Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Közeli ismerőseink szerint...

Közeli ismerőseink szerint "ostoba, felelőtlen fiatalok" vagyunk, mert megtartjuk a babát és összeházasodunk? Más hogy látja a helyzetünket?

Figyelt kérdés

Barátnőm teherbe esett (gyógyszer mellett). Mivel stabil a kapcsolatunk úgy döntöttünk, megtartjuk a babát (szerettünk volna, csak 2-3-4 évvel későbbre) és össze is házasodunk. Úgy támadnak minket mintha 15 évesek lennénk 0 Ft jövedelemmel.

Párom 22 éves, én 26, mindketten dolgozunk, albérletben élünk, igaz, csak idén augusztusban költöztünk össze. De négy éve vagyunk együtt, és szerintünk ez számít.

Anyagilag tényleg nem mondom hogy olyan nagyon el vagyunk eresztve, de nem nélkülözünk, és ahogy meghoztuk a babával kapcsolatos döntésünket, arengeteget beszéltünk az anyagi részről is, és egyértelműen úgy látjuk, hogy menni fog.

A döntést már meghoztuk, csak az érdekelne, hogy így kívülálló szemmel más hogyan lát minket? Mert az utóbbi időben rengeteg bántást kaptunk sok rokontól, néhány baráttól is, hogy ilyen "felelőtlen, ostoba döntést" hoztunk.


2011. dec. 2. 12:39
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:
43%
Őszintén? Engem nem érdekel, mint ahogyan az összes többi ideírót sem. Mi most itt könnyedén rávágjuk, hogy ez szuper, sok boldogságot, aztán továbbkattintunk és soha többet nem juttok eszünkbe. A barátaitoknak-rokonaitoknak ellenben igenis fontos, hogy jó legyen az életetek, ők valóban a legjobbat szeretnék nektek. Ezért én a helyedben nem idegenektől kérnék megerősítést, hanem a szeretteimtől.
2011. dec. 2. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 anonim ***** válasza:
93%

Ne foglalkozz a rosszmájúakkal, az a fontos, hogy biztos anyagi, és érzelmi hátteret biztosítsatok a kicsinek (a leírás alapján ez megvan).

Sok boldogságot! :)


Egy hasonlóan "felelőtlen" lány, aki imádja a kislányát :)

2011. dec. 2. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 anonim ***** válasza:
80%
Sem ti, sem a rokonaitok nem tudják, hogy a döntés jó volt, avagy sem. Ezt az idő fogja eldönteni. Ha úgy döntöttetek, vágjatok bele, számítsatok a legrosszabbra, és reméljétek a legjobbat. Ez a ti döntésetek, innentől fogva mindegy, hogy a rokonok vagy mi itt mit mondunk.
2011. dec. 2. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 anonim ***** válasza:
89%
Szerintem becsülendő, hogy megtartjátok. A körülmények adottak hozzá, nem egy putriban fogjátok felnevelni... Ne foglalkozz velük, az ilyenek nem is barátok...
2011. dec. 2. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 anonim ***** válasza:
92%
Amúgy nem értem, mégis mit várnak, akik le akarnak beszélni a babáról. Hogy csak mert nekik nem tetszik a dolog, rögtön rohantok a kórházba elvetetni? A ti dolgotok, aki ezt nem tudja megemészteni, azt ne sajnáljátok, hogy nem barátkozik veletek többet. Mert azért ezt barát nem mondja, amiket itt leírtál.
2011. dec. 2. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 anonim ***** válasza:
92%
Ha mindig azt néznénk előtte, hogy mikor ideális, nagyon sokaknál sosem jönne el a pillanat, hogy gyereket vállaljanak. Az a felelőtlen és ostoba, aki rossz kapcsolatba szül vagy úgy, hogy nincs munkája vagy nincs szakképzettsége, úgy általában semmije. Az az ostoba, aki csakis a másik embertől függ, úgy vállalkozik a családalapításra. De Ti nem vagytok azok. Boldog babavárást!
2011. dec. 2. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 anonim ***** válasza:
87%
Szerintem jól döntöttetek.
2011. dec. 2. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 anonim ***** válasza:
90%
Az írásodból is látszik, hogy nem vagytok felelőtlenek. Kicsit megijedtem az elején, azt hittem ennél jóval fiatalabbak vagytok. Akkor megérteném az aggodalmakat. De így? Nem vagytok már fiatalok a babához, és 4 év az hosszú idő, tehát nem múló románcról van szó. Mivel meghoztátok már a döntést, én nem kívánhatok mást, csak sok boldogságot és jó egészséget mindannyiótoknak. A kismamára vigyázz nagyon! Ne a gonosz megjegyzéseken agyaljatok, hanem a baba nevén. :) Minden jót nektek!
2011. dec. 2. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 anonim válasza:
92%
Miért ne tartanátok meg? Nem vagytok gyerekek. Nem ostobaság, szerintem 5 év múlva sem lesz jobb a helyzet, csak öregebbek lesztek. Az meg kinek jó?
2011. dec. 2. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 anonim ***** válasza:
92%

mi is albérletbe vállaltuk babát,igaz már házason. ketten bármit elérhettek,ne foglalkozzatok senkivel.


pont jó időben vagytok, és a kis Angyalka is így gondolja,ezért jött mos hozzátok nem x év mulva :)))


sok boldogságot!

2011. dec. 2. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!