Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek az anyagi gondok...

Szerintetek az anyagi gondok előbb-utóbb megrontanak egy kapcsolatot/házasságot?

Figyelt kérdés

Esetleg van valakinek személyes tapasztalata?

Mi a férjemmel szinte csak a pénztelenség miatt veszekszünk, egyéb más problémánk nincs!


2011. nov. 24. 14:18
 1/10 anonim ***** válasza:
Nagyon sok kapcsolatot tesz tönkre.De akkor minek a jóban-rosszban?És ha a pénztelenség miatt veszekedtek akkor jobban érzitek magatokat?
2011. nov. 24. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Igen ,megront egy kapcsolatot. Vannak emberek, akik valóban kitartanak jóban-rosszban a párjuk mellett, de van, akinek ez sok.

Egyik barátnőm is kijelentette, hogy ha vőlegénye elveszítené az állását, akkor elhagyná. És mellesleg engem is ezért hagyott el a párom. 10 hónapja nincs munkám, ezért szépen kitessékelt.


Az a szörnyű, hogy az ilyen emberek nem veszik azt figyelembe, hogy biztosra nem lehet menni. Soha nem tudhatja, hogy milyen helyzetbe fog kerülni. Ha párom lesérült volna, és pl: elveszíti a két lábát, akkor én is leléptem volna? Erre ez a megoldás? Szerintem nem.

Biztonságot keresni egy bizonytalan világban képtelenség.

És aki erre adja az életét, az boldogtalan lesz.


24/n

2011. nov. 24. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
77%

6 éve élünk albérletben, most úgy néz ki, hogy megveszünk egy szép kertes házat.

Az én fizetésemet teljesen félreteszem, önerőnek, ami miatt eléggé húzós most. Veszekszünk mi, is de utána bújás van. Persze, mindenki feszült ettől a témától. De nem szabad hagyni elfajulni!

2011. nov. 24. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

A pénztelenség szüli a többi problémát.... és így öli meg a kapcsolatot. De ez csak akkor van így ha mindkét fél hagyja és elkezdi a másikat hibáztatni azért ,mert kevés a pénz.

Együtt kell megoldani és nem külön külön.

2011. nov. 24. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
73%
Feltehetted vona azt a kérdést is hogy mi van ha valakinek lebetegszik a párja,akkor ott is hagyja?
2011. nov. 24. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Egy jó házasságot/kapcsolatot nem hogy az anyagi gondok , de a világon semmi nem tud megrontani. Veszekedés lehet, az előfordul a legjobb családban is, meg a pénzszűke idején meg is szaporodhatnak a veszekedések, de ez nem jelentheti a kapcsolat végét. A kapcsolat vége az lenne, ha már nem szeretnétek egymást.
2011. nov. 24. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:
100%

Hát,sajnos a pénztelenségből adódó veszekedések,majd elhidegülés akár válással is végződhet!Sajnos,ma Magyarországon ez egy komoly... "gond"(jobb szót nem találtam)!Éhező gyerekek,kilakoltatások,eladósodás stb.


Mi sem élünk nagy lábon,de mindig azzal vigasztaljuk magunkat a férjemmel,hogy örüljünk annak hogy van házunk,ki tudjuk fizetni a csekkeket,a gyerekünknek meg tudjuk venni azt,amire éppen szüksége van,nem éhezünk,nem fázunk.

Ha az ember a híradót megnézi,és látja hogy 3 gyerekes családot tesznek az utcára,vagy éhező gyerekeknek gyűjtenek,akkor köszönjük meg a JÓ ISTENNEK amink van!!!!


Próbáljátok meg pozitívan felfogni a dolgokat,és örülni annak amitek van,mert ha az ember mindig többre vágyik,és anyagilag ezt nem tudja megtenni,az soha sem szül jót!

Addig nyújtózkodni,ameddig a takaró ér:-)!Sajnos ez a közmondás egyre jobban érvényesül hazánkba:-(!

Remélem hamarosan megoldódik a probléma!Üdv.:Ági

2011. nov. 24. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Nálunk is van mikor azért veszekszünk mert kevés a pénz.

Biztos, hogy tönkremehet emiatt is, de más is beleszól az tuti.

2011. nov. 24. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Nálunk tönkrement a kapcsolat, de nem is csak azért mert pénztelenség volt, hanem azért is, mert különbözőek voltunk. Én úgy vagyok vele, hogyha nincs pénz, vagy kevés van, akkor meghúzom a nadrágszíjat, és nincs felesleges pénzköltés. Ő meg úgy volt vele, hogy ilyenkor nem kéne megvonni magunktól a jót. 180 ezer Ft adósságot halmozott így fel, amit persze kifizetni nem tudott, így én fizettem ki a szakításunk után.

23N

2011. nov. 24. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Sajnos igen. Az én szüleim és az ismerőseim 90%-nak ebbe ment tönkre vagy az egész vagy fél élete... :(
2011. dec. 4. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!