Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyha apám tartozik több...

Hogyha apám tartozik több mint 100e forintommal, és nem akarja semmiképpen vissza adni akkor feljelenthetem?

Figyelt kérdés
2011. nov. 30. 17:34
 1/6 anonim ***** válasza:

Elöször is nem mindegy, hogy te gyerek vagy felnött vagy.

Másodszor nem mindegy, hogy miböl van pénzed.


De ettöl függetlenül ha van róla IROTT kölcsönszerzödésed, akkor esetleg tudsz valamit kezdeni, egyébként nem, mivel nem bizonyitható a dolog.

2011. nov. 30. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
44%

volt szerződés köztetek erről?

ha nem akkor felejtős,nem tudod bizonyítani,mert nincs papír róla.

De apádat csak ezért feljelenteni önmagában szerintem genyaság.

2011. nov. 30. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Szerintem pedig az a genyaság, hogy egy szülő nem hajlandó vissza adni a gyermekétől kölcsön kért pénzt.

Mondjuk, a feljelentés tényleg nem jó megoldás, több okból. Egyrészt, amit fentebb is leírtak..ha nincs szerződésetek, akkor nem tudod bizonyítani, hogy valóban kölcsön adtad neki a pénzed. Másrészt, próbálj meg valahogy hatni rá, hogy szükséged van arra a pénzre (a feljelentés helyett)

2011. nov. 30. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Az még nem derült ki, hogy MIÉRT nem adja vissza - mert pl abból éltek, és nincs feleslege, vagy munkanélküli, stb - vagy egyszerüen nincs kedve. MErt ez nem mindegy.
2011. nov. 30. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
a magyar jogban a szóbeli szerződés is szerződés, nem? ha tudod valahogy bizonyítani, hogy a te pénzed volt, hátha, egy próbát megér.
2011. nov. 30. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Hogy lehetne bizonyitani, hogy kölcsön adott a kérdezö pénzt papir nélkül? Még tanukat sem tud hozni, mert legfeljebb más családtag volt ott, az ö tanuságuk meg nem érvényes.

SZÓBAN kötött szerzödés is érvényes, de csak akkor, ha van bizonyiték rá - különben akárni mondhatja, hogy kölcsönadtam neked X összeget, add vissza.

2011. nov. 30. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!