Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan tudnék a férjemre...

Hogyan tudnék a férjemre hatni, hogy végre leszokjon a cigarettáról?

Figyelt kérdés
Elmondása alapján ő le akarja tenni, de nem bírja, mert napközben a kollégák is cigiznek, az összes barátja cigizik... Egyszerűen nem tudom, hogy mit tehetnék. Annyira jutott, hogy a napi 2 doboz helyett már egy is elég, de ez nem valami nagy eredmény 8 év alatt.
2011. nov. 25. 17:43
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
33%
Ne szexelj vele addig amíg le nem szokik a cigiről
2011. nov. 25. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
65%
Miért ennyire fontos hogy leszokjon?Az ő döntése,ne másszál rá teljesen,hagyd élni,levegőhöz jutni és ne légy erőszakos.Olyan ez mintha ő arra kérne téged hogy szokjál le a kávéról..
2011. nov. 25. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
84%

Próbáljátok ki az elektromos cigit.

Nálunk a családban,van,aki használja,sokkal olcsóbban kijön,mint a rendessel,nem káros az egészségre és nem is kívánja a rendeset.

De amúgy meg sehogy,ha ő nem akarja.....

2011. nov. 25. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
66%

Sehogy, ugyanebben a cipőben járok :)

Csak magadat idegesíted vele.

Én annyit teszek, hogy néha megemlítem neki, hogy ez mennyire büdös, káros, stb.

Állítólag szilveszterkor megpróbálja, addig erősítem, hogy ne csak megpróbálja, hanem határozza el magát, hogy lerakja.

Ha nekem sikerült lerakom, akkor neki is.

2011. nov. 25. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
Azért lenne nagyon fontos gyorsan leszoknia, mert sajnos rohamosan romlik az egészségi állapota. 30 éves létére 50 méter gyaloglás után le kell ülnie, mert rosszul lesz, ömlik róla a víz, vérnyomáscsökkentők mellett is 150 a vérnyomása és úgy néz ki a bal lábában érszűkület van. Sokszor olyan köhögés fogja el, hogy 15-20 percig sem tudja abbahagyni, már éjszakánként is felkel rá, olyankor azt hiszi, nem veszem észre, pedig még 2 házzal odébb is hallani, ahogy köhög. Azzal értem el, hogy kicsit visszafogja a dohányzást, hogy megmondtam neki, ha nem fejezi be, nem fogja látni felnőni a fiunkat. Tehetetlennek érzem magam.
2011. nov. 25. 19:20
 6/17 A kérdező kommentje:
Amikor megismerkedtünk, úgy volt, hogy leteszi a cigit, mire az esküvő lesz, de aztán jött a baba, azt mondta házasodjunk össze, majd letszi, mire megszületik a pici... Látom, hogy próbálkozik, de félek, hogy ez kevés lesz.
2011. nov. 25. 19:24
 7/17 anonim ***** válasza:
63%

Ha ilyen komoly a helyzet, gondolom ez téged is felőröl idegileg. Nem tudom szoktál-e sírni emiatt.. Engem biztos felőrölne és a sokadik rászólás után kifakadnék egyszer csak.. Ha ez sem hozna eredményt, hát akkor nem tudom mit tennék..

Kérjétek szakember segítségét, ahogy látom, ő inkább akarat-gyenge, mert azért érzi ő, hogy nem jó ez így, csak akarata nincs.. csak van erre valami megoldás, külső segítséggel.

2011. nov. 25. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
Olvastasd el vele a "Végre nem dohányzom" c. könyvet. Netről letölthető, nyomtasd ki, fűzd le, stb.
2011. nov. 25. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:

Igen, eléggé kikészültem már én is. Az a legrosszabb, amikor látom, hogy játszik a kicsivel és látom, hogy nem bírja a tempót (a fiunk igazi örökmozgó) és olyankor Ő is nagyon elkeseredik. Volt amikor ezután kiment a kertbe sírni. Szörnyű végignézni, ahogy az akit szeretsz így tönreteszi magát egy ilyen hülyeséggel. Megpróbálom ráveni hogy elmenjen egy szakemberhez, mert magától úgysem menne.


A könyvet megszerzem és elolvasom. Remélem lesznek benne jó ötletek.

2011. nov. 25. 20:11
 10/17 anonim ***** válasza:

Egyébként tüdőszűrőn volt mostanában?

Oda is küldd el mindenképp, erős dohányos voltam én is, igaz nem annyira, mint a férjed. 11 évig dohányoztam, napi 1 doboz elment, de azért ilyen durva tüneteim nem voltak.


Nem ijesztgetni akarlak, de tényleg tegyél meg mindent!

2011. nov. 25. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!