Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Elmondanád a gyerekednek ha...

Elmondanád a gyerekednek ha esetleg nem tervezett lenne a születése?

Figyelt kérdés
2011. nov. 23. 14:59
1 2 3 4
 11/32 anonim válasza:
80%

15.19-es vagyok

Sebet okozhat , igen. Nem mindenki úgy tekintene magára mint szerelemgyerek.

Ez is mint minden más felfogás kérdése.

Van pozitív, meg negatív.

A húgom is másképp fogta fel, hiába kapott sok szeretetet, úgy érezte nem akarták, mert nem tervezték-várták.Ő mondjuk nem is egy túl optimista ember.

Mondjuk nekem ezt nehéz megérteni, mert én meg tudom, hogy vártak: tudod a szokásos menetrend: szerelem -házasság-gyerek.


Nem mindenki ugyanarról az oldalról nézi ezt a k

2011. nov. 23. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/32 anonim ***** válasza:
100%

Nem mindegy, mit jelent a "nem tervezett a születése".


1.) Alkalmi kapcsolatból becsúszott, de a szülők nem is ismerik egymást, és az anyuka egyedül neveli, tartja el

2.) Rendezett párkapcsolatba érkezik szerelemgyerekként, ahol a nem tervezettség ellenére örülnek neki

3.) Tartós kapcsolatba jön és a hátuk közepére nem kívánják.


Nem is a teherbeesés körülményei számítanak, hanem a fogadtatása, az, ahogyan később viszonyulnak hozzá, amilyen érzelmi közegben nevelik, de ez egy ördögi kör, mert azt meg ugye a fogantatás körülményei határozzák meg. Egy gyereknek hihetetlen érzékenyek a radarjai, érzi, ha van valami negatív a felé való érzelmi hozzáállásban, emiatt az egész életét meghatározhatja, ahogy fogant. Igen, ha már elég nagy, hogy értse, joga van megtudni, talán ez segít neki elhelyezni magát a családi térképen, ki is ő, miért úgy kezelik, ahogy.


Ha örültek az érkezésének, neki pozitív példa lehet, hogy nem tervezték, de mégis számít, hogy ő lett.


Annál durvább szülői reakciót viszont nem tudok elképzelni, mint mikor a gyerek fejéhez vágják, gyűlölettel, hogy "téged nem tervezett ide senki". Életre szóló lelki sérülés borítékolható.

2011. nov. 23. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/32 anonim válasza:
60%
ezt a kérdést.
2011. nov. 23. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/32 anonim ***** válasza:
100%
hát...ha normálisan nevelem,és nem érzi amúgyse azt,hogy utálnám vagy valami,akkor gondolom ő se sértődne meg
2011. nov. 23. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/32 anonim ***** válasza:
100%

Mi el fogjuk mondani a fiunknak!


Életünk legnagyobb öröme, hogy Ő lett! Kisebb csodával ér fel, hogy pco és fogamzásgátló szedése (5 év) mellett sikerült megfogannia és úgy beágyazódnia, hogy a vérzések (egész terhesség alatt) ellenére sem lett baja. Ha tervezni lehetett volna sem tudtunk volna tökéletesebb gyereket tervezni (igen, tudom, hogy elfogultak vagyunk). :)

2011. nov. 23. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/32 anonim ***** válasza:
98%

Én egy jól sikerült sátorozás eredménye vagyok, ez sosem volt titok, öcsém tervezett, mert kellett még egy gyerek a szocpolhoz. ÉS????? A szüleink mindkettőnket szeretnek, ez a lényeg.

Ezzel szemben barátnőmnek anno a dédnagyanyja mondta el, hogy ha a nagyapád nem lenne, akkor elvetettek volna, mert senki nem akart Téged, csak a nagyapád(azt mondta, hogy ha szexre volt eszük, akkor vállalják a felelősséget az eredményért is). Ok, hogy az anyja 17 éves volt, mikor becsúszott a gyerek, de ilyet elmondani egy 10 éves kislánynak...utána meg csodálkoznak, hogy magába fordul...

2011. nov. 23. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/32 anonim ***** válasza:
89%

Nekem nem volt tervezett a lányom, alig múltam 18 mikor megtudtam hogy terhes vagyok. Még suliba jártam.

Attól függetlenül hogy nem tervezett baba volt, hanem becsúszott, én az első pillanattól fogva imádtam, óvtam őt és féltettem. Nem is volt kérdés hogy megszülöm.

Ma már elmúlt 10 éves. Imádom, a tenyeremen hordozom, nincs olyan amit ne teljesítenék neki, érte élek, érte dolgozok.

Miért kellene ekkora badarsággal traktálnom hogy őt nem is terveztük, csak véletlen stb.? Minek?

Bőven elég hogy az apja gyakorlatilag 5 éves kora óta rá se bagózik, a nagyszülőknél is épp hogy néha-néha böffent neki egy köszönést (van hogy azt se) és kész.

Tudja nagyon jól hogy én szeretem, imádom, én vagyok a biztos pont az életében! Nem is történhetett volna velem jobb dolgo az életben minthogy Őt megszültem. Vele teljes az életem!

2011. nov. 23. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/32 anonim ***** válasza:

19h59

Ha nem akartak volna a hugod, akkor meg sem szuletett volna, tehat akartak csak epp meglepodtek. A noverem "veletlenul" jott vilagra en mar nem annyira, de o egy cseppet sem idegeskedik azon. Es nem kell azt a gyereknek sem ugy eloadni, hogy hat igen, nem akartunk de te lettel es most kenytelen vagyok apad mellett elni, stb... Lehet azt ugy is elmondani, hogy szerettuk egymast es habar nem terveztunk meg babat, Isten veled ajandekozott meg. Kicsit jobban hangzik szerintem.

2011. nov. 23. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/32 anonim ***** válasza:

Nekem elmondták.

Fiatalok voltak a szüleim, igaz szerették egymást, egy ideje együtt voltak.Véletlenül megtörtént védekezés nélkül, és jöttem.Nem gondolkodtak a terhesség megszüntetésén, egyből arra mentek hogy akkor gyerek, össze kellene házasodni stb.Sok szeretetet kaptam, és minden kívánságom teljesült.És apa különösen örült mikor megtudta hogy kislánya lesz:)

Én nem sértődtem meg rajta, sztem nyugodtan el lehet mondani.Jaa, és elég korán tudtam meg, szval nem voltam még 10.

2011. nov. 23. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/32 anonim ***** válasza:
Igen,ha szóba kerül
2011. nov. 23. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!