Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Egy ember nem változhat meg...

Egy ember nem változhat meg gyökeresen? Miért nem hiszi el a férjem hogy nincs semmi baj csak "megjavultam"?

Figyelt kérdés

Bár kissé szégyenkezve de bevallom hogy irtó rendetlen nő voltam.olyan kupi volt a házban hogy az valami förtelem,sokszor nem mosogattam,ha inni kellet először el kellet mosni hozzá egy poharat stb.

A változás akkor kezdődött mikor a lányom megszületett,kicsit nagyobb gondot forditottam a takaritásra ami most már olyan szinten van hogy bátran jöhetnek vendégek nem kell előtte szólni.Nem vagyok rendmániás de amint van egy kis szabadidőm takaritok.

A férjem eleinte örült a változásnak de mostmár kezd aggódni hogy valami nem stimmel mert véleménye szerint ekkorát nem változik egy ember és biztos valami baj van csak nem mondom el.Semmi bajom csupán megszerettem azt hogy tisztaság van otthon,ami szerintem normális,és szerinte is csak 1év alatt akkorát változtam ami számára fura és ugy gondolja valami áll a háttérben.

Sokminden másban is változtam ezen kivül,de én ugy érzem minden okés velem.Van ilyen hogy valaki csak úgy megváltozik?Mivel győzzem meg a férjem hogy ez normális?


2011. nov. 16. 10:33
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

én pont fordítva változtam, mióta megszületett a kis lányunk azóta szalad a ház

néha már magam előtt is szégyenlem


Szerintem teljesen normális, hogy az ember rövid időn belül gyökeresen megváltozik

2011. nov. 16. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
91%

Őszintén szólva én üszke vagyok rád és kicsit talán irigyellek is... ÉN sem vagyok a tisztaság tündérkéje sajnos... Elárulod, hogyan kezdted? Mi volt a gyereken kívül a fő motiváció?


Taníts, mester!

:)


21L

2011. nov. 16. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Szerintem sehogy. Nem fog menni. Nekem se megy a mai napig. állandóan teszek-veszek. Madarat lehetne velem fogatni ha tiszta a ház. Imádok főzni, sütni. Mindig meglepem a családom valami finom új étellel valami sütivel.


Az én lelkem tiszta. Csak és csupán magam boldogsága miatt csinálok mindent. örülök, ha valaki megdicsér, hogy milyen jó illat van a házban (ez mániámmá vált), milyen hangulatos a ház, milyen tisztaság van, milyen finom volt a kaja és egy morzsáig elfogy a süti.


Félre értés ne essék nem mániám a takarítás csak most már megcsinálom. Azért minden helyiségben akadnak olyan szegletek, ahol végig húzod az ujjad és poros lesz.


No mindegy. A férjem gyakran mondja, hogy ki vagy te és mit csináltál az én feleségemmel?

2011. nov. 16. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Az első dolog amin változtattam az a mosogatás volt,zavart a sok mosatlan meg ugyis ki kellet főzni a cumikat addig belefért hogy az aznapi mosatlant elmossam,főleg hogy akkor még nem nagyon főztem.Később jött hozzá a porszivozás,hisz a gyerek mégsem mászhat a koszos szőnyegen.Főzés most már mindennapos azelőtt hetente kétszer főztem.

Mivel most már az alap dolgok rendben vannak a házban tehát nincs kosz elkezdtem az aprobb simitásokat,a hütőt többször kimosni, a kenyérszelőt naponta megtisztitani,ilyen aprob munkák amikre azelőtt nem figyeltem oda.

2011. nov. 16. 10:50
 5/11 anonim ***** válasza:
90%

Egy gyerekszülés hatalmas változást hoz egy nő életében. Ezt mond neki. Ő is változna, ha egy görögdinnyét kellene kinyomnia és a hormonrendszere a feje tetejére állna.


Egyébként ügyes vagy, megdicsérlek.

2011. nov. 16. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Párom attól fél hogy mi van ha ez egy kezdődő mánia vagy ilyesmi.

Azelőtt képes voltam hogy egy hónapig nem porszivoztam,nem pakoltam el a száraz ruhákat mind egy halomban volt mindenki válogathatott mi kell neki,fürdit ritkán takaritottam csempemosás egy évben egyszer:( a többit le sem irom...

A férjemmel hétvégente valamennyit takaritottunk mert már elviselhetetlen volt a kosz neki,nem nekem mert nekem ugy is jó volt,nem zavart(legszivesebben most lesülyednék a föld alá,de ez az igazság).Sokszor mondta hogy szeretne tiszta házban élni,de lezártam annyival hogy nekem igy is jó,mostmeg hogy tiszta neki nem jó.

2011. nov. 16. 10:58
 7/11 anonim ***** válasza:
Ha van ráérő időd, megadom a címemet...)
2011. nov. 16. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Én is!

Alapvetően kupis csaj vagyok, a gyerek születése viszont még inkább kizökkentett. Ráadásul költöztünk, egy hónapja. De még mindíg nincs kipakolva egy-két doboz, és fogalmam sincs hova raktam a törölközőket!

Nagyon gratulálok és még inkább irigyellek....

"Száz irigyed legyen, mint egy sajnálód!"

2011. nov. 16. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Persze, hogy változhat az ember ilyen nagyot is sőt... Ez pedig nem igaz, hogy egy év alatt ekkorát nem változhatsz mert igen és okod is volt rá a BABA! Nagyon jól tetted, hogy "megemberelted" magad a baba érdekében hiszen ahogy írtad, nem kúszhat a mocskos padlón és mások előtt sem kell szégyenkezned. Teljesen normális ez a változás!
2011. nov. 16. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

De mit hisz, hogy mi "áll a háttérben"? Hogy szeretőt tartasz, és amiatt kell a rend, vagy mire gyanakszik?

Mondd meg neki, hogy valóban áll valami a háttérben, a gyerek elindította változás. Talán belátja, hogy valóban ez a legésszerűbb magyarázat, és hogy kár mást kombinálnia.

2011. nov. 21. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!