Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Már volt olyan tanárod, aki...

Már volt olyan tanárod, aki már-már úgy törődött veled, mintha a szülőtök lenne? Hogyan sikerült ilyen kapcsolatot kialakítani? Mi volt az legbensőségesebb dolog, amivel egy tanárodhoz fordultál?

Figyelt kérdés
Utolsó kérdést úgy értem, hogy pl. családi gondok voltak, vagy egyéb lelki bajotok volt, és egy tanár segítséget kértétek. Miért pont tőle, és hogyan mentettek oda hozzá?
2011. márc. 30. 20:30
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
85%

Nekem van egy olyan tanárom, akinek gyakorlatilag bármit el mernék mondani, mert tudom, hogy ítélkezés nélkül bármit meghallgat és mindenben tanácsot ad. De ő alapból olyan személyiség is, akiben a legtöbb ember megbízik. Hihetetlen egy ember, nagyon kevés ilyen létezik. :)

Figyeli is, hogy kinek lehet valami gondja, ha észrevesz valamit, akor négyszemközt rákérdez. Nyilván nem tud mindenkire ugyanannyira odafigyelni, de ha a segítségét kéri valaki, mindent megtesz, amit tud.

2011. márc. 30. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Nekem a tesitanárom és egyben edzőm, apám helyett apám volt. Nagy tehetségnek tartott, és mindig segített ha baj volt otthon. Valahol neki köszönhetem, hogy jó a kapcsolatom édesanyámmal. Behívta, és hárman leültünk beszélgetni. Nagyon jó ember.
2011. márc. 30. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 habibi ***** válasza:
52%
velem minden tanárom úgy foglakozott, mintha a gyereke lennék, nem tudom miért, pedig nem voltam nyalizós. az egyiktől még érettségimkor ajándékot is kaptam , nagyon meghatott vele.
2011. márc. 30. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Engem a magyartanárom tett azzá, akivé váltam. Gyakorlatilag bármit meg lehetett vele beszélni. Órán szigorú volt, mindenki rettegett tőle, de azon kívül viszont azt hiszem, mindenki szerette. Évekig győzködött, mire megmutattam neki a verseim, amikbe szívem-lelkem beleírtam, és máig sem adtam őket se család, se más ismerős kezébe. Egy hosszabb betegsége ébresztette rá a társaságot, tulajdonképpen mi mindent is köszönhetünk neki, és furcsamód ez kovácsolta össze a mindig széthúzó csapatot. Sose fogom elfelejteni, hogy szerenádkor harmincegynéhányan keresztülvonultunk a kórházon...
2011. márc. 30. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

Nekem is jó kapcsolatom volt egy tanárommal. Depressziós voltam, és ő segített. Aztán évekkel később lefektetett, én meg azt hittem szerelmes vagyok és hagytam. Csak kihasznált, én meg rájöttem, hogy az nem szerelem volt a részemről, és hála sikerült kilépnem.


Persze ezt nem azért írom, hogy az összes tanár arra megy, csak megosztottam, hogy azért vigyázzanak a fiatalok, nehogy a saját hibájuk miatt is így járjanak, ahogy én.

2011. márc. 30. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
77%
Nekem egyszer egy tanárom az osztály előtt mondta, hogy úgy szeret, hogy legszívesebben örökbefogadna. Majdnem elsüllyedtem szégyenemben, utána mindig ezzel piszkáltak. És az érettségin meg úgy megszívatott, mint annak a rendje. Lehet, azért, mert a saját szüleimnél maradtam? :)
2011. márc. 30. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Nekem is van egy olyan tanárom,mint az első válaszolónak.Egy az egybe teljesen olyan!Hihetetlenül jófej,kedves,aranyos,segítőkész,ha kell ezerszer is elmagyaráz valamit,és nem utolsó sorban nagyon tetszik mint ember,a gondolkodás,meg úgy minden!:))
2011. márc. 30. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
De jó, hogy több embernek sikerült ilyen jó kapcsolatot kialakítani a tanárával. :) Mi volt az első lépés köztetek, és a hozzátok közelálló tanár között? Úgy értem, egy tanárnak van legalább 150 diákja, mindenkivel nem tud hosszasan beszélgetni, stb. Ez a kapcsolat nálatok hogy alakult ki? Mi volt az első dolog, amit bizalmasan megosztottatok vele, s honnan tudtátok, hogy nem lesztek esetleg ezzel a terhére?
2011. márc. 30. 21:01
 9/14 anonim ***** válasza:
20:54 + Fogalmam sincs, mi alapján kezdődhet egy ilyen kapcsolat. Fellépés, megjelenés, gesztusok, szavak, név, arckifejezés, amik az első benyomást adhatják millió más dologgal együtt. Magyartanárként jól átlátta legtöbbünk gondolkodásmódját. Igaz, nálam úgy kezdődött, hogy feleltem nála egy kettesre, felébresztette azt a bizonyos bizonyítási vágyat bennem, hogy csak azért is megmutatom, hogy én nem ezen a szinten vagyok. Talán meglátta bennem a küzdőszellemet, aminek léretésére neki köszönhetően jöttem rá? Mikor anyum azzal jött haza az első szülőiról, hogy a tanárnő ezt mondta: "a szívem csücske ez a kislány" :) Az állam a padlót verdeste, akkor még semmi ilyesmit nem tudtam volna elképzelni róla. Idővel azt hiszem, bekerültem abba a bizonyos belső körbe, de magyarversenyre sosem tudott elhajtani, pedig próbálkozott :)
2011. márc. 30. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Nekem a hárfatanárom volt ilyen. Igaz, ott könnyebb a dolog, hiszen csak ketten voltunk. Ráadásul mivel imádtam a tárgyat is, nagyon erős érzelmeket hozott ki belőlem, és ennek mind ő volt a tanúja.

Plusz általában este volt órám, és fáradtan talán nyitottabb az ember. Az egész életemmel tisztában volt és nagyon sokat segített nekem. Nagyon szerettem, olyan volt, mintha anyám helyett anyám lenne :)

2011. márc. 30. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!