Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Apam halala miatt, nem tudok...

Apam halala miatt, nem tudok kapcsolatot kialakitani. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Megszulettem, apam 2 evre ra annyi xanaxot vett be, hogy nem ebrett fel tobbe. Van 2 joval idosebb tesom, igy amikor elkezdtem gondolkozni, ugy tudatosult, hogy en nem fertem bele a csaladi idillbe, azert lett ongyilkos. Magamat hibaztattam es attol tartok ez azota is fenn all. Nem eleg, hogy apakomplexusom van es mindig az idosebb embereket talalom meg, ha alakulna valami rogton visszavonulot fujok. Ha kicsit is kedvesek velem, pl. ha megfogjak a kezem az utcan, en rogton kilepek a dologbol. Ugy erzem, engem nokent nem lehet szeretni. Ha elkepzelem, hogy kapcsolatban elek, akkor is csak az en odaadasomat tudom elkepzelni, azt, hogy velem egy ferfi kedves legyen, azt nem. (hatterinfo meg, hogy 10 evesen megcsokolt egy pedofil, ra 4 evvel meg egy masik okollel verte szet a fejemet) Egyre jobban zavar ez a dolog, vagyom egy kapcsolatra, de nem tudom tisztelni magamt se, mint no, igy a masiktol se varhatom el. Pszichologus nincs a kozelbe, egyetemistakent nincs ra penzem...csak biztato szavakra vagyom... :(

20/L


2011. nov. 22. 17:16
 1/5 anonim ***** válasza:
TB-re ingyenes a pszichológus.
2011. nov. 22. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
53%
Szia. Szerintem a pszichologus nem tud igazából segíteni, hisz bizonyos tényeken már ő sem tud változtatni. Egy kapcsolatra van szükséged hogy kizökkentsen ebből a letargikus hangulatból. egy kapcsolatra ahol szerethetsz és viszont szeretnek. Fiatal vagy, bizonyára csinos is, járj el, barátkozz, és ne agyalj a múlton. Csak ügyesn, sok sikert. 35/f
2011. nov. 22. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Szia.


Azon kívül, hogy 2 évesen sem sok felelősség terhelhet az egészért és biztos, hogy nem a te hibád volt, mást nem nagyon bírok írni. Egyszerűen nem látom, hogy lehetne bármi részed is ebben. Persze tudom, hogy te nem így érzed, és nagyon nehéz változtatni ezen, mert én is hasonló problémával küzdök, bár közel sem történtek velem ekkora tragédiák. Pszichológus nélkül szerintem nagyon nehéz lehet kitörni ebből. Nem hogy férfiként nem tudom magam tisztelni, de mint embert se, annak ellenére, hogy soha nem tettem semmit ami miatt ezt kellene éreznem. Szinte minden emberi kapcsolatomat és majdhogynem az életemet is tönkretette ez az érzés, és most nem nagyon látok kiutat. Kitartást, és nem vagy egyedül.

26/F

2011. nov. 22. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

TB-re valóban ingyenes a pszichológus, de neked jobb volna egy pszichiáter (ami szintén ingyenes, 25 éves korodig ifjúságihoz küldenek).


És nemhogy semmit sem tud változtatni ezen, hanem nagyon sok mindent, ha te is akarod. A zárójelbe tett háttérinfó miatt is mondom, hogy nagyon jó volna, ha mielőbb dokikézre jutnál (mondjuk holnap reggel), mert a feldolgozatlan kisgyerekkori traumák később rettenetes károkat tudnak okozni. Csak egy dolog, hogy nem lesz párkapcsolatod, de itt nem áll meg az egész.

Ha egyetemista vagy és valóban okos, erős, értelmes ember, aki elbírja a terápiát, akkor minél előbb mégy, annál jobb.

2011. nov. 22. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Írtam privát üzenete, de valamiért nem tudom kinyitni a piros dobozt, írtam újat neked, azt pedig nekem küldte el. Sorry, valami rendszerhiba.


Melyik városban tanulsz?

2011. nov. 22. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!