Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Normális, hogy nem vágyik a...

Normális, hogy nem vágyik a gyerekre? A körülmények meghozzák a "kedvet"?

Figyelt kérdés
Direkt nem úgy fogalmaztam meg, hogy akar-e, mert még egyelőre erre nincs lehetőség. Tanulunk, nincs pénz, stb... De ő nem is vágyik arra, hogy legyen egy kisbabánk, ami nekem nagyon fura, mert kiskorom óta nagyon vágyom rá (gondolom, mert lány vagyok, ez ilyen ösztönszerű dolog) Nagyon elszomorított, mert kerekperec megmondta, hogy ha becsúszik nyilván elfogadja, de nagyon nem szeretné, hogy ez így történjen. Azt mondta, hogyha majd megteremtjük a lehetőségeket, biztos fog akarni. Szerintem ez nem a körülményektől függ. 20 lány, 24 fiú.
2011. szept. 27. 14:44
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
76%

"Azt mondta, hogyha majd megteremtjük a lehetőségeket, biztos fog akarni."


Hát ha ezt mondta, akkor tényleg akarna majd ha lesz elég pénzetek. Szerintem 24 évesen még fiatal ahhoz hogy gyerekre gondoljon, a pasik amúgysem olyanok hogy kiskoruk óta tervezzék a gyerekeiket. Nyilván nem akar most még gyereket, ezért is hárít, ami nem is csoda, fiatalok vagytok még.

2011. szept. 27. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
75%

Azért a körülményektől is függ.

És normális,hogy még nem akar gyereket

2011. szept. 27. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
78%
Teljesen normális:D És csak nem utálná a saját gyerekét..:)
2011. szept. 27. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
57%

Még csak 24 éves.

Majd változni fog.

2011. szept. 27. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
100%
Normális. Az én férjem mindig azt szerette volna,hogy előbb a házasság utána a gyerek(ek). A választ,hogy miért nem vágyik most rá,te magad fogalmaztad meg. Lehet,hogy Ő úgy gondolja,hogy amikor lesz majd mindent meg szeretne nektek adni,de most még nem tudna. Azt kérdezd meg tőle,hogy majd később szeretne e gyereket. Nem felelőtlenség így gondolkodni. Nem minden az anyagi biztonság,de azért egy baba kérdésben jó,ha megvan.
2011. szept. 27. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
58%
A ffiaknak meg kell érniük erre a döntésre. Akkor van nagyobb gond, ha egy nő nem akar gyereket, sokszor sajnos egyátalán. Idővel, hidd el, majd rájön hogy a "család" nem 2 személyből állhat csak!
2011. szept. 27. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
100%

Nem értem, mi a gond, azt mondta gyakorlatilag, hogy most még nem akar, de később igen. Vagyis: akar, de nem most, mi ezzel a baj? Te most azonnal akarsz? Mert oké, hogy vágysz rá, de konkrétan akarsz most gyereket?

Szerintem azért függ a körülményektől is.

Nem a szüleitek dolga pénzelni benneteket IS, meg finanszírozni a gyereketeket IS (hiszen tanultok), ami egyébként nem két fillér, viszont napi 24 órás robot. A gyerek nincs tekintettel arra, hogy neked tanulnod kell. A foga attól még jön, 4 óránként etetni kell, éjszaka is, és vizsgaidőszakban is. Ha lázas, orvoshoz kell vinned akkor is, ha éppen zh-t kéne írnod. Amúgy "csak" játszanod kell vele, mert ha otthagyod, nem tanul, nem fejlődik.

Arra számítva gyereket szülni, hogy úgyis segítenek a szüleitek, nagyon nem fair. Magatok viszont - a körülményeket ismerve, az alapján, amit leírtál - egyedül nem tudjátok vállalni most a babát.

2011. szept. 27. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
100%
Normális és igaza van.Nincs meg az anyagi biztonság, ház stb.Minek gyerek?Azért hogy szegénységben nőljön fel?Én csóróságban nőttem fel sajnos és a szüleim is elváltak.Nem kívánom senkinek.Majd ha lesz munkátok, lesz pénzetek, saját lakásotok akkor jöhet.
2011. szept. 27. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
De, a körülményektől is függ,hogy most szívesen fogadná vagy sem.Mint mondta,ha becsúszna elfogadná,de most még nem örülne neki tiszta szívéből és ez szerintem normális.Ha az embernek nincs semmije,akkor elöbb szeretné megteremteni a feltételeket,hogy jöhessen az utód.
2011. szept. 27. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 A kérdező kommentje:
Direkt mondtam, hogy nem az a kérdés, hogy baj, hogy nem akar-e. De ő nem is vágyik rá! Mert most én sem akarok, de mindennél jobban vágyom már egy kisbabára/családra. Ő nem vágyik erre. És ezt a vágyat, ami bennem van, nem a körülmények meg az anyagi biztonság okozták, hanem csak az a tény, hogy jó érzés lehet anyának lenni. Belőle ez hiányzik. Nem azzal van a bajom, hogy felelősségteljes.
2011. szept. 27. 15:09
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!