Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Most mit csináljak ezzel a...

Most mit csináljak ezzel a helyzettel? Én ezt nem tudom viszonozni!

Figyelt kérdés

2 éve vagyok együtt a barátommal, neki van egy nagyon jó barátnője, aki szinte fogadott tesó. Az idők során én is megkedveltem a lányt, de azért olyan igazán komoly barátság nincs köztünk, hiszen nem sűrűn látom, és akkor sem sok időre, hogy rendesen beszélgethessünk.

Most viszont közölte e-mail-ben, hogy vett nekem karácsonyra ajándékot...

A helyzet az, hogy én idén örülök, ha a barátomét valahogy kiizzadom, és az sem lesz valami nagy dolog, 2-3 ezer forintot tudok rászánni, többet nem. 15 ezer forint ösztöndíjam van, ebből ennyit tudok rászánni, a maradékból befizetem az internetszámlát, a többi megy anyukámnak, mert nagyon sz*r anyagi helyzetben vagyunk, és ha karácsonyi hangulatot akarunk, akkor minimum ennyi plusz kell.

Nekem most nincs arra pénzem, hogy a lánynak vegyek valamit, mellesleg nem is ismerem annyira, hogy találjak neki valót, a felszínes dolgoktól (testápoló, stb.) meg kiráz a hideg, sem kapni, de főleg nem adni nem szeretem.

Nem akarom a lányt sem megbántani, mit csináljak?


2011. nov. 29. 17:56
1 2 3
 1/22 bánomisén ***** válasza:
96%
A párod biztos meglepi őt valamivel karácsonyra, adja oda neki a kettőtök nevében. Vagy készíts neki a saját kezeddel valamit, aminek örülne és ami neked sem megterhelő anyagilag.
2011. nov. 29. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
65%
nem tudsz a barátodtól kölcsön kérni?
2011. nov. 29. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
72%

Készíts neki valamit, pl. képkeretet :)

Lehet, hogy a barátod már mesélt neki arról, hogy Neked nincs olyan anyagi háttered, amiben költekezni tudnál, és biztos, hogy meg is érti. Egyébként a kézzel készített ajándék mindig többet ér:)

2011. nov. 29. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
100%
hát pedig ha nem ismered annyira akkor csakis felszínes dolgot tudsz adni neki..ha van kézügyességed akkor készíthetsz valami apróságot ami nem kerül sok pénzbe csak az alapanyagok.
2011. nov. 29. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
92%
Tök ugyanazt akartam írni,mint az első.Adjatok neki közösen ajándékot!
2011. nov. 29. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
100%
süss neki mézeskalács házikót
2011. nov. 29. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
100%

de egyébként szerintem olyan fura dolog közölni a másikkal hogy vettem neked karácsonyi ajándékot. ez kicsit olyan mintha azt mondaná hogy vettem neked te is vegyél nekem valamit.

ami még eszembe jutott, hogy vehetsz egy szebb bögrét és tehetsz bele különböző teákat,egy vaníliarudat szegfüszeget..na de persze ez is pénzbe kerül.

2011. nov. 29. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
100%

Ha tudsz sütni, akkor süss neki egy finom sütit, és add át egy szépen feldíszített csomagban. Esetleg adhatsz neki még vmi apróságot mellé, egy szép gyertyát, egy szebb bizsu nyakláncot stb.-ez simán kijön annyi pénzből, amennyit rászánnál.

De ha nem tudod ennyi pénzből kiböjöltni, akkor csak mondd meg neki, hogy nagyon hirtelen ért téged az a bejelentése, és nagyon örülsz és hálás vagy, hogy ajándékot vesz neked, de sajnos most nem tudod ezt viszonozni méltóképpen. Biztos nem fog megsértődni.

2011. nov. 29. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
100%

- Suss neki egy doboz sutit, tedd be egy szebb papirdobozba, beragasztod szinespapirral.

- suss neki egy doboz mezeskalacsot, egy darabra ra is irokazhatod a nevet, vagy hogy boldog Karacsonyt. (cukor+ tojasfeherje)

- egy doboz jobb tea + egy kis mecses - ezt par szaz ft-bol meguszod

- egy gyertya, egyszinu feheret olcson lehet kapni, es azt diszited (falevellel vagy belekarcolt csillagokkal es festekporral,stb.)

- egy uveg mez, benne dioval, mogyoroval, olcsobb, ha egy kis uvegbe magad elkeszited

Ha tobb idod vag kedved van raszanni, akkor:

- ha tudsz varrni, regi maradek anyagbol egy kis kabalafigurat, kulcstartot keszithetsz, a neve kezdobetujevel

- ha szereti az ekszereket, csinalhatsz egy szep nyaklancot vagy medalt papirmasebol (viz, ujsagpapir, liszt - oszegyurod az anyagbol a gyongyket, megszaritod egy kototun, lecsiszolod, kifested, felfuzod)


Ezek vagy ezek kombinacioi tokeletesen megfelelnek jelkepes ajandeknak. Lehet, hogy ezek is felszines dolgok, de ha felszinesnek erzed is, valami aprosagot adj mindenkepp.

2011. nov. 29. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 A kérdező kommentje:

Az ötletek jók, csak sajna még egy nyomorult adag sütire sincs pénzem, egyszerűen nem fog maradni.

Be van osztva minden fillérünk, és még így sem mindig jövünk ki belőle. Előrefizetős villanyóránk van, és nekünk már az is öröm, ha karácsonyra fel tudjuk tölteni, hogy áram legyen... És talán érthető módon nekem fontosabb anyukám, mint egy "idegen"...

Barátomtól nem tudok kölcsön kérni, neki sem zsebpénze, sem ösztöndíja (még tanul, egy kollégiumban vannak a lánnyal).

Nem konkrétan közölte, hogy vett ajándékot, hanem megkérdezte, hogy milyen mintákat szeretek, merthogy akkor olyan csomagolópapírt használ... Jó, ez is elég konkrét, de na :)

Szóval lényeg a lényeg, hogy tényleg SEMMIT nem tudok neki venni, de tudomásom szerint barátom sem.

Plusz poén, hogy nincs is betervezve, hogy találkozok a lánnyal karácsony előtt/után, szóval azt sem tudom, mikor akarná ideadni...

2011. nov. 29. 19:13
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!