Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Önzőség ez? Többi lent

Önzőség ez? Többi lent

Figyelt kérdés
Élettársi kapcsolatban élek 3 éve, előtte a szüleimnél laktunk, összesen 10 éve "járunk". Én pár hónapja munkanélküli lettem. Az élettársam folyton hozzám vágja hogy nem fizetek semmit sem. Arról nem én tehetek hogy leépítés volt a munkahelyemen és engem is elküldtek. A munkanélkülim nagyon kevés mert részmunkaidőben dolgoztam. A szüleim tőlünk kb 3 percre laknak. Gyakran náluk eszünk, mert az élettársam egy fillért sem ad ételre, de megkérdezi hogy van-e kaja? Eljutottam addig, ha főzni szeretnék (én szégyenlem hogy sokszor a szüleimnél eszünk) akkor benyúlok a zsebébe és kiveszek annyi pénzt amennyi az ételhez kell. A visszajárót visszateszem. Valamelyik nap hozott húst hogy süssem meg. Karajt, és a csontból főzzek levest. A húson kívül semmit nem hozott. "Kizsebeltem" hogy vegyek krumplit, és zöldséget a levesbe. Hogy én mit kaptam ezért! Nem szép dolog, de az újjamat nem főzhetem meg hogy legyen köret. Aztán napokra magamra hagyott, mert elment maszekolni másik városba. Kértem hagyjon itthon 3 ezer ft-ot. Azt válaszolta minek? Úgyis a szüleidnél eszel! Míg nem volt itthon, nagyon beteg lettem a vesémmel. (fűteni nem nagyon lehet mert sok a számla) A szüleim vittek orvoshoz és ők is fizették a gyógyszereimet, amik nagyon drágák voltak. Hazajött, és egy fillért nem láttam abból amit keresett. Azt mondja éljek meg a segélyemből, ami (nem hazudok) 21 ezer ft, amit én bevásárlásra szoktam költeni. Női dolgot ezer éve nem vettem magamnak. Nem kérek tőle semmi mást, mint azt hogy adjon 3 naponta egy ezrest kajára, hogy tudjak főzni. Semmit sem ad. Egy hónapban egyszer elmegyünk bevásárolni az ő pénzéből azaz étkezési jegyéből, de abból leginkább mosószert, öblítőt stb veszünk, mert a bolt ahol beváltják drága egyébként. Nem érti meg hogy enni minden nap kell, és ha nagy ritkán van miből, akkor is több napra valót főzök, és kevesebbet eszem hogy több jusson neki. 29 évesen 44 kiló vagyok és alacsony termetű. Én elvagyok napi 2-3 üres zsemlével is, de neki az kell hogy a semmiből legyen ebéd, vacsora. Miért vesz engem ennyire semmibe? Miért ennyire önző?

2011. nov. 27. 18:12
1 2 3 4
 11/31 A kérdező kommentje:
Látom, megindultak a szidások. Számítottam rá, de elfogadom, hiszen az is vélemény.
2011. nov. 27. 18:34
 12/31 anonim ***** válasza:

Vidd a kutyádat és szard le az 500 ezret.Ha úgysem adja meg.Köztetek már tényleg nincs semmi....

Mi ez a ha visszaadod a pénzem elhúzok?Kapcsolat?Nem hinném...

2011. nov. 27. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/31 A kérdező kommentje:
Hova menjek a kutyámmal? Apám nem engedi hogy hozzájuk vigyem.
2011. nov. 27. 18:37
 14/31 anonim ***** válasza:
Most ne az 500 ezer legyen az első, hanem az, hogy otthagyod. Búcsú nélkül, azonnal. Vidd a kutyádat is és kérd meg apukádat, hogy fogadja el veled együtt, mert neked ő nagyon fontos. Talán még me is szereti idővel. A pénzedet - pláne ha tudod bizonyítani akár ismerősökkel, tanúkkal - ráérsz később is visszaszerezni.
2011. nov. 27. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/31 A kérdező kommentje:
Apám imádja a kutyámat, de lakásba nem engedi be. Nagyon nehéz természet. Többször kijelentette visszamehetek, de csakis kutya nélkül.
2011. nov. 27. 18:44
 16/31 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ha egy apa látja, hogy a lánya ilyen helyzetbe van, akkor még egy keresztes vipera(mint házi kedvenc) sem tartja vissza attól, hogy befogadja magához.
2011. nov. 27. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/31 A kérdező kommentje:
Már többször beszéltünk erről és apám fafejű és makacs. Mindig ilyen volt és neki nem lehet ellent mondani. Pedig nagyon örülnék ha a szüleimhez visszamehetnék a kutyámmal.
2011. nov. 27. 18:49
 18/31 anonim ***** válasza:
100%
ha a szüleid szeretnek, meg fogják engedni átmenetileg a kutyát. beszélj édesapáddal. nekem is engedte, pedig ilyen tekintetben maga a szigor...és lám! még meg is szerette.
2011. nov. 27. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/31 A kérdező kommentje:
Az én apám nem ilyen. Nagyon kemény, akaratos, és ellentmondást nem tűrő ember. Elmagyaráztam neki többször hogy mit jelent nekem a kutyám, de a válasz mindig ugyanaz: természetesen hazajöhetsz, de a kutya nélkül. Szóval ez reménytelen. Köszi hogy kibeszélhettem magam, hogy elolvastatok, válaszoltatok.
2011. nov. 27. 18:58
 20/31 anonim ***** válasza:

Ha szeretnek a szüleid, akkor megértik, hogy ha nem lehet gyereked, akkor neked a kutyád különösen fontos - ámbár egészségtelen ilyen fokban azonosítani egy kutyát a soha meg nem született gyerekkel, mert egy kutya ált. max. 14 évet élhet. Ha meghal, akkor összeroppansz?


Szóval, ha szeretnek a szüleid, akkor nem is kérdés, hogy hazaviszed a kutyát magaddal. Én azonban nagyon úgy látom, hogy apád legalább akkora önző b.arom, mint az élettársad (ezért nem tudod símán ott hagyni őt). Egy kutya miatt kell szenvedned egy önző, b.arom élettárs mellett, csak mert egy kutyát nem hajlandó egy másik önző ba.rom tolerálni?


A kutya nem lehet sem érv, sem ürügy arra, hogy változtass az életeden. Nem várhatsz 10-14 évet, amíg meghal, hogy te magad élhess. Ha nem mehetsz jutyástul haza, akkor fogd magad és menj ki külföldre és vállalj munkát ott! Fiatal vagy, előtted a jövő! Ja: és oda viheted a kuutyádat is - olyan helyre menj, ahova viheted -, ez tuti, mert én is hoztam magammal a macskámat a németekhez.


Ne kifogásokat és ürügyeket keress arra, hogy miért nem változtatsz gyökeresen az életeden, hanem ha nem tudsz már a régi módon élni, akkor vágj bele és csináld másként! Felnőtt ember vagy, akinek elvileg sem a szüleire, sem az élettársára nem volna szüksége ahhoz, hogy önálló legyen és eltartsa magát meg a kutyáját.


Szerintem. :)

2011. nov. 27. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!