Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegyek, mi lenne a legjobb...

Mit tegyek, mi lenne a legjobb döntés?

Figyelt kérdés

Néhány hónapja megszűnt a munkahelyem. Mivel egy hónappal államvizsga előtt álltam és a férjem jól keres, mondta, hogy addig hagyjam a fenébe, készüljek inkább a vizsgára.

Államvizsga sikerült, férj most teljesen rá van izgulva, hogy menjünk külföldre (UK).


Január-február valószínű.


Viszont a férjem nem beszél angolul, épphogy valamit, ezért beiratkozott tanfolyamra. (Korábban évekig vitatkoztam vele, hogy tanítok angolt, itt vagyok kéznél, mégis jöttek a kifogások, ezért mérgemben beirattam tanfolyamra, hogy akkor pénzért, fix idővel talán motiváltabb lesz.)


Mivel a karácsonyt a család miatt eleve meg akartam várni (egy szem gyerek vagyok, szüleim nagyon szomorkodtak volna, ha kettesben kell karácsonyozniuk), utána menjünk.


Férjem mondogatta, hogy keressek addig munkát, nem a bevétel miatt (vígan elvagyunk az ő fizetéséből), hanem, hogy csináljak valamit.

Ezzel egyet is értenék, de 1 hónapra nem szeretnék munkát vállalni. Nincs perspektíva, illetve ha tudom, hogy 4-5 hét múlva felmondok, akkor mennyire lennék motivált a munkámban?


Mondtam, hogy két verzió van részemről:

1. Vállalok munkát, de min. 1-2 évre, hogy az önéletrajzomban is feltűntethessem, addig nem megyünk sehová.


2. Januárban megyünk külföldre, addig az időmet inkább további nyelvek tanulására fordítanám, amit később kamatoztathatok. (németből társalgási szinten vagyok, olaszból ezer éve csináltam középfokot, ezeket tolnám magasabb szintre)



Időközben bennem egy harmadik verzió is megfogalmazódott, miszerint egyedül kimegyek januárban, intézek magamnak munkát (tárgylóképes angol, diploma, ha nem is keresem hülyére magam, mégse mosogatóként kellene kezdenem), szállást, aztán a férjem néhány hónappal később utánam jön, ha már elért egy elfogadható szintet angolból.


Ő nyomja, hogy menjek dolgozni egy hónapra, amivel nekem össz-vissz az egy hónap a gondom. Szeretnék prespektívát látni. Ha nagyon kellene a pénz, akkor jogos lenne, de így, hogy elfoglaljam magam... akkor inkább nyelvtanulással. Egy hónap alatt meglenne a német közép és az olasz felső.


Nem tudom, mit csináljak :(


2011. dec. 2. 10:47
1 2
 11/12 A kérdező kommentje:
Az önkéntes munka jó ötlet, de addig pont éhenhalnék, mert albérletet, rezsit, étkezést akkor is kellene fizetnem.
2011. dec. 2. 19:49
 12/12 A kérdező kommentje:

A férjemnek nincs gondja azzal, ha korábban mennék ki. Hiányoznánk egymásnak, de van internet és a távlati célok érdekében kibírnánk 1-2 hónapot.


Nekem itthon is megfelelne, de a férjem már 20 éve meg van vadulva külföldért, úgy érzi, most vagy soha. Neki legalább nyelvtanulás szempontjából is fontos lenne, ezen már vitázni nem akarok, nagyon komoly vágy a részéről. Mivel nekem nem földrajzon múlik a boldogságom, felőlem élhetünk itt is, vagy külföldön is.


Közgazdász végzettségem van, néhány éves gyakorlattal értékesítési területen. Nem hiszem, hogy sokkal nehezebben találnék munkát kint, mint itthon. Valószínűleg nem olyan színvonalút kezdetben, amilyet szeretnék, de nem is mosogatást.


Az anyanyelvűek az akcentusomon érezhetik, hogy nem vagyok angol (nem erős, de anyanyelvű kihallja a beszédemből), a nyelvtudásom erős, az nem fog gondot okozni.


A gazdasági dolgokat is angolul tanultam, sok szakkifejezést emiatt magyarul nem is tudok, csak angolul, vagy szótáraznom kell (idegennyelvű képzésen tanultam).

2011. dec. 2. 19:55
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!