Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A barátom azt kérte költözzek...

A barátom azt kérte költözzek hozzá, de én furcsán érezném magam azért mert (. ) Mit tegyek?

Figyelt kérdés
22 és 27 évesek vagyunk, 5 éve együtt, eljött az öszeköltözés ideje és igazából már mindketten várjuk is. Azonban neki van egy örökölt lakása ami eddig ki volt adva albérletbe és azt szeretné, hogy oda költözzünk. Minden szép s jó lenne, ám annyira szépen kitervelt mindent... hogy a nappaliban ez meg az, meg akkor a szobában oda nagy szekrény meg stb. Már évek óta mondja ezeket a vágyait, akkor annyira nem foglalkoztam vele, mert úgy voltam ráér. Meg is értem mert az évek során összegyűlytötte a plazma tv-t a angy szekrényt stb, viszont nagyon rossz, hogy én nem rég óta dolgozom csak, szinte semmim sincs. Az ő lakása és ő is fogja berendezni? Minden az övé lesz, jóformán egy senkinek fogom ott érezni magam. Azt se tudom, hogyan fogom magam otthon érezni ha mindent ő teremtett meg, ő rendezett be és minden az övé. Mit tegyek, nekem olyan furcsa ez az egész.
2011. nov. 21. 18:02
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
51%
Nyerj a lottón!
2011. nov. 21. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
97%
Miért bonyolítod túl? Megpróbáljátok, összeköltöztök. Előre minek vernéd magad anyagiakba? Ha nem jön össze, mehetsz haza. Fogd fel így! majd idővel te is raksz a háztartásba valamit. Gondolom, nem várod el, hogy még a költözés előtt írassa a nevedre a fele lakást! Lakva ismeri meg az ember a másikat! Tegyetek próbát, és majd minden kialakul.
2011. nov. 21. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
89%
Ágytól asztalig, szekrény, szőnyeg, csillár, edények, tányérok , evőeszközök minden a férjem ízlését tükrözi, mert mindig mindent megvett a megkérdezésem nélkül. Mindig idegennek érzem magam és mintha a tárgyak nem lennének az enyémek. Sosem fogod megszeretni. Megszokni talán.
2011. nov. 21. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
94%
Majd megszokod, egy idő után pedig úgyis közösen vesztek majd dolgokat!
2011. nov. 21. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
63%
Évek múlva sem lesz sokkal több mindened, most nem mindegy? Egy pár vagytok évek óta állítólag, és mégis számít hogy neki ez van neked meg nincs?? Én csak 1 éve vagyok a párommal, nem élünk együtt, de nincs olyan hogy enyém-tiéd, minden közös. Ez az elejétől kezdve így van. Nem az számít egy kapcsolatban, hogy kinek mije és mennyi pénze van. Az csak tönkretesz mindent.
2011. nov. 21. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
76%
Ha őt nem zavarja téged miért? Vegyél kiegészítőket.
2011. nov. 21. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
79%

én is így költöztem össze párommal, idővel megszokod


páromnak kicsúszott már olyan a száján veszekedés közben, hogy az én házam

alig bírtam visszatartani a sírást olyan nagyon rosszul eset

2011. nov. 21. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
76%

Próbálj meg nem foglalkozni ezzel. Én szerencsés vagyok, a lakás nálunk is a páromé, csak őt nem érdekli a berendezés, ha rajta múlna, még egy asztalunk se lenne, mert minek :D Így én választottam ki a dolgokat, ő fizette és az övé, de mégis az én kezem is benne van.

Egyet lehet tenni, elfogadod ezt, és gyűjtesz, minden hónapban félreteszel valamennyit egy számlára. Így ha kinövitek majd a lakást, akkor a következő, nagyobb lakásba te beszállsz a félretett pénzeddel, ő a lakásának az árával és a következő lakás már közös lesz. Én ezt csinálom, és megnyugtatja a lelkivilágom az, hogy oké, hogy most az ő lakásában lakunk, de már egy gyerekkel se fogunk elférni benne, szóval belátható időn belül közös lesz a lakásunk :)

2011. nov. 21. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
76%

Azt mondják, a puding próbája az evés!

Mire vársz? Ki kell próbálni. Nem veszítesz semmit, hiszen még fiatal vagy, bármikor újrakezdhetsz bármit. Ha nem próbálod ki, lehet, hogy évek múlva benned lesz, hogy milyen is lett volna, ha...

2011. nov. 21. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Ha te másképp akarod berendezni a lakást, mondd el a véleményedet és figyeld a reakcióját.
2011. nov. 21. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!