Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szerintetek mennyire "ciki",...

Szerintetek mennyire "ciki", hogy az apuka még nem gondolkozott neveken a 34. héten?

Figyelt kérdés
Az első kislányunknak is elég későn lett neve, de ott már kb. a 20. héttől keresgéltünk, karikázgattunk a naptárban stb, szóval ő is foglalkozott vel. most meg már többször rákérdeztem, gondolkozott -e már rajta, és semmi, max. "viccesen" megjegyzi, hogy hát nem Igor lesz? (iyenkor persze nagyon tudok nevetni, mondanom sem kell). amúgy is az egész terhesség mintha nemlétező lenne, legalábbis eddig. mióta kiderült, hogy többet kell pihennem, mert megrövidült a méhnyak, meg sokat keményedek, néha már jóslók is vannak, azóta kicsit jobban figyel, de ez minden. nekem amúgy már van nevem, ha nem mond semmit, akkor lesz az, és kész.
2011. júl. 20. 15:38
 1/8 anonim ***** válasza:
semennyire sem ciki
2011. júl. 20. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

nem ciki. gondolom apuka nappal melózik, este ellátja a nagyot, közben értetek aggódik. neki se lehet egyszerű, ha te meg úgy is sokat tudsz/kell pihenned, nézegesd csak aztán meg majd okézza le apa :)



nálunk annak idején pont fordítva volt, én is veszélyeztettet voltam, többek között kórházban sínylődtem, így hamar megvolt a név ami nem tetszett apának, végül mikor úgy alakult, várunk egy-két órát és meglátjuk elmúlik-e a vérzés vagy sürgős abortusz lesz, azt mondta apa legyen amit akarok csak ne legyen bajunk :) végül sikerült kihúznunk és azt a nevet kapta :)

2011. júl. 20. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

:)

Hát akkor már én is írhatnék ki kérdést, hogy "az mennyire ciki, hogy apuka bármelyik névre rábólint, ami nekem tetszik?" :)

Mert nálunk meg ez van. Se könyv, se net, se nézegetés. Ami nekem tetszik, jöhet. Pedig ez a 2. baba :) /Nagyon szereti az elsőt is, azért vagyok nyugodt, hogy 1xerűen csak bízik az "ízlésemben" :)/

2011. júl. 20. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Nálunk egyik gyereknél sem az apuka gondolkodott a nevken. az elsőnél én írtam 2 listát, fiú- lány nevekkel. Ő kihúzta az összes lányt és a fiúk közül megmaradt 1. Aztán kiderült hogy lány , erre én nagy nehezen kitaláltam egy nevet, erre ő rábólintott. Aztán amikor a kistesót vártuk szerencsére nem kellett neveken gondolkodni, mert amikor kiderült hogy fiú akkor "neki adtuk" azt a nevet ami az első gyereknél kimaradt.

Szóval ha neked van neved, akkor kérdezz rá, hogy neki tetszik- e, ha igen akkor no problem. Ha nem, akkor találjon ki jobbat. Ha nem tud, akkor így járt!

2011. júl. 20. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Örülj neki, a fiam apja anno kijelentette, hogy csak és kizárólag az lehet, amit ő akar, és nincs vita. Mondjuk trükközés megvolt, szépen beírattam neki két keresztnevet, és vita lezárva :D (Mellesleg sok értelme volt ekkora patáliát csapnia, 4 év alatt 3-szor látta a gyereket)

Na de még mindig inkább egy olyan apuka, aki rádbízza a döntést, mint egy egy ilyen "terrorista" :)

2011. júl. 20. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

közis a válaszokat. nem annyira örülök neki, ui. nálunk úgymond egyértelmű, hogy nem egyeüld döntünk ilyenben, legyen már olyan neve, ami mindkettőnkenk tetszik, mint írtam az elsőnél is így csináltuk. de most nem törődik az egésszel. amúgy igen, dolgozik reggel 9-től este 6-ig, de azért mondjuk este is van a világon, meg hétvége...és egyébként nem ő látja el a nagyot, és annyira nem is izgul értünk...most itt van anyósom, hogy az isten áldja meg, és ő segít mindenben, de a férjem annyit sem tesz meg hogy kivigye a szemetest, ha tele van, inkább megjegyzi, hogy már megint tele van, vagy hogy este elmosogasson...persze ezek sokrétű problémák, de azért egy néven már el lehetett volna gondolkozni karácsony óta (akkor derült ki hogy terhes vagyok).

persze nem gond, ha nem lesz semmi válaszott neve, akkor sem dől össze a világ. csak ez valahogy szimbóluma annak, hogy viszonyul az egészhez....

2011. júl. 21. 13:42
 7/8 anonim ***** válasza:
Végül mi lett a neve? :D Kicsit megkésve kérdezem :P
2013. szept. 25. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
vilmos lett az ártatlan. :)
2013. okt. 28. 20:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!