Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Önzőség ez? Többi lent

Önzőség ez? Többi lent

Figyelt kérdés
Élettársi kapcsolatban élek 3 éve, előtte a szüleimnél laktunk, összesen 10 éve "járunk". Én pár hónapja munkanélküli lettem. Az élettársam folyton hozzám vágja hogy nem fizetek semmit sem. Arról nem én tehetek hogy leépítés volt a munkahelyemen és engem is elküldtek. A munkanélkülim nagyon kevés mert részmunkaidőben dolgoztam. A szüleim tőlünk kb 3 percre laknak. Gyakran náluk eszünk, mert az élettársam egy fillért sem ad ételre, de megkérdezi hogy van-e kaja? Eljutottam addig, ha főzni szeretnék (én szégyenlem hogy sokszor a szüleimnél eszünk) akkor benyúlok a zsebébe és kiveszek annyi pénzt amennyi az ételhez kell. A visszajárót visszateszem. Valamelyik nap hozott húst hogy süssem meg. Karajt, és a csontból főzzek levest. A húson kívül semmit nem hozott. "Kizsebeltem" hogy vegyek krumplit, és zöldséget a levesbe. Hogy én mit kaptam ezért! Nem szép dolog, de az újjamat nem főzhetem meg hogy legyen köret. Aztán napokra magamra hagyott, mert elment maszekolni másik városba. Kértem hagyjon itthon 3 ezer ft-ot. Azt válaszolta minek? Úgyis a szüleidnél eszel! Míg nem volt itthon, nagyon beteg lettem a vesémmel. (fűteni nem nagyon lehet mert sok a számla) A szüleim vittek orvoshoz és ők is fizették a gyógyszereimet, amik nagyon drágák voltak. Hazajött, és egy fillért nem láttam abból amit keresett. Azt mondja éljek meg a segélyemből, ami (nem hazudok) 21 ezer ft, amit én bevásárlásra szoktam költeni. Női dolgot ezer éve nem vettem magamnak. Nem kérek tőle semmi mást, mint azt hogy adjon 3 naponta egy ezrest kajára, hogy tudjak főzni. Semmit sem ad. Egy hónapban egyszer elmegyünk bevásárolni az ő pénzéből azaz étkezési jegyéből, de abból leginkább mosószert, öblítőt stb veszünk, mert a bolt ahol beváltják drága egyébként. Nem érti meg hogy enni minden nap kell, és ha nagy ritkán van miből, akkor is több napra valót főzök, és kevesebbet eszem hogy több jusson neki. 29 évesen 44 kiló vagyok és alacsony termetű. Én elvagyok napi 2-3 üres zsemlével is, de neki az kell hogy a semmiből legyen ebéd, vacsora. Miért vesz engem ennyire semmibe? Miért ennyire önző?

2011. nov. 27. 18:12
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
100%

És ezt az úgynevezett "élettársi kapcsolatot" befejezném .

Ez nem együtt élés..

Egyébként küld el minden nap vásárolni ha azt akarja hogy legyen kaja.

2011. nov. 27. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
100%
Ne haragudj, hogy ezt mondom, de én azonnal összepakolnék és visszamennék a szüleimhez. A munkanélkülidből egyedül náluk tudsz boldogulni. A párod egy önző, lelketlen, párkapcsolra méltatlan bunkó alak. Hagyd ott, ne veszekedj vele!
2011. nov. 27. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 A kérdező kommentje:
A helyzetet bonyolitja hogy van egy kutyám, mert gyerekem nem lehet, és őt nem vihetem a szüleimhez. Édesapám nem engedi. Kinevethettek meg leszídhattok emiatt, de mivel gyerekem nem lehet ezért nagyon ragaszkodom a kutyámhoz. Én érte vállaltam felelősséget. Szidhattok vagy akármi.
2011. nov. 27. 18:24
 4/31 bánomisén ***** válasza:
Ebből az élettársi kapcsolatból csak a "társ" hiányzik, tehát így nem élet. A helyedben átgondolnám ezt a dolgot, ezek szerint a bajban ennyire lehet számítani a "barátodra". És ha most így viselkedik, akkor, ha bármi más bajod lesz, ugyanígy fog. Nem számíthatsz rá.
2011. nov. 27. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 bánomisén ***** válasza:
100%
Nem szidunk meg azért, mert elvesztetted a munkádat és emiatt nem lököd ki a kutyát az utcára. Azt szidjuk, aki kiteszi.
2011. nov. 27. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
100%

Komolyan mondom, a gyomrom fölfordult ettől a történettől. Te komolyan vele vagy? És mit vársz tőle?

Elhiszem, hogy kötődsz hozzá, még azt is elhiszem, hogy szereted, de aki 10 év után ilyen csúnyán tud bánni a társával, attól jót ne remélj.


Tudom, hogy nehéz, és szívszorító, de hagyd ott. Komolyan. Pakolj össze, és menj szépen haza. Egy ilyen ember nem érdemel meg egyetlen nőt sem. Te pedig ne koplalj, igenis egyél(otthon ha van miből, amúgy meg a szüleidnél), és amikor hazajön és kaját követel, akkor mond meg neki, hogy homokból, és kavicsokból nem tudsz főzni. Ahhoz alapanyagok kellenek, ahhoz pedig PÉNZ, hogy megtudd venni.


De tényleg hagyd ott. Ez véresen komoly dolog.


24/n

2011. nov. 27. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
AZ ÉLETTÁRSAD NAGYON SZERET NEM VESZED ÉSZRE?ÉN A HELYDEBEN PAKOLNÉK ÉS MENNÉK HAZA!!!!!!EGYÉBKÉNT HOGY TUDTÁL VELE ÖSSZEKÖLTÖZNI?
2011. nov. 27. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 A kérdező kommentje:
Mondom, talán érthetetlen és értelmetlen leszek számotokra, de a kutyám nem hagyom! Ezt csak az tudja átérezni, akinek nem lehet gyereke. Azt elfelejtettem megírni, hogy a lakásába 500 ezer ft-ot tettem bele felújításra meg egyebekre.
2011. nov. 27. 18:31
 9/31 anonim ***** válasza:
38%
ÉS HA FEKVŐBETEG MUNKANÉLKÜLI LENNÉl,AKKOR MIT CSINÁLNA?TUDOD MIT?TE VÁLASZTOTTAD! ÉLJ VELE ÉS NE TEGYÉL FEL ÉRTELMETLEN KÉRDÉSEKET!
2011. nov. 27. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 A kérdező kommentje:
Már többször megmondtam neki hogy ha megadja az 500 ezer ft-ot, akkor elhúzok a kutyámmal. Nem adja meg.
2011. nov. 27. 18:33
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!