Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mi lenne a legjobb döntés?

Mi lenne a legjobb döntés?

Figyelt kérdés
Albérletben élek Bp-n, összesen 2-en vagyunk a lakásban, a tulajdonos (20) és én (19). 35e Ft-ot fizetek havonta összesen, ami tök jó mert saját szobám van és a lakás is csak 3 éves még, szóval elég modern. A probléma, hogy én szeretem a tisztaságot, lakótársam azonban pffff. Sajnos annyira igénytelen, hogy már émelyeg a gyomrom ha a konyhába kell mennem, speciel jelenleg a tűzhelyen rohad a 3hetes paradicsomlevese. Havonta max 1x mosogat, az ágya mellett pizzás dobozoktól kezdve minden van, iszonyat undorító. Éppen ezért hoztam saját edényeket, mindent mert sosincs tiszta, akkor inkább kajákat rendel csak ne kelljen mosogatnia. Mivel övé a lakás így azért annyira nem akarok pofázni, de hogy egy nő ennyire igénytelen legyen, én ilyet még nem láttam. Suliból még 2 hónap van, ezt már lehúzom. De ti keresnétek majd másik albérletet, egyáltalán találnék max 35e Ft-ért mindennel együtt úgy hogy van saját szobám és nem 1000éves bútorok? Szüleimet nem szeretném ennél jobban lehúzni anyagilag, viszont ez az igénytelenség elviselhetetlen. Mi a véleményetek?
2011. ápr. 1. 15:54
 1/3 anonim ***** válasza:

Szia, hàt én kb 10 évig laktam màsokkal, kollégium albrlet stb, ugyanis 14 évesen leléptem, szòval van tapasztalatom hogy is lehet az ilyen helyzeteket kezelni...

Elôszôris nyisd ki a szàdat mert néma gyereknek anyija se érti a szavàt, bàr ez nem azt jelenti, hogy a màr eddig felhalmozott dûhôdet most hirtelen borìtsd a nyakàba, mert akkor csak rosszabb lesz... Ha csak két hònap van vissza a sulibòl akkor szerintem màr ne ugràlj és szerintem 35nél kevesebbért tuti nem talàlsz ilyet, de még hasonlòt se...

Szépen, nyugodtan egy adott pillanatban mikor mindketten a konyhàban vagytok hozd szòba, hogy ez annyira nem egészséges ìgy élni, meg hàt gondolom az màr épphogynem màszik is.. :) Veszekedésnek semmi értelme, bàr egyszer te is felhùzhatsz egy gumikesztyût és adhatsz egyet neki is, hogy szegìtesz rendbetenni a konyhàt? Aztàn ha azt mondja hogy nem, akkor add neki mindkét kesztyût, hogy oké, akkor felôled maradhat ìgy is, mert nem a te mocskod, de gondoltad jòfej leszel és csinàlhattatok volna valamit egyûtt... Biztos jônnek majd akik mondjàk, hogy pakolj be mindent a szobàjàba, de hidd el semmi nem lesz tôle jobb, maximum ùgy adja majd ki az utadat, hogy idôd se lesz keresni... Nemtudom ìrtatok -e szerôdést, de ha igen, akkor csakùgy nem rakhat ki és szerintem tényleg nem érdemes 2 hònap miatt ugràlni...

De beszélj vele, szépen sorakoztasd fel az érveidet és ajànld fel hogy segìtesz is, utàna meg az a napi fél òra hogy rendben is maradjon igazàn semmiség... Majd ìrd meg, hogy mi lett, kìvàncsi vagyok :)

2011. ápr. 1. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

35 ezerert olyan alberlet lett volna egy 4 szobas lakasban,hogy a szobamnal hianyzott az ajto,nem volt fuggony,az agyra ra nem ultem volna,talan meg egy kutya sem. A lakasban rajtam kivul meg 6 ember lakott volna.

Persze nem koltoztem oda.

45 ert volt kulturalt kulon szoba.

2011. ápr. 1. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Én ezért nem haynám ott, 35e elég olcsó így...


Amúgy átérzem a helyzetet, és kollégista vagyok 6 emberrel... A közös konyha nálunk is mindig össze van "hányva"... Egy ideig próbálkoztam hogy szóllok szépen, aztán kevésbé szépen, utána sokáig oda-oda szólogattam, mondjuk amikor nyitva volt a szobájuk ajtaja, hogy már megint koszos a konyha hátha meghallják, de semmi... Aztán volt, hogy bementem, és megmondtam, hogy aki a konyhát hazsnálta most azonnal takarítson össze. Ímmel-ámmal megtette, aztán persze utána semmi.

Én végül beletörődtem. És 3 éve vagyok koleszos mind a 3 évben más bagázzsal, és mindegyikőjüknél ez volt a probléma.


Nem vagyok tisztaságmániás, de minimum elvárásom, hogy tiszta legyen a konyha, a fürdő, a közös terek. A tisztaság alatt itt most nem a ragyogást értem, hanem szimplán ne legyen tiszta kajamaradék, és legyen elmosogatva...


Aztán végül most beletörődtem, és ha tisztaságot akarok, nyelek egyet, és kitakarítok. Én vagyok annyira igényes, hogy nem akarok úgy fürdeni, hogy a 50 centire lévő klotyó körbe van hugyozva vagy le van xarva, mert a kefét nem ismerik. Nem akarok úgy főzni, hogy a mellette lévő mosogatótálcában bűzlik a 2 hetes szennyesedény.


Annyit szoktam, hogy ha épp főznék, akkor az összes edényt ami hányódik széjjel összepakolom és vagy a konyhapult alá, vagy a szobaajtójuk elé bedobom. Szimplán csak azért mert a konyhapultunk kb 60 centis, +mosogató, és ezen még van rezsó is. Így is kicsi a hely, hát még ennyi mosatlannal.


Mondjuk én már belenyugodtam, ami engem leginkább zavar, hogy ha már kinyalom utánok az összes közös teret, akkor minimum lenne, hogy vigyázzanak a rendre, de nem, soha. Annyit nem képesek, hogy a vizes fürdőt felmossák, ha már egyszer hoztam felmosórongyot... No commentesek.


Tehát, nagyon nem tudsz mit tenni :( Nyeld le, és egyvalamit ne feledj: legyél igényes. Ha főzni szeretnél, pakolj el helyette. De azt tartsd a szemed előtt, hogy azért pakolsz el, mert te tiszta konyhában szeretnél főzni...



U.I.: A héten hűtőtakarítást fogok végezni, mert abban is rohad már minden ami létezik.....

2011. ápr. 1. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!