Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Van olyan a családotokban aki...

Van olyan a családotokban aki ha megsértődik nem szól hozzátok? Hogy kezelitek?

Figyelt kérdés

Az egyik rokonomnak ez a mániája. Én ha mérges vagyok kiadom a mérgem, kiabálok, vagy csak vitázom, de mikor kimondom már el is száll a haragom. Ő viszont mikor mérges meg sem szólal, 65 év körüli nő amúgy. Pl múltkor vettem neki mandarint, narancsot, banánt, almát hogy egyen gyümölcsöket. És evett mindenből is, azért vettem ugye. Aztán mikor végzett, mondtam hogy "Na, végigetted az egész gyüm. listát" Erre megsértődött és nem szólt hozzám órákig, mert hogy azért szóltam mert irigy vagyok.


Más mit csinál ilyenkor?


2011. nov. 29. 13:51
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
Vagy ma is reggel 8 körül csak annyit mondott, hogy nem veszi be a gyógyszerét, majd holnap duplán beveszi. Én annyit mondtam, hogy a 2 sok egyszerre. Erre bement a szobába, ott hagyta a reggelijét, és azóta ki sem jön, csak fekszik és néz maga elé. Kérdeztem hogy most mi baja van, nem válaszol. És 2-3 naponta ezt eljátsza, hogy órákig vagy fél napokig nem beszél. Még azt sem lehet mondani hogy öregségére ilyen, mert elmondások alapján már 20 évesen is ilyen volt. Az egész napomat elbssza....
2011. nov. 29. 13:55
 2/12 anonim ***** válasza:
67%

"Na, végigetted az egész gyüm. listát"


Nem eppen valami szerencses beszolas a reszedrol.


Szerintem nem csak O b.szta el a napodat, hanem egymast b.szogatjatok, mindennap.

2011. nov. 29. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Nekünk tele van ilyenekkel a családunk :-)

Nem kell vele foglalkozni + kicsit jobban oda kell figyelni mit-hogyan mond az ember. Nem könnyű feladat.

A nem kell vele foglalkoznit úgy értem, hogy ne rágd magad azon, hogy megsértődik, hodd el, neki rosszabb. Viszont az is igaz, hogy kis odafigyeléssel sokat lehet javítani a helyzeten.

2011. nov. 29. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
De én örömmel mondtam, hogy legalább nem potyára vettem meg neki, múltkor ott rohadt meg a polcon mert nem ette...
2011. nov. 29. 14:02
 5/12 anonim ***** válasza:
próbáld megérteni :) tudom hogy nehéz. Ha megsértődik akkor mesélj neki valamit hátha akkor eltereli a gondolatait :) ja és az öregeket is meg kell érteni hisz már nem fiatalok
2011. nov. 29. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Az ilyennek ha szólsz az is baj, ha nem szólsz hozzá, az is. Lehet hideg, meleg, minden rossz, sőt az egész világ azért van, hogy ő rosszul érezhesse magát. Ha a lelked kiteszed se tudsz kedvére szólni vagy tenni. Ne rágódj rajta, mert az összes energiádat felemészti. Közöny, tudod, az a megoldás. Lelki önvédelem. Hasonló helyzetben vagyok. Kifejlődik az emberben az önuralom, az biztos.
2011. nov. 29. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Kid Neked ez a nő? Az anyósod? Mert ha igen, a seggét is kinyalhatod, úgyis Te leszel a rossz :(((
2011. nov. 29. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Nekem apósom ennél durvábban nyomja. Totál dilis, mindig utál valakit a családban, most éppen mindenkit. Ráadásul nála sokszor nem is tudni mi a baja, ilyenkor napokig csak fekszik az ágyban és már annyira el van lustulva, hogy lassan fizikailag képtelen bármit is csinálni. Anyósom anyját ápoljuk, a nagymama velünk lakik, de apósom és anyósom minden nap el szoktak jönni pár órára segíteni. Most épp após megint a sértődős idejét éli, ezért most anyósommal ketten emelgetjük a mamát. Én nő vagyok 56 kiló és csípőproblémám van, anyósom már nem fiatal és neki is már minden baja van. Férjem nap közben dolgozik, így nincs férfi akire lehetne számítani a fizikai munkákban. De amúgy a férjemmel is mindent ketten mozdítunk itthon, szekrény toligálás egyebek, mert ebben sem lehet apósra számítani, ha épp meg van sértődve. A múltkor a szomszédot kellett áthívni, hogy segítsen behozni a vaskandallót. Szóval...
2011. nov. 29. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Aposod nem dilis, hanem depresszios.
2011. nov. 29. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
FromOz Hidd el ,hogy dilis és direkt szemétkedik, de nem akarok offolni, mert most itt nem rólam van szó, hosszú lenne leírni a listát ,hogy miket művelt már az évek alatt.
2011. nov. 29. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!