Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Igazságos-e, és mit lehet tenni?

Igazságos-e, és mit lehet tenni?

Figyelt kérdés

A helyzetem a következő. 20 éves fiú vagyok, épp főiskolát végzek.


Még két fiútestvérem van. Az egyik a legidősebb hamar lelécelt otthonról, nem nagyon szerette a szüleinket. Mindig beleszóltak abba mit csináljon, semmi nem volt jó nekik. Elment megnősült, és mindenféle ügyeskedésekkel(általa is bevallottan nem mindig törvényesen) hatalmas céget hozott össze. A másik bátyám elég ellentéte neki. Nem sok minden izgatta, nem szeretett tanulni, lusta volt, 12-ig aludt. Ha épp dolgozott csak azért tette,hogy legyen motorja, kocsija, de haza semmit nem adott. Melóból melóba ment, 1 évnél sehol nem húzta, vagy kivágták, vagy lelépett. Egy gyenge szakmunkása van, azt is épp hogy lerakta.


Amikor a legidősebb bátyám megcsinálta a céget, maga mellé vette a bátyámat, nyilván mert benne jobban megbízott ,int egy idegenben, igy jobban tudta csinálni a lefizetéseket, fekete melósokat stb. A kezdő fizetése kb 500 ezer ft volt, kb 6 évvel ezelőtt. Ez mára kb 750 800 ezerre rúg. Anyámék is ajnározzák, hogy milyen jól keres, bezzeg én...Én otthon vagyok tanulok. Segítek a ház körül, anyámék is elég jó módúak, sok minden ökörségre költenek százezreket. De rám alig akarnak valamit. A sulit is kínnal keservvel fizették ki. Mindig azzal példálóznak,hogy a középső bátyád milyen jól keres, és magának köszönheti. Sőt a bátyáim még nekem magyaráznak,hogy dolgozzam suli alatt is, mert szegény apuék nem bírják. Pedig tudják,hogy nem ez a helyzet. Én jól tanulok, szorgalmas vagyok, segítek otthon, őróluk ez egyáltalán nem volt elmondható .Nem tudom irigylik-e ezt, vagy csak rosszindulatúak, de semmi segítő szándékot nem érzek bennük. ha suli mellett dolgoznék is, meg otthon is segítek, meg magánélet is, plusz van egy örökletes szív problémám is. Egyszerűen nem bírnám, valaminek ez a rovására menne.


Igazságos-e ,hogy a középső bátyám a semmi hozzáállásra, tanulmányaira kb 800 ezret keres, míg egy orvosprofesszor kb 200 ezret, igazságos-e,hogy ilyen családi háttérrel tönkre akarnak tenni, mert jóval többre vihetnem magam erejéből tisztességesen, mint ők? De segítség nélkül nem menne.

Igazságos-e ,hogy anyámék is nekik adnak igazat, pedig tudják,hogy amijük van az nem maguknak köszönhetik, főleg a középső bátyám. Igazságos-e hogy elvárják,hogy nekik segítsek szinte az egész szabad időmben, és a bátyáimmal példálóznak, hogy bezzeg ők..csakhogy nekik ne kelljen semmi áldozatot hozniuk?

Mert egyikre sem kellett sulira költeni, mert tettek rá magasan. "De mégis valakik lettek" Jól tudják,hogyan. Ez lenne az egyetlen út, lopni csalni? És tanulás nélkül keresni 800 ezreket havonta, csak azért mert az öcsém, és hasonló gerinctelen jellemű mint én? Aki meg tanulni akar, saját eszéből boldogulni azt meg kicsinálni?

Mit lehet tenni ilyen helyzetben?


2011. jún. 2. 10:19
1 2 3
 1/21 napietus ***** válasza:
nem nagyon tudsz mit tenni. szerintem a megjegyzéseket engedd el a füled mellett, tanulj, aztán majd meglátod :) azt a szégyent úgysem fogják megengedni, hogy azért kelljen félbehagynod a sulit, mert nem fizetik...egyébként milyen szakra jársz? lehet, hogy meg tudnád érttetni a bátyáddal, hogy neki is jó lesz, ha lesz egy diplomás öccse, aki sikeres lehet a "fehér" gazdasági életben is :) sőt, hidd el, nagyon büszke is lesz Rád.
2011. jún. 2. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 napietus ***** válasza:
ja, még valami: az én férjemnek 2 diplomája van. nem ebből szerezte a vagyonát, hanem részben örökség, részben ingatlanügyletek. DE: ez nem sikerült volna a kapcsolatai nélkül amit az egyetemen szerzett, és a megszerzett vagyon mellé társadalmi státuszt sem tudott volna teremteni ezek nélkül. tehát nem a diplomájának köszönheti a vagyonát, de mégiscsak kellett hozzá...ezt is meséld el a testvérednek (a szüleidhez rajta keersztül vezet az út).
2011. jún. 2. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
100%
Végezd el az iskolát, először is ez a legfontosabb és maradj becsületed, még nehézségek között is. A tudás a legnagyobb kincs, azt nem veheti el tőled senki. Nem biztos, hogy a bátyádnak mindig ilyen jól fog futni a szekér.
2011. jún. 2. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
80%

Latod, ez az ertekrend a mai vilagban. Az alekoszok meg gyozikek 10X annyit keresnek mint a tanult emberek, es oket is istenitik jobban a tobbi emberek. Ez lett az ertekrend. Minel tobb penz, mindegy, hogy honnan es hogyan.

Szerintem maradj a magad altal kijelolt uton, hosszutavon az a kifizetodobb, es a lelkiismereted is tisztabb marad.

Gondoj bele, a batyad barmikor bebukhat, jon egy vizsgalat, bukja a ceget, lehet, hogy az osszes vagyont, es akar bortonbe is kerul. Utana mit tud elmondani? Azt, hogy volt par jo eve? Te lehet, hogy nem keresel 800 ezret de a tukorbe tudsz nezni, es kesobb, akar oreg korodig is kereshetsz jol egy jo szakmaval es kitartassal.

2011. jún. 2. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
88%

Miért akarnának tönkretenni? Példálódznak, de tönkre senki nem akar tenni.

Azt írod: "tönkre akarnak tenni, mert jóval többre vihetnem magam erejéből tisztességesen, mint ők? De segítség nélkül nem menne. "


Bocs, de most a magad erejéből viheted többre, vagy segítséggel? És ne gondold, hogy a főiskolai diploma garancia erre. Sőt.

2011. jún. 2. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
74%

Nem igazságos. De sajnos mindig ez van, aki tanul és harcol valamiért, nehezen vagy nem is kapja meg amit szeretne, de aki hazudik és csal ahol tud, az meg igen. Ez sem igazságos és sajnos mindenhol ez megy.

Egy valamit tehetsz. Nem foglalkozol a megjegyzésekkel és tanulsz tovább. Ha ügyes vagy, te is kereshetsz majd annyit mint ők és majd belátják, hogy jól tették a szüleid, hogy állták a tanulmányaidat.

Amúgy dicséretre méltó, hogy segítesz a szüleidnek. Nem sok fiatal teszi ezt meg.

2011. jún. 2. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
76%
folyt. Mi is mindent meg tudtunk adni a gyerekeinknek, mégis dolgoztak az egyetem alatt, mert tudni akarták milyen pénzt keresni. Szerintem egy kicsit el vagy te varázsolva és a családod csak a földre próbál visszahúzni.
2011. jún. 2. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
76%

mark86


először is,ezt az egészet le kell sz@rni! az életben nincs igazság,ne is arra törekedj hanem hogy vidd valamire.

megsúgom tanulhatsz 20 évig is,többre(anyagilag)nem fogod vinni mint egy vállalkozó,akármilyen melód is lesz!

ha megfigyeled,a legtöbb önálló vállalkozó ember (80%), a 8 általánost is alig bírja végigseggelni mert nem a diplomákon múlik a történet! miért érdekel kinek adnak igazat? 20 éves vagy,úgy is támogatni fognak amennyire szükségesés, te ne várj el többet,tanulj és amint lehet kezdj önálló életet. nem feltétlen kell lopni csalni,én 5b évvel ezelőtt, 20 évesen már vállalkozó voltam,jól megy,de nekem nem ez a lényeg, hanem hogy nincs főnököm és tökéletesen szabad vagyok! hozzáteszem: néha arra nem volt pénzük a szüleimnek hogy a kollégiumba vissza tudjak vonatozni! ez van,tedd a dolgod és ne agyalj olyan témán amin nem lehet változtatni.

sok sikert!

2011. jún. 2. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:

Azt, hogy valaki legyen valaki, azt nem a pénz dönti el.

ha pl. egy állatkínzó pedofil nekrofil szatír nyer a lottón, attól még egy sz@r marad.

a szüleid hülyék. Bocs.

valahogy rá kéne ébresztened őket, vagy lelépni a p!csába. Hátha attól maguktól is észhez térnek.

2011. jún. 2. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:

Figyelj, te tedd úgy a dolgod, ahogy most.Hidd el kívülről jól nézhet ki a helyzetük, de nem kősziklán állnak, hanem iszapon.Semmi rosszat nem kívánok, de ma egy cégnek bedőlni 2 percbe kerül.Nem biztos hogy akarnál úgy élni ahogy ők.Nem tudhattod mikor aludtak utoljára nyugodtan.Lehet hogy te araszokkal építed magd, de az mindig biztos lesz.Ha az a cég egyszer nem lesz, és a középső bátyád máshol munkavállalásra kényszerül, csak pislogni fog hogy netto 150 a plafon.Magasról lehet jó nagyot zuhanni.És olyat még nem láttam, hogy az aranytojást tojó tyúk életünk végéig meglenne.

Egyébként ha jól érzem te főleg a középső bátyádra érzed kiélezve a helyzetet, az idősebbre nem annyira.Ha lehetővé teszi a kapcsolatotok, talán egyengethetne.

Egybe biztos vagyok, hogy te becsületes férfi leszel.Figyelj, 20 évesen mi a franc más várható egy embertől, mint hogy tegye azt ami a dolga.Te teszed, és ha végzel a sulival, akkor is tenni fogod.Ne mérd hozzájuk magadat, mert rossz az összehasonlítási alap.Mérd magad a többi 20 éveshez.Látod, hogy mennyivel érettebb a felfogásod.Ne változtass semmin, csak azt az utat járd, amin vagy.Arra törekedj, hogy jó legyél abban aminek készülsz.Az sokszorosan hozza majd be az árát, és nem most, hanem majd amikor már 5 éve dolgozol.Azt pedig-minden rosszindulat nélkül-nézd meg, hogy akkor ők hol lesznek.Annyi minden történhet.Kitartást!És maradj ilyen.

2011. jún. 2. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!