmes típus. Mi kezdünk összecsiszolódni, így másfél év után, ő megérti, hogy én ilyen vagyok, én meg próbálok változni érte. Természetesen ez egyáltalán nem jelenti azt, hogy nincsenek konfliktusaink. Sőt...

Szerintem - magamból kiindulva - butaság várni, azzal nem bizonyít semmit, ha ő megy oda hozzád. Viszont egy idő után (nálam ez lehet több nap is, akármennyire szenvedek, oda nem mennék), biztos "megtörik".

2011. nov. 22. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Nálunk kimutatni ki tudja hogyha sajnál valamit,megölel vagy odabujik viszont még az életben nem kért tőlem bocsánatot semmiért és nem is ismerte el szavakkal hogy hibázott.10éve vagyunk együtt,megszoktam hogy ilyen és elfogadtam,nekem is vannak hülyeségeim amin nem tudok változtatni és ő is elfogadja ezeket.
2011. nov. 22. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

A férjem igen, és bocsánatot is kér.

De volt olyan pasim, aki képtelen volt rá, szét is mentünk.

De legegyszerűbb nem veszekedni...

2011. nov. 22. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Mivel nagyon fel tudom rántani magam egy veszekedésnél, rendszerint elvonulok, amíg vissza nem áll a vérnyomásom, egyébként robbanok egy fél szóra is. A férjem már megtanulta, hogy ilyenkor jobb békén hagyni egy darabig, amíg lenyugszom.


Sajnos túl jól érvelek, így nyugodt hangon is akkorát tudok szavakkal döfni mérgemben, hogy a másik fél győzi nyalogatni a sebeit.

Nekem az elvonulás egyfajta szájkosár.


Egyébként amilyen hamar felrántom magam, annyira gyorsan el is felejtem az egészet.

Egy-két hete a férjemmel valamin összevesztünk (na, már erre se emlékszem, min), ő is felidegelte magát és ordított. Ezen én dühödtem be, hogy ne ordítson velem, nyugodt hangon döftem néhányat, aztán arrébb vonultam puffogni.

Kb egy héttel később (!!) este mondja a férjem, hogy ne haragudjak, hogy kiabált.

Mikor?

Hát a múltkor.

Kiabáltál..?

Nem emlékszel?

Nem...


Szóval ő pl rájött, hogy azt az öt percet kell kibírni, amíg visszarendeződik a vérem, utána a memóriám törli az egészet. Legalábbis érdekes módon, csak akkor marad meg bennem ilyen dolog, ha a másik félnél rosszindulatot látok. Ha nem látok szándékosságot, akkor indul a radír.


Ez már gyerekkoromban is okozott gondot, mert néha odamentem emberekhez, ők meg csodálkozva néztek rám, hogy nem vagyunk haragban?

Miért lennénk?

Hát tudod, a múltkor, amikor...


És komolyan törni kellett a fejemet, hogy emlékezzek rá.

2011. nov. 22. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
ha nem pszichopata egy pasi akkor igen, ha az akkor nem
2011. nov. 25. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

11-22 16:45

fura, hogy a szóbeli erőszakot ilyen normálisnak tartod

2011. nov. 25. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!