Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Anyám zsarol, hogy ne költözze...

Anyám zsarol, hogy ne költözzek el, mit tegyek?

Figyelt kérdés
29 éves lány vagyok,először 24 évesen az egyetem befejezése utánn költöztem el otthonról a barátommal albérletbe.2 évre rá meghalt a Nagymamám és Anyám hazakönyörgött minket,mondván egyedül nem bírja fenntartani a lakást.Hozzáköltöztünk a barátommal,de sajnos egy év utánn(többek között emiatt is) tönkrement a kapcsolatunk.Én szeretnék végre önálló életet élni,de akkor anyám rögtön rázendíít,hogy ha én elmegyek akkor mi lesz vele,utcára fog kerülni.(Annyit meg nem keresek,ha elköltözök valahová akkor még plusszban tudjam támogatni).Én is szertnék majd lassan családot,de ő erre mindíg azzal jön,hogy fogjak olyan pasit aki ideköltözik (ja a multkor is mi lett a vége).Egy 75nm-es panelről van szó,sokszor mondtam,hogy adjuk el,mert egy garzont simán fenn tudna tartani egyedül is(sőt akkor a maradék pénzből minimális hitellel talán nekem is lenne lakásra eséylem),de erről hallani se akar(nem tudok vele mit csinálni mert övé a lakás),ő nem megy egy egérlyukba...Most akkor én azért mondjak le az önálló életről,mert neki mindenáron 4 szoba kell???Testvérem sincs,aki legalább felesben segíteni tudna fenntartani a lakását...
2011. nov. 28. 13:56
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
100%
Költözz el, amint látja, hogy nem megy egyedül, jobban meg fog barátkozni a lakáscsere ötletével.
2011. nov. 28. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
100%
Elsővel egyetértek.
2011. nov. 28. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
100%
Én is elköltöznék helyedbe albiba, hadd gondolkozzon el, nem igaz hogy nem tartja tiszteletben az akarataidot! Idövel megenyhül, és lehet rá esély hogy belátja, h nem tudja, és nincs értelme fenntartani a 4 szobás lakását.
2011. nov. 28. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
100%
Én is egyetértek. Nem azért van a gyerek hogy a szülőért legyen felelős,hanem h magának családod alapítson. Költözz el, másképp nyomorú lesz az életed. Hidd el, majd ha látja h nem engedsz, rá fog jönni hogy mégis csak kisebb lakás kell. Szerintem inkább azt választaná mint a hajléktalanodást.
2011. nov. 28. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
100%

Valahogy el kell neki magyarázni két dolgot:

- Csak addig lehet nyújtózkodni, amíg a takaró ér. Ha nem tellik 75nm-es lakásra, akkor bizony az úgy nem fog működni. Ezért (is) nehéz eladni ezeket a lakásokat manapság, mert sokan próbálnak szabadulni tőle, túl nagy a rezsije.

- Az érzelmi zsarolás csúnya dolog, ilyet nem csinálunk. Gondolom nem azért nevelt fel téged, hogy majd legyen egy balek a háznál, aki fenntartja a 4 szobás (!) lakását. Mond meg neki, hogy segítesz neki, de nem minden áron. Pláne a saját magánéleted árán.

(Ez így kicsit kemény, próbáld valahogy finomabb formára hozni a szöveget. :))

2011. nov. 28. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
100%

Ha szeretnél családot, tényleg költözz el, mert amíg édesanyád lelkileg így fog téged, addig nagyon kötöttek a lehetőségeid. Nem az együttélés a gond, hanem az, hogy vszínű sok más dologban is ő akarja meghatározni az életed, gyerekként kezel, holott felnőtt nő vagy, mondhatni, az árnyékában élsz.

Ha már nem vagy ott vele, észbe fog kapni, és fenntartja magát, ha kell, kisebb lakásba megy. Addig persze rengeteg harcot meg kell majd vele vívnod, de ki kell törnöd ebből az érzelmi zsarolós-lelki függőségi körből!

2011. nov. 28. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
78%

Költözz el, aztán majd belátja, ha nem megy.

Eljön az az idő, amikor el kell engedni a gyerekeket..

Nyilván más lenne, ha helyzet, ha ápolásra szorulna, de itt nincs ilyenről szó..

2011. nov. 28. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
90%
Költözz el, ideje megértenie, hogy neked már 10+ éve máshol lenne a helyed.
2011. nov. 28. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
100%

mérgező szülő...


költözz el, egyedül nem tudja majd fenntartani a lakást, ekkor visszazsarolhatod, hogy adja el.


egyébként anyádnak egy pszichológus sem ártana, azért ragaszkodik a lakáshoz (és hozzád) mert nem dolgozta fel a férje halálát, képtelen (vagy nem akar, mer) új életet magának kialakítani.

2011. nov. 28. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
88%
Bátoríthatnád, hogy keressen pasit magának.
2011. nov. 28. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!