Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan változhat meg a nevem?

Hogyan változhat meg a nevem?

Figyelt kérdés

Azon morfondíroztam, hogy mi van akkor, ha egyszer a férjem, aki addig pl Kis László volt, meg akarja változtatni a nevét? Mi van, ha én Kis Lászlóné vagyok, és holnaptól a férjem a névváltoztatás után Nagy Ferenc lesz. Akkor én attól még hivatalosan Kis Lászlóné kell, hogy maradjak, vagy az én nevem is automatikusan Nagy Ferencnére változna?


A másik, hogy létezhet-e olyan, hogy válás vagy megözvegyülés után Kis Lászlóné maradok, majd pedig férjhez megyek, de nem veszem fel az új férjem nevét, hanem Kis Lászlóné maradok az előző férfi neve után?


2011. nov. 30. 19:24
 1/6 anonim ***** válasza:
80%

1. nem változna a neved automatikusan


2. igen, létezik

2011. nov. 30. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszi :)
2011. nov. 30. 19:27
 3/6 anonim ***** válasza:
80%

1. nem változna a neved automatikusan


2. igen, létezik

2011. nov. 30. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
öööö.... :).... hát neked is köszi :) :D
2011. nov. 30. 19:40
 5/6 anonim ***** válasza:
78%

elsőt nem tudom, de a másodikat rosszul írták!!!


PTK "A házasság" 7. § (3) Újabb házasságkötés esetén a feleség volt férje nevét a házasságra utaló toldással [6. § (1) bekezdés b)-c) pont] nem viselheti tovább, és ez a joga akkor sem éled fel, ha újabb házassága megszűnt.


(bocs, nem tudom, hogy kell rendesen jogszabályt hivatkozni. de Kis Lászlóné nem lehetsz, ha újra férjhez mész (ha úgy vetted volna fel, hogy pl. Kiss Nóra, az maradhatna.)

2011. dec. 1. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Első vagyok, lehet hogy változtattak azóta valamit a szabályon, de nekem két élő példám van arra, hogy az új házasság után maradt az eredeti férjezett név.
2011. dec. 1. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!