Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Igazságos-e, mit lehet tenni?

Igazságos-e, mit lehet tenni?

Figyelt kérdés

Üdvözletem!

27 éves körüli férfi vagyok Miskolc közeléből. Szakmunkásom 3 technikusim, érettségim van. 26 évesen fejeztem be a sulit, és kezdtem volna az életemet. Apám a vizsgáim előtt lett rosszul, és kb fél évig haldoklott hol otthon hol a kórházban elfekvőben. Így kellett letennem a vizsgáimat, hogy közben pelenkáztam, a hátamon cipeltem a wc-re stb. De letettem. Sajnos olyan munkát kellett keresnem ahol tolerálták ha esetleg később érek be vagy előbb kell elmennem apám miatt. mivel anyám sem egészséges egyedül nem bírná, és semmi rokon barát nem volt. nincs testvérem, apám rokonai kihaltak, vagy távol élnek, semmi segítséget nem kaptam. És miután apám meghalt, utolsó nagyszülőm is sajnos leromlott magunkhoz kellett venni, ő több mint egy évig volt velünk hasonló helyzetben, talán még súlyosabban, vagdosta ollóval a katéterét, bolyongott állandóan figyelni kellett, így maradt a régi részmunkaidős melóm. Egyébként viszonylag jól elvagyok ott, megy a munka, de sajnos ugye mégsem teljes munkaidő. Aztán meghalt ő is, és semmi örökség nem marat ránk, sem apám sem ő utána. Anyám is beteg őt is gondoznom kell, figyelnem

A lényeg. Megismerkedtem egy lánnyal, akinek sok rokona van, tehetősek, gazdagok, a szülei is megszokták,hogy innen onnan kaptak örökséget, szerencsések voltak, igaz dolgoztak is, de ha valaki szerencsével jut jó melóhoz és ott helytáll nem akkora dicsőség mintha valaki hátrányból segítség nélkül talpon marad. Mint én. Azért emeltem ezt ki, mert sajnos a szülők, a rokonok lenéznek, lébecolónak tartnak aki nem életrevaló. hiába mondtam el,hogy min mentem át, hiába tudják,hogy nekik ilyen dolgokkal 45 50 éves kellett szembenézniük, és nem 26 évesen, és sok rokonnal, segítséggel, és nem egyedül. mégsem akarják ezt elismerni, és elfogadni,hogy ezek miatt nem juthattam előrébb, hogy ez olyan teher volt egy pályakezdő fiatalnak ami után szinte lehetetlen talpra állni. nulla örökség, semmi segítséget nem kaptam, csak küszködhettem az ápolással, orvosokkal, temetéssel stb. Ők pedig maguk között csak lesajnálnak, kimondva kimondatlanul érzem ezt.

nem kérdeznek semmit a helyzetemről, amit tudnak csak részinfó, ha elkezdem mondani elterelik a szót, vagy csak hallgatnak, de ha becsmérelni kell akkor elég jó téma vagyok. nem állandóan, de ha szóba kerülök csak a lenézés a negatív dolgok szerepelnek velem kapcsolatban. tudom, visszahallom barátnőmtől. A pozitív dolgokat nem hozzák szóba, nem rakják be a mérlegbe amin engem méricskélnek.

A kérdés!


Jogos-e ez, igaza van a szülőknek? Ha nem mit lehet tenni, hogy értessem meg velük,hogy nem csak egy síkon kell ítélni. Mert sajnos függünk is bizonyos mértékben tőlük, mert én nem tudom egyedül eltartani a feleségem a gyerekeimet, meg anyámat. Mert párom sajnos nem egészséges teljesen, a 8 órás 3 műszakot nem bírná, rövid úton belepusztulna. De segítséget ő se kap a teehtős rokonoktól akiknek cégük van, gyáruk, több 10 milliós havi bevételük. Igazságos-e ez?


2011. dec. 6. 11:58
 1/9 anonim ***** válasza:

Nem értelek. És nem értek párod szüleit sem. Ha beteg a lányuk, akkor mindezek tudtán miért bántanak? Te meg ne várj senkitől segítséget. Eddig is kiválóan boldogultál magadban, hidd el eztán is fogsz. Nem mondom, hogy nem érdemelnéd meg, de nem vagy annyira elveszett a leírtak alapján, hogy ne tudd megoldani. Légy büszke magadra.


Párod egyébként dolgozik? Kettőtök fél állásából tartjátok el a gyerekeiteket és beteg anyukádat?

2011. dec. 6. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
26 éves vagy. Nős. Gyerekeitek is vannak. Vagy az asszony gyerekei valami előző kapcsolatból? Nem fogalmaztál egyértelműen. Az hogy te milyen szenvedéseken, lemondásokon mentél keresztül az a te magánügyed (számítani fog majd az is , de egy másik mérlegen)azért ne várj elismerést. A szeretetből meghozott áldozatok ingyenesek. Azt akarod tudni hogy téged feljogosít-e valami arra, hogy az asszony családja támogasson. Igen. Ha tehetősek nem tagadhatják meg tőletek, hogy néha kisegítsenek benneteket.
2011. dec. 6. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos a mai világban csak az anyagi javakat nézik,nem pedig azt,hogy te hogyan élsz és segíted a szeretteidet.Hasonló helyzetben vagyunk mi is.Lenéznek kibeszélnek rokonok,hogy nem jutunk sehova,nincs kacsalábon forgó 2 szintes házunk és 10 évesnél fiatalabb autónk.De azt sosem köszönte meg senki,hogy mikor munka volt,tennivaló vagy segítség kellett,akkor mi ott voltunk és segítettünk,idegeskedtünk,izzadunk,hogy nekik jobb legyen.Aztán mikor egyik rokontól kaptunk 1-2 számára lehasznált bútort,mindjárt azt vágták a fejünkhöz,hogy kipakoltuk meg lehúztuk (pedig pénzt sosem kaptunk és nem is fogadtunk el,csak valszeg nem tudott elszámolni a családja felé egy bizonyos összeggel).Szóval szokd meg,ha bajban vagy és segítségedre van szükséged,csak magadra és a párodra számíthatsz,sajnos ez a szegényember farkastörvénye.Ha eddig is boldogultál,eztán is fogsz,ez miatt ne aggódj!És én hiszem,hogy egyszer ezért még megjutalmaz minket,csóró,jóhiszemű embereket az élet,és aki kihasznált és ezután eldobott,mint egy szutykos zsebkendőt,az ha más formában is,de egyszer visszakapja.Sok erőt,és próbáld az életben meglelni az apróbb örömöket,amik szeretetteljessé teszik az életed.Nagyon csöpögős lett?Bocs,de tényleg így gondolom.
2011. dec. 6. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
*segítségre
2011. dec. 6. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Szia!Első és legfontosabb:Jól kigyere a feleségeddel és a gyerekekkel.Ne legyen köztetek konfliktus és akkor a többiek véleménye nem számít.Csak a szeretet tud összekovácsolni titeket,ne hagyd,hogy ebbe belepiszkítsanak.Írod,hogy nincs igazából rokonságod.Látod,a párodnak nagy van,mégsem számíthattok rájuk.Fölösleges bizonygatnod,megértetni velük a helyzetet,ha eddig nem sikerült,nem is fog.Az életeddel bizonyítsd,hogy talpraesett vagy és így is boldoggá tudod tenni a lányukat.És hogy mi az igazságos ebben a világban?Sokan feltehetnék ezt a kérdést!Sok olyan dolog van,amit igazságtalannak érez az ember,de ebbe ne fásulj bele.Tedd amit tenned kell,de úgy,hogy ne bánts másokat.Az igazság úgyis a végén jön el.Addig is tanácsolom,hogy találj valakit (kívűlállót),akinek kibeszélheted ill. kibeszélhetitek a problémátokat,fájdalmaitokat.Sok szerencsét!Ha kell személyes segítség,talán tudok segíteni.
2011. dec. 6. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Anyagilag támogatnak. Ez is valami.
2011. dec. 6. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

köszönöm a hozzászólásokat.


"Anyagilag támogatnak. Ez is valami." Ezt honnan vetted, pont,hogy úgy nem igazán..


Nem fogalmaztam pontosan. Még nincs gyerekünk, az csak a jövőkép volt, hogy ha úgy alakulna nem tudnám egyedül eltartani őket.

Sajnos hiába vagyok esetleg talpraesett, szerencsés nem vagyok. A segítségnek több fajtája van. Ha segíteni nem akarnak, akkor ne hátráltassanak. Az nem segít ha sopánkodnak,hogy jaj mi lesz veletek..meg jaj semmit nem fogtok elérni stb stb. Igenis el kell fogadni,hogy vannak olyan szituációk, ahol nem lehet egyről a kettőre lépni segítség nélkül. Egyedül küszködés, és szenvedés lesz a részünk az életből, persze nekik azért könnyítsük meg az utolsó napjainkat fizikai munkával pakolással stb. De hogy ők most gondolnának ránk, félreraknak külön számlára, és pl új milliós kocsi helyett csak 1,5 milliósat vesznek a többi félreraknák, na az nincs. Ez a szülői szeretet és a gondoskodás. Kényszerhelyzetben vagyunk, el kell ezt tűrni, márt máskülönben ennyi se lesz, és tényleg csak a nyomorgás maradna. A büszkeséggel nem lehet jól lakni, sem fűteni...

2011. dec. 6. 15:40
 8/9 anonim ***** válasza:

Te egy jó ember vagy. Ők nem. A lányuknak egy jó partit akarnak, és addig fognak benneteket marni, amíg szét nem mentek, vagy a saját lábatokra nem álltok. Sajnos ha a lány hozzá van szokva a jóléthez, nem biztos, hogy fogja bírni a nélkülözést.

Sok sikert, azért szorítok neked.

2011. dec. 6. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Így értelmeztem: "Mert sajnos függünk is bizonyos mértékben tőlük, mert én nem tudom egyedül eltartani a feleségem a gyerekeimet, meg anyámat."
2011. dec. 6. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!