Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hol jobb élni két gyermekkel?...

Hol jobb élni két gyermekkel? Melyiket válasszuk? Kinek melyik jött be?

Figyelt kérdés
Lakóház (gáz fűtes) belvárosban, ovi szemben, bolt,minden alattunk. Játszótér,zöld övezet,domb,emberek. Vagy kertesház kertváros, ovi 15 perc séta, bolt (1van) szintén,játszi 25 perc séta,csendes,saját udvar,kutya esetleg. Van autó de a benzin nagyon drága nekünk már. Gyes után ha vissza mentem dolgozni nem tudom melyik életformát szeretném jobban. Döntenem tavaszra kell.
2011. nov. 30. 12:06
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
82%

Én laktam panelba is, és családi házba is. Jelenleg a panelra esküszöm.

Nekem ne nőjön kint a fű :)

Nem vagyok az a nagy kertész, lehet lustának nevezni, de nekem nyűg volt, hogy munka után, a két kicsi és a háztartás mellett még a kinti feladatokat is el kellett végezni. Ott is rendet tartani, füvet nyírni /férjem csinálta/ de annyi a takarítani való utána, hogy így is kint kellett lennem vele végig. A sziklakert folyton gazosodik, stb.

Én a lakást jobbnak tartom.

2011. nov. 30. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
95%
én a külvárost és a családi házat választanám. napi fél óra séta nem nagy dolog annyi mozgás kell is. és van saját kerted ami szerintem nagyon nagyon jó dolog.
2011. nov. 30. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 A kérdező kommentje:
Köszi. És szenvedtetek vmilyen hátrányt lakóházban? Várok még válaszokat is.
2011. nov. 30. 12:16
 4/29 anonim ***** válasza:
87%
Ó! a gyerekeknek egy kis kert maga a paradicsom! mindenképp az jó nekik! sz. neked is:))
2011. nov. 30. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
75%
A belváros a fővárosra értendő? Melyik kerültben van zöld a közelben dombokkal...?
2011. nov. 30. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
74%
Mivel kertvaros ezert talan azt, de nem biztos,ha falu lenne tuti nem azt. A kert max akkor jo, meg almodozol rola,ha panelban nottel fel,ha tudod mennyi munka van vele akkor annyira nem almodozol rola,sot...En kertes hazban nottem fel, es bizony nem napi fel ora van vele,ha nem tipszli kerted van, es tisztessegesen gondozod,sokszor gondoltam arra,hogy ha azt az idot kozosen tolthetnek el,nem ott is meg dolgozni....A fel ora seta igyis-ugyis megvan,viszont telen,meg mikor szaladni kell orvossagert, akkor mast mond az ember fia. Jobb ha minden kozel van, a kertvarosban tobbet fogtok utazgatni foleg kesobb,ha felno a pici. Praktikusabb a panel,es olcsobb is fentartani.
2011. nov. 30. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
76%
Viszont kertes házban lehet egy nagyon jó hobbid, a kertészkedés. A gyerekeknek is nagy móka, lehet kiskertjük, cicájuk, kutyájuk, de akár nyúl, tyúk, egyebek, nyáron pancsoló... Én unatkoznák egy emeletes házban, nekem kell is a mozgás, amit a kert jelent. Napi 1/2 óra nyáron bőven elég, és annyi mozgás kell is. De megszokás kérdése. Aki már beleszokott a panelba, annak biztos ott is jó.
2011. nov. 30. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
84%
Meg valami,zoldseget kis edenyekbe lehet ultetni az erkelyre is,mi panelban is "nevelunk" kisebb novenyeket,zoldsegeket.:) Ennel tobbet kertben sem nevelnenk,max viragot,azokkal meg sok dolgunk van. Ha csak nem akarsz nagyobb mennyisegben zoldsegeket,szerintem ugy se hasznalnad ki annyira a kertet,ha meg nagyobb mennyisegben akarsz,az kb egy kulon "foallas".
2011. nov. 30. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem jobb a kertesház,de kinek mi.Mindkettőnek megvan a maga szépsége ,előnyei hátrányai,én személy szerint soha többet nem költöznék belvárosba,így,hogy látom a különbséget.

A gáz fűtés mit takar? egyedi szabályozású ,vagy távfűtés?Mert ,ha táv fűtés ,akkor benzin helyett a fűtésre kell annyit fizetni,hogy beledöglik az ember.

Meg szerintem a gyerekeknek is jobb a saját kert,persze attól még jó dolog a játszótér,de össze sem hasonlítható egy saját kis kerttel:) Meg ott tudsz friss zöldséget,gyümölcsöt termeszteni nyáron minimális erőfeszítéssel a családnak,ez anyagilag,és egészségügyileg,meg gasztronómiailag is megéri:)

Én a kertesre szavazok,nekem az jött be !

2011. nov. 30. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
83%
Hát én sosem voltam oda a kertes házakért, már kiskoromban sem. Pedig szüleim mindig nagy kertről, házról álmodoztak. De én világéletemben jobb szerettem a társas házakat, paneleket, szóval én is ilyenben tervezem majd élni az életem. Bár a távfűtés ugye nem szerencsés. Meg nekem tetszik, ha minden ott van a közelben.
2011. nov. 30. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!