Hogy oldjuk meg?

Figyelt kérdés

röviden.

6 éve ismerjük egymást a férjemmel,és 3 éve vagyunk házasok.Jelenleg Angliában élünk.

A férjem szeretné ha jövőre hazaköltöznénk a saját országába,de én nem szeretnék..Ismerem a családját,mert voltunk már náluk,és ők is voltak nálunk..Kedvesek,imádni valóak, szeretnek,és elfogadtak engem is..De egy világ van az én kultúrám,felfogásom,neveltetésem és az ő kultúrájuk,felfogásuk,neveltetésük között..Úgy érzem ha ott élnénk akkor nem tudnék megfelelően viselkedni.A férjem szerint nem kell foglalkozni senkivel,de ezt ő mondja,a valóságban azért nem lehet csak legyinteni rá.Nem erőlteti a költözködést,csak szeretné ha ott élnénk.

Hogy oldjuk meg,hogy neki is legyen honvágya és én se érezzem magam rosszul??


2011. dec. 7. 09:48
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:

bocsánat,kimaradt egy szó

"hogy neki se legyen honvágya"

2011. dec. 7. 09:50
 2/12 anonim ***** válasza:

Fél évet töltsetek itt, fél évet meg ott...

Nem tudom. Ezt lehet, hogy hamarabb megkellett volna beszélned Vele.


Ez elég szívás így, mert bizony ha együtt akartok maradni, akkor valakinek be kell hódolnia.

Az ilyen kapcsolatok meg könnyen mennek át egymás marcangolásába.

2011. dec. 7. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

A fél év itt és ott élés nem megoldható.Hiszen dolgozunk,és a mai világban nem könnyű munkát találni félévente..

Korábban már beszéltünk erről,és akkor úgy volt,hogy maradunk Angliában,csak nyaralni megyünk az ő és az én hazámba is..De a gazdasági válság,és az,hogy már Anglia sem olyan mint volt(lásd: emelkednek az árak,és lassan már az itt élőknek is drága lesz minden)

Bár vita nincs,és meg fogunk tudni egyezni..csak az ilyen döntést jól át kell gondolni..

2011. dec. 7. 10:00
 4/12 anonim ***** válasza:
Magyarországon nem kapnátok munkát,és nem tudnátok megélni! Hacsak nincs nagyon sok pénzetek.
2011. dec. 7. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Nem tudom hol olvastad hogy Magyarországon akarunk élni.

Angliában élünk,és a férjem szeretne a hazájába menni.Magyarország nem jött képbe,bár a férjem szereti az országot,és ha hazamennénk,rögtön lenne melója mindkettőnknek..

2011. dec. 7. 10:29
 6/12 anonim ***** válasza:
Hova valosi a ferjed? Mert ez sem mind1. Mi is igy voltunk,csak mi Nemetorszagban jottunk ossze, bar nalunk en vetettem fel,hogy menjunk a sajat hazajaba,es inkabb 2evig csak nyelvet tanulok ott,majd folytatom az egyetemet. Bar mint utolag kiderult, egy ido utan o is felvetette volna.
2011. dec. 7. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

arab, és afrikai országokba inkább ne menjél, az tabu.


De a többinél szerintem nincs akkora gond.

2011. dec. 7. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Japán.


Teljesen más kultúra,más életfelfogás,más neveltetés..

Nem vagyunk már fiatalok,és bár jó lenn japánul tudni,de nekem még az angol nyelv is iszonyatosan nehezen ment.Semmi nyelvérzékem nincs,sajnos..

2011. dec. 7. 10:54
 9/12 anonim ***** válasza:
Hát, ha a férjed "nem hal bele" akkor ne költözzetek Japánba. Tapasztalatból tudom, hogy iszonyatosan nehéz egy olyan országban élni, ahol nemcsak a nyelvet nem beszéled, de ránézésre látszik, hogy bevándorló vagy. Ráadásul te ott nehezen kapnál munkát, akkor meg nem lenne könnyebb, mint Angliában.
2011. dec. 7. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Na igen..Ránézésre látni,hogy nem vagyok helybeli..:9 (ez a mondat tetszik :) )

Munkám lenne azzal nincs gond..

A férjem sem erőlteti csak felvetődött hogy jövőre miért ne költöznénk haza?? Nem támadott le vele,csak szóba került.

Az okot már megbeszéltük,hogy miért nem szeretnék,de csak legyint hogy "ne foglalkozzak vele,majd megoldjuk" De tudom,hogy ez nem így megy..Vagy rosszul gondolom?

2011. dec. 7. 11:10
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!