Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mi lenne a lehetö legjobb...

Mi lenne a lehetö legjobb döntés a részemröl hogy ne bántsam meg testvéremet vele?

Figyelt kérdés
anyukám meghalt öt éve és az idösebbik bátyám elvállalta a gyámságot felettem és felnevelt most már 18éves lettem és nagyon nem jövünk ki ezzel a tesvéremmel aki a gyámságot vállalta most itt lakik a barátnöje és vele is hol jol megvagyunk jol nem annyira a bátyámmal is ilyen a helyzet már egy párszor mondta hogy menjek el itthonrol mert hogy velem nem lehet együtt élni meg hasonlok tudom hogy nem könnyü velem és azt is tudom hogy sok mindent feladott azért hogy felneveljen amiért nagyon is hálás vagyok. de én ezt nem birom elviselni hogy itt a barátnöjének a gyereke és nekem kell rá vigyáznom és néha már ugy csinálnak mintha ök tennének nekem szivességet azzal hogy vigyázok a gyerekre és cserébe azt kapom hogy költözzek el itthonrol meg hasonlok és meguntam és ugy döntöttem hogy költözök eladjuk ezt a házat és a másik tesommal veszünk közösen egy házat és ott elleszünk. szerintetek ez helyes döntés vagy mit csináljak? tanácstalan vagyok mennék dolgozni élném a saját életemet.
2010. júl. 23. 19:14
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Mondd azt a bátyádnak, hogy: Figyelj, köszönöm hogy gondoskodtál rólam, nagyon hálás vagyok azért a sok mindenért amit értem tettél, de többé nem szeretnék veletek élni, hiszen nektek is van saját életetek, amibe én nem tartozom bele.
2010. júl. 23. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Anyukád meghalt, de apukáddal mi van? Róla semmit sem írtál...

A bátyádéknak igazuk is van, meg nem is. Tény, hogy megtehette volna, hogy intézetbe zsuppol, mondván, hogy ő tégen nem tud eltartani. Az, hogy fiatalon vállalta egy kamasz nevelését, nem lebecsülendő.

Ezért olyan nagy áldozat, hogy néha vigyázz a gyerekre?

Ha annyira hálás vagy, akkor megteszed.


Amiben viszont nem értek egyet a bátyáddal: a barátnője gyerekére, akihez neked semmi közöd, nem neked kellene elsősorban vigyáznod.


A megoldás mégsem az, hogy "elköltözöm, és eladjuk a házat" az első vitánál. Le kell ülni, szépen meg kell beszélni a dolgokat felnőtt ember módjára, nem csip-csup ügyek miatt asztalt borítani. Úgy látom, hogy ehhez még nem vagy elég felnőtt.

2010. júl. 23. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
kedves utolso válaszolo a helyzet az hogy mi már többször ültünk le hogy megbeszéljük kb egy hétig tartott és megint ment ugyan az és ez nem az elsö veszekedésünk. apám amikor megszülettem letagadott mondván hogy én nem vagyok az ö gyereke ezért nem irtam rola semmit mert nem is ismerem nem láttam életemben sose anya halála elött mondta a tesomank hogy ne hozzon kapcsolatba vele nem tudom miért mondta ezt de biztos meg van az oka de nem is vagyok kiváncsi az apámra.arra a gyerekre nem csak párszor kell vigyázni az lett megbeszélve hogy max 2hónapot kell rá vigyáznom ez a max 2honap már kb fél éve tart és semmi változás és az a nö akié a gyerek annyit nem mondd hogy köszönöm vagy hasonlok tudom nem a gyerek hibája de én sem szülök a másik nyakára gyereket.
2010. júl. 23. 19:33
 4/9 anonim válasza:
Aham, szal akkor a bátyád felnevelt téged, te meg azzal hálálod meg, hogy nem vigyázol a gyerekre.. Tudod a családod ő is. Sőt, ha nem vérszerinti testvéred lenne, akkor is a családod lenne. A gyereket nemtudom, hogy a bátyádé-e, de akkoris. Gondolom a barátnője azért főz rád, mos rád, stb. Olyan éretlen vagy, okoska, hogy nemigaz. Nem is csodálom, hogy úgy gondolja, hogy nem lehet veled együtt élni. Egy kis segítség kell neki, erre te hisztizel, és adjuk el a lakást. Gondolom a bátyád is fiatal FELNŐTT, aki nagy terhet vállalt veled anno 5 éve, mégis etetett. Te meg elvennéd a lakást a feje fölül. Hova mennél dolgozni 18 évesen? Kinek kellenél 1 érettségivel, esetleg szakmával? Mit gondolsz, mennyit keresnél? Te a másik tesóddal mennél, ő meg menjen albérletbe gyerekkel?.. Önző vagy és hisztis..
2010. júl. 23. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
figyelj!!! az hogy ö elvállalta annak a gyereknek a felnevelését az nehogymár az én problémám legyen és hogy tudd ez a nö nem föz rám nem takarit fel utánam és nem mossa a ruháimat mindent magamnak csinálok ha enni akarok akkor magamnak csinálom meg a kaját ha tiszta ruhát akarok azt is magamnak mosom ki és az hogy én elakarok menni a másik tesommal egy másik házba az meg az én döntésem mert nem az az élet célom hogy más gyerekére vigyázzak ez a gyerek nem a testvéremé és nem tekintem családomnak azt a gyereket mert nem az.
2010. júl. 23. 20:32
 6/9 A kérdező kommentje:
hamár itt tartunk hogy elvenném a lakást a feje felöl ez is ugy indult hogy ö közölte velem azt hogy hitelt vesz fel kifizet engem meg a másik tesomat és menjek amerre látok szoval ha már itt tartunk ö meg az utcára tett volna egyiknaprol a másikra.
2010. júl. 23. 20:34
 7/9 A kérdező kommentje:
meg nem azt kértem hogy ide gyere és elhordj mindenféle hisztisnek mert nem erre voltam kiváncsi hanem hogy valami ötletet kapjak hogy mi lenne a megfelelö döntés a legelsö válaszuolonak köszönöm szépen a választ.
2010. júl. 23. 20:39
 8/9 anonim ***** válasza:

Ha jól értem, a ház a három tesvéré közösen (gondolom, az anyától örökölték). HA ez igaz, akkor CSAK abban az esetben lehet eladni a házat, ha MINDHÁROM tulajdonos beleegyezik, és közülük bármelyiknek elövételi joga van.

Ennek alapján nem adhatod el se te, se a másik testvér, söt ketten együtt sem a házat a bátyád beleegyezése nélkül. Ha ö azt mondja, hogy nem egyezik bele, akkor a ház marad, nem eladható.

2010. júl. 23. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
oké ezt én eddig is tudtam.
2010. júl. 23. 22:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!