Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Aki rosszban van az azonos...

Aki rosszban van az azonos nemű szülőjével, ki gondolkozott el azon, hogy ővele valami nincs rendben?

Figyelt kérdés
23 éves srác vagyok és egy háztartásban lakom a szüleimmel. Az apámmal nem vagyok jóban, jobban mondva semmi nincs közöttünk. Röviden; a munkája fontosabb neki és semilyen értékrendje nincs amit át tudott volna nekem, vagy az öcsémnek adni. Sokszor amikor maga alatt van, a család tagjait traktálja a hülyeségeivel. Rájöttem, hogy ezek a saját kudarcai. Anyámat nem tiszteli, de a barátait jobban szereti. Nagyon furcsán viselkedik, mintha állandóan rejtőzködne és velem sem beszél a legfontosabb dolgokról, de ez így van évek óta. Bizonyos problémáim valszeg miatta alakultak ki, amiért majd szakembert fogok felkeresni. Egyszerűen nem lehet őt hová tenni. Kinek ehhez hasonló tapasztalata?
2011. dec. 5. 09:41
 1/6 anonim ***** válasza:
én anyámmal vagyok így.neki mindig is az aktuális pasija volt a fontosabb,és még csak nem is titkolta.plusz állandóan övé volt a mártírszerep,akármiről volt szó,mindig ő volt a meg nem értett királylány,mindenki őt bántja.ebből adódóan én nagyon nehezen engedek bárkit is közel,és ha mégis sikerült közel kerülnie,elég egy hiba,és már kint van a kerítésen.plusz ha egy kapcsolatomban proléma van,az az első gondolatom h vajon ez amiatt van mert bennem is bennem lenne a mártír hajlam és igazából tökre nincs igazam,csak sajnáltatom magam,meg bemesélem magamnak a problémákat amik valójában nem is léteznek?aztán persze kiderül h valós bajok voltak,de én előtte hetekig ezen rágom magam.és félek gyereket vállalni,félek h én is olyan anya lennék mint ő.
2011. dec. 5. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Nekem is az anyàmmal vannak ilyen dolgok, és nagyon hasonlit az elsõ hozzàszólóhoz.

Kérdezõ próbàlj erõsnek lenni és ne hagyd, hogy az apàd kudarcai bajba, betegségbe sodorjanak.

Elsõ hozzàszóló ne félj, ha màr észrevetted az anyàd hibàit, te nem leszel olyan, ne félj a gyermekvàllalàstól!

Nekem sikerült, hogy ne legyek olyan, mint az anyàm!

Sok sikert nektek!

2011. dec. 5. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Nem. Nekem is az anyámmal vannak ilyen problémáim, és az a legborzasztóbb, hogy ahogy idősödöm, egyre több rossz tulajdonságát veszem észre magamon. Amit észreveszek, az ellen harcolok, de nem egyszerű sajnos..
2011. dec. 5. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Én is így vagyok.Mindként szülőmet elítélem sok dolog miatt,s ami pozitívum az tényleg elenyésző.Persze bennem is sok a hiba,hiszem nem tudtam nekik sok mindenben nemet mondani,nem harcoltam ellenük,mikor nagyon kellett volna.Igazából már kamaszkorom elején elfáradtam,kiégtem és inkább csak tűrtem.Anyámmal van egy álfelszínes kapcsolatom,de állandóan félek,hogy mivel fog ronggyáalázni legközelebb,mikor borul nála megint ki a bili.Azt sajnálom a legjobban,hogy sosem volt őszinte kapcsolatom velük.Apám pedig magával és a pénzzel van elfoglalva,úgy van vele,ha már ő mindent megteremtett,akkor ő a király,és csak ez számít.

Mondjuk én úgy gondolom,hogy kizárt,hogy elkövessem azokat a hibákat,amiket ők.

2011. dec. 5. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Nekünk is kijutott a "jóból".

Anyám már mikor kicsik voltunk jobban szerette a mások gyerekét, ez nem esett jól. Most is inkább foglalkozik mással, de mi is nagyobbak lettünk, máshogy állunk már hozzá...

Apám is sokszor levezette a feszültséget rajtunk, és amikor 13 éves voltam egyenesen azt mondta, h. engem örökbe fogadtak.. Nos, a helyzet vele is változott, de vannak napok amikor piszok nagy a feszültség, mert itthon vezeti le...


Nekem is van mindenféle leküzdeni való problémám, amit nekik köszönhetek. De úgy érzem, azért kaptam a pofonok mellé egy két simogatást is...


Nem tudom mi építőt mondhatnék neked, mert a magaméval is küzdök, de a szakember szerintem sokat tud majd neked segíteni és talpra állhatsz. ^^

Esetleg megkérdezheted édesanyádat, hogy mitől lett ilyen az apád (gondolom nem volt a kezdetektől olyan, amilyennek leírtad...) Lehet, h. nem tud megküzdeni a múltban történtekkel, és inkább másra figyel, tereli a figyelmét. Lehet, h. kiégett, megbukott, mint apa...

Sok sikert és éld túl és vigyázz magadra és az öcsédre. :)


21/L

2011. dec. 5. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Én az anyukámmal vagyok így, mostanában kezdem felfogni, hogy mennyi minden furcsa a mi családunkban. Nekem ez volt a természetes, de most már megérettem, hogy mért nincs semmi önbizalmam, anyum pánikbeteg és nagyon egoista. Ha valami nem úgy történik, ahogy ő azt eltervezte, órákig képes őrjöngeni. Egyszer vettem (persze saját pénzből) egy dzsekit. Megmutattam neki, vagy fél óráig jött utánam hogy ez hogy néz ki és ha ebben utcára megyek ki fognak röhögni a hátam mögött stb. Egyébként egy sima barna bőrdzsekiről van szó, ősszel kb minden 2. csaj ilyesmiben járkált:D. Aztán kitalálta, hogy pont annyiba került, mint egy mini grill, ami évek óta az álma, és majd kikönyörgök apumtól pénzt egy új dzsekire miután rájöttem hogy ez mennyire gáz:D Kb fél óráig hallgattam, hogy majd apum adni fog nekem pénzt és ezért neki nem lesz mini grillje, ami évek óta az álma és most talán lehetne de nem lesz miattam. Előtte kb egy héttel kapott egy dvd lejátszót, mert kihisztizte, hogy neki nem elég a nappaliban néznie a vallásos dvd-ket, a konyhában is kell.. És azért apum ad neki ezekre pénzt, mert nem dolgozik.
2011. dec. 5. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!