Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Vinnétek a gyereket a mamához,...

Vinnétek a gyereket a mamához, ha ilyen körülmények vannak?

Figyelt kérdés
Heti 2-3 órát van ott a gyerek, vasárnap délután szoktunk menni ebéd után, vacsoráig. A gyerek még csak most tanul járni, kint nem lehet, mert hideg van, a házban csak a konyhában van fűtés, sparhelttel. Már megégett az ujja, mert gyakorlatilag nincs hely mozogni, kb. 1,5*1,5m, mert z ajtóhoz nem menjen, a lépcsőhöz ne menjen, a sparhelthez ne menjen, nincs helye. Ha megyünk, olyankor nem az van, hogy leülünk, beszélgetünk, hanem szaladgálnak, hogy jaj, még ez a dolgom, az a dolgom, én meg őrizzem a gyereket. Akkor mi a francnak vigyem?
2011. nov. 8. 11:32
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem vidd, mert a gyerek így megszereti nagyszüleit, lehet hogy még túl kicsi és ezekre nem fog emlékezni, de később megszokja hogy minden vasárnap oda mentek. és hiányozni fognak neki a nagyszülei ha nem mentek. Emlékszem mi is mindig a nagyszüleimnél ebédeltünk réggebben mikor gyerek voltam, és szép emlékek kötnek oda. Ott sem volt nagy helyem, de tudtam bújócskázni a nagytatámmal, és társasozni a nagymamámmal, és kiskoromban rám is anyukám vigyázott, nem a nagyszüleim.

Szóval, igen vidd, mert a gyerek érdeke. Nagyon sok előnye van ha kis korban idősebb emberek is jelen vannak az életében.

2011. nov. 8. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

és mi a kérdés??

Az hogy azért viszed oda a gyereket heti 2-3 órára,hogy te el tudj menni pihenni vagy dolgodat intézni addig a mama vigyázzon rá.VAgy azért mert ugyan mindannyian ott vagytok,de te csak le akarsz ülni és dumálni akarsz a mamával??

Először is kérdezd meg hogy vigyáznak-e kicsire..Nincs más dolguk? mert ha nincs akkor elvinnéd 2-3 órára.Elviszed,majd menj el,és intézd a dolgodat vagy pihenj egyet..Nem kell ott lenned,így lazíthatsz.

Ha meg úgy mentek hogy te is ott maradsz akkor minek mentek??Akkor otthon is maradhatok,és ott tud a gyerek mozogni..

2011. nov. 8. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Nem ebédelünk ott. Nem játszanak a kicsivel, mert dolguk van. Nem vigyáznak rá, mert nem szobatiszta, válogatós és még kicsi. Nem hagyjuk ott a gyereket. A nagy 3 éves, még egyszer sem aludt ott. Ők nem igénylik ezt, mert mindig figyelni kell a gyerekre.
2011. nov. 8. 11:46
 4/11 A kérdező kommentje:

vészhelyzetben nálunk vigyáz mama 1-2 órát egyik gyerekre, kettőt már nem vállal. A vészhelyzet az kb. az orvos, mert pl. ha fodrászhoz mennék, az már nem fér bele.

A naggyal a nagybácsi szokott játszani. Nem hagyjuk ott őket!

2011. nov. 8. 11:48
 5/11 A kérdező kommentje:
Utolsó: azért visszük őket, hogy lássák az unokát.
2011. nov. 8. 11:49
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

nem nem vinném minden hétvégén

én is így vagyok most

nekem még ici pici a baba de mikor hazamegyünk akkor ők tévéznek ezt csinálnak azt csinálnak, hát akkor mikor ott vagyok sz.rnak ránk így én nem is megyek csak ha muszáj

2011. nov. 8. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

" Utolsó: azért visszük őket, hogy lássák az unokát."

Ezt nekem írtad így válaszolok rá.

Ez a te álláspontod..De mi a nagyszülők álláspontja? Hiszen amikor ott vagytok akkor sem foglalkoznak a kicsikkel.

Nem kell hogy agyon csókolgassák,vagy pitizzenek a kicsiknek,de szokott bármelyik gyerek a mama ölében ülni? Vagy megsimogatják néha a kicsiket? Sütnek nekik sütit amivel kedveskednének??Érdeklődik felőletek,hogy hogy vannak a kicsik? kibújt már a foguk?jól alszanak,esznek stb??

Vagy csak ott ültök a konyhában,és állandóan lesitek az órát,hogy mikor jön el végre az indulás ideje??


Ha annyira nem veszik a fáradságot hogy arra a pár órára veletek foglalkozzanak,akkor mi értelme van oda menni?? Akkor ugyanolyan mintha nem is mennétek..

2011. nov. 8. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
muszáj menni, kapcsolatot tartani, mégiscsak a mamáról van szó. Mindig az van, hogy nagy a ház, a kert, sok a munka, de könyörgöm heti 2 órára nem lehet leülni pont vasárnap du.?? és ez eddig nem is volt, gond, mert míg jó idő volt, letettük a földre a gyereket, ott mászhatott a füvön. De most már ehhez hideg van és beszorultunk a házba, azért jött elő a probléma. Azt sem akarom, hogy az legyen, hogy nyáron persze jó a kert, most meg, hogy nem lehet ott kint a gyerek, már nem megyünk.
2011. nov. 8. 12:10
 9/11 anonim ***** válasza:

Szia!


Megértem a problémádat. Sajnos anyósomékkal is hasonló a helyzet, azzal tetézve, hogy láncdohányosok és a kicsi jelenlétében se képesek 10 percig kibírni cigi nélkül. Én már nem viszem hozzájuk a fiunkat, mert csak rohangásznak, hogy "jajj még mennyi dolgunk van" és egy percet sem szentelnek a kicsinek, fél óra után már kifejezetten úgy érzem, hogy csak zavarjuk őket. Már egy éve nem voltunk náluk, ők meg nem akarnak jönni, mert nincs kedvük kimozdulni otthonról.

Ha úgy érzed, hogy csak nyűg nekik, hogy ott vagytok, akkor vidd kevesebbszer vagy hagyd el teljesen a látogatásokat.

2011. nov. 8. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Igen, kevesebbszer megyek, ez van újabban. Apja viszi a 3 évest, mi meg itthon maradunk. Olyan nincs, hogy kettőt vinne, mert akkor 1 felnőtt 1 gyerek felállás lenne, és azt nem vállalják. Ez röhejes, de így van.
2011. nov. 8. 12:34
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!