Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Vele maradjak vagy ott kéne...

Vele maradjak vagy ott kéne hagynom?

Figyelt kérdés

Megpróbálom nagyon röviden összefoglalni.


A párommal 6 éve vagyunk együtt. Kb fél éve érzem azt, hogy megromlott a kapcsolatunk. Az utóbbi hónapokban úgy éreztem, semmibe vesz. Végül 3 hete mondtam, hogy hanyagoljuk egymást egy kicsit, ugyanis nem bírom/akarom tovább elviselni azt, hogy neki mindig minden fontosabb nálam.

Tudni kell, hogy távkapcsolatban élünk, viszont tényleg nagyon szeretjük/szerettük egymást. Mindig is teljes értékű kapcsolatként éltük meg a viszonyunkat.

A távolság miatt skypeon szoktunk beszélni. Általában napi 1-2 óra időnk jut így egymásra. A probléma akkor kezdődött, mikor elindult az 5. való világ (leírni is annyira ciki...). Ez ugye este 9-fél11ig van. Pont abban az időszakban, amikor mi együtt lehetnénk. Amióta ez a sz.r megy, nem volt egy normális esténk sem. Én hajlandó volnék kompromisszumra, azt mondani, hogy beszéljünk csak minden 2. nap, vagy csak 2szer hétköznap - ugyanis én nem vagyok hajlandó vele nézni, de még csak hallgatni sem akarom tőle. Viszont ő abszolút nem szándékozik ezt betartani. Képtelen kihagyni akár 1 részt is, és lazán eltűri, hogy én ilyenkor "otthagyom". Nem keres utána. Inkább a tv műsort választja, mint engem.

Számomra ez baromi megalázó, hogy ennyire semmibe vesz. Fáj az, hogy már nem tudok vele beszélgetni, nem tudom bevonni őt a dolgaimba, a mindennapjaimba. Már nem érzem őt a lelki társamnak emiatt.

Nagyon el vagyok keseredve, nem tudom mit csináljak. A 3 hetes szünet alatt volt, hogy keresett, de sosem azért, hogy legyek vele este. És bevallom őszintén, ez is rosszul esett, hogy nem próbálkozik.

Szombaton beszéltünk azóta először, vasárnap kimaradt, majd tegnap szerettem volna. De már így, a 2. együtt töltött estén sikerült megint összevesznünk, mivel nem volt hajlandó nem nézni azt a műsort.

Egyszerűen nem hiszem el, hogy egy ilyen helyzetben is inkább azt választja, mint engem.

Nem vagyok hisztis, akaratos p.csa, egyáltalán nincsenek nagy elvárásaim, de azt igenis igénylem, hogy hetente 2szer 3szor normálisan együtt lehessek a párommal (értem ez alatt a tartalmas időtöltést, amikor beszélgethetünk).


Nem tudom milyen következtetést vonjak le abból, hogy ilyen szinten elhanyagol... mert ugyanakkor mondja, hogy szeret, csak én ezt már nem érzem...


Nagyon el vagyok keseredve!


22/L (29/F)


2011. nov. 22. 21:06
1 2 3
 1/27 Problem? ***** válasza:
100%
Szerintem ez a kapcsolat halálra van ítélve így is csoda hogy eddig bírtátok.
2011. nov. 22. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:

Gondolkodjunk már. Tényleg úgy érzed, hogy ez az ember megérdemel téged?

Nekem nem úgy tűnik abból, amit leírtál....

2011. nov. 22. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
77%

Nem tudom. Én férjem is kikapcsolódásképp napisz@rt olvasgat..:) amiről nekem meg van a véleményem és van hogy nem tudunk beszélgetni, mert el van merülve benne. Bár ha megkérem, akkor figyel rám.

Szóval itt sem az a baj, hogy az agymosást nézi, hanem hogy téged háttérbe szorít.

Esetleg nem tudnád vele azt megbeszélni, hogy vegye fel, vagy nézze meg neten később? (www.rtlklub.hu/most) így veled is tudna foglalkozni és a műsoráról sem maradna le.

Próbálj vele beszélni! Ha eddig rendben ment minden köztetek, akkor egy utolsó esélyt még édemelne a kapcsolat. Aztán, hogyha nem válik be a dolog, akkor sajnos külön kellene folytatnotok.

Azért a jövőképetek egyezik még?

2011. nov. 22. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 A kérdező kommentje:

Tudja ő is, hogy máskor is megnézhetné, de őt ez nem igazán érdekli. Kb akkortájt jut ágyba, akkortól tud pihenni, és úgy érzem neki az a kikapcsolódás, hogy 1-1 hosszú nap után megnézi azt a műsort. Ez engem csak azért érint ennyire érzékenyen, mert nekem mindig előrébb való az, hogy vele lehessek, elmesélhessem neki a napomat, vagy megvitassak vele dolgokat...

Én mindig úgy gondoltam, hogy mennyire jó, milyen egyformák vagyunk... de mostanában döbbentem rá arra, hogy teljesen más az igényünk.

A jövőképpel nincs baj, az "adott"... csak mondjuk most már el szoktam gondolkodni azon, hogy mit tennék, ha ez lenne akkor is, mikor együtt élünk... bár akkor nyilván több időnk jutna egymásra.

2011. nov. 22. 21:28
 5/27 anonim ***** válasza:
Veszett fejsze nyele.
2011. nov. 22. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
69%

"Nem tudom milyen következtetést vonjak le abból, hogy ilyen szinten elhanyagol... "


Én azt vontam le, hogy talált magának közelebb egy nőt, csak nem meri megmondani, -mert egy gyáva kö.csög- és így akarja elérni, hogy te szakíts. Mert ez nem természetes, hogy valaki a barátokköztöt nézi, vagy miarákvolt az, a barátnője helyett.


Ha meg mégse így van, akkor sem kérdés, hogy mit kell tenned!

22 éves vagy, előtted az élet! Ha most itt tart a kapcsolatod, mire vársz, szerinted mi lesz később?

2011. nov. 22. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
77%
En a helyedben hagynàm egy kicsit TV-ni, hàtha ràjön, hogy nem jó amit csinàl.
2011. nov. 22. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:

Ha más az igényetek, akkor hiába közös a jövőkép, sajnos.

Volt egy fiúm, szerettem, nagyon. Ő is engem. De ő VV1 (akkor még az ment) nézett és Rambot olvasott, én suliba és kiállításokra jártam. Nálam akkor múlt el a szerelem, amikor megkért, hogy magyarázzam el a Rambo végét, hogy most meghal, vagy sem? ...gáz...

Szóval, ha más az igény, az ha nem is most, de később ki fog ütközni.

Olyan párral tudsz csak boldog lenni, akivel lesz miről beszélgetnetek az unalmas estéken (amikor nincs VV:) ) és ahogy kiveszem a szavaidból, nálad egy picit magasabb a mérce.

3ik voltam

2011. nov. 22. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 A kérdező kommentje:

3 hét nem volt elég idő neki? Azt hittem a szünet hatására majd figyelmesebb lesz, szó nélkül lekapcsolja a tv-t ha arra kérem (amúgy sem mindennap beszélünk...).


Nincs senkije, abban biztos vagyok. Eleve akkor nem lenne otthon esténként. Szóval nem egy 3. miatt hanyagol. Hanem szimplán ezek szerint azért, mert már nem vagyok olyan fontos. Hát ez sem kellemesebb magyarázat...

2011. nov. 22. 21:44
 10/27 A kérdező kommentje:

Ami a külön bosszantó, kedves 3., hogy alapból ő egy roppant intelligens férfi. Nem lennék vele 6 éve ilyen körülmények között, ha nem lenne az. Ezért háborít fel ennyire, hogy ilyet néz illetve hogy miatta engem ennyire elhanyagol.

Az esze miatt szerettem bele, azért, mert bármikor bármiről el tudtunk beszélgetni. Ez a mai napig így lenne, ha együtt tudnánk úgy lenni, hogy ő nem tv-t néz közben... És igen, ezek a régi dolgok hiányoznak nekem a legjobban... a sok beszélgetés...

Most annyira távol érzem magamtól amiatt, hogy szinte semmit nem beszélünk... nem része az életemnek tőle... és én sem az övének.

2011. nov. 22. 21:48
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!