Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegyek hogy a barátom ne...

Mit tegyek hogy a barátom ne kezelje irigyen a helyzetet?

Figyelt kérdés

Hát először is, ez az 'irigy' elég csúnya szó, de jobbat nem találtam.

Nem rosszindulatú a barátom, csak valahol -nem tudatosan, inkább ösztönösen- úgy érzem irigy, ha valami értékesebbet veszek nagy ritkán magamnak.

Nem élünk együtt, így a kiadások sem közösek, mindketten a szüleinknél lakunk még.

Szüleim nem tehetősek, de amit tudnak, megtesznek értem és ezért hálás is vagyok nekik.


Tavaly karácsonyra vásároltam magamnak egy számítógépet, mert tudom, hogy anyuéknak nem lenne annyi, hogy arra fussa és ezt el sem vártam, mivel dolgozom (igaz csak keveset keresek) de áruhitellel elhoztam egy számítógépet és a kis keresetemből szépen letörlesztettem. Mikor meglátta párom, furán viselkedett meg kicsit távolságtartó volt utána. Gratulált hozzá, de nagyon közönyösen. Én vele együtt örülök, ha van valamije és úgy gondoltam, ő is így fog.


Félévente egyszer elmegyek hajat vágatni. Múltkor épp akkor beszéltünk, mikor végeztem a fodrásznál. Kérdezte a telóban, hogy hol jártam, én meg mondtam, hogy a fodrásznál. Majd hozzátette, hogy: "jól megy..."

Komolyan olyan kellemetlen érzés volt.


Most jön a karácsony, szeretném magam meglepni egy tv-vel, mert itt vagyok 20 éves és sajna már vagy 2-3 éve nincs tv-m, mert elromlott. Ezt is ugyanúgy csak részletekben fizetném, de már előre félek a reakciójától. :(

Félreértés ne essék, imádom őt és ő is engem,csak nem tudom lehetne-e valamit kezdeni a helyzettel. Nem akarom, hogy kellemetlenül érezze magát, de nekem sincs pénzem, ezt tudja ő is.

A keresetem egy részét haza adom, hogy segítsem a családot és persze itthon élek, szóval így fair mert nem várhatom el, hogy eltartsanak, azt a pár ezer hitelt pedig kifizetném.

Gyakran próbálom őt meglepni kisebb apróságokkal, ajándékokkal, vagy akár csak egy csokival. Nem az érték a lényeg, de azért én is meglepem őt. Sőt, kölcsön is adtam, ha kell és nekem is van épp.

Sok a hitelük, most pedig hogy emelkedett a törlesztő, még többet kell fizetni.:( Viszont ha van pénze, gyakran elszórja haszontalanul. Nekem ez mindegy is, ő dolga, nincs ebbe beleszólásom és persze neki sem az enyémbe, csak ezek a kis kellemetlenségek olyan rosszak. :( Mit tegyek? Mondjam azt, hogy ajándékba kapom a tv-t?


2011. dec. 7. 11:38
 1/7 anonim ***** válasza:
91%

Az utolsó mondatodnál szólalt meg a vészharang... Ha már ott tartasz, hogy annyira zavar a dolog, hogy hazudni készülsz, az nagy baj. Egy kapcsolatba ez nem fér bele.


Vagy elviseled, hogy ilyen, elnézed neki, vagy nagy levegő és leülni megbeszélni.


Az első verzió azért veszélyes, mert ha csak nem szólsz, de belül "rág" a dolog téged, akkor semmire nem mész vele. Ha sikerülne magadban belül nem ügyet csinálni belőle, akkor működhet, de ez nem valószínű, hiszen látnivalóan rosszul esik és zavar.

A második verzió nagy higgadtságot és lélekjelenlétet igényel, de ha sikerül normálisan megbeszélni, akkor esetleg oldódhat a dolog benned és benne is. Talán csak fáj neki, hogy ő nem tud annyit adni neked, neki nincs stb.

2011. dec. 7. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen, hogy válaszoltál. Nem zavar olyan szinten, hogy állandóan ezen rágódjak. Igazából csak most, amikor készülök a vásárlásra, most zavar. Aztán éljük életünket, csak ilyenkor nehéz, amikor beruházok valamire.


Ezt a témát nem akarom felhozni előtte, biztos rosszul érintené, félreértené esetleg...

Valószínűleg élből elutasítaná azt is, hogy ő így érez.

Soha nem vártam el, hogy költsön rám (igaz nem is nagyon teszi) de ez nem baj, nem az anyagiakon múlik egy kapcsolat.

2011. dec. 7. 11:54
 3/7 A kérdező kommentje:
Ja és ment a stoppolós kezecske. :)
2011. dec. 7. 11:55
 4/7 anonim ***** válasza:

Valóban nem az anyagiakon múlik, ráadásul köztetek azért olyan egetrengető különbség nincs. ("Egyik milliárdos, másik meg szegény...")


Mondjuk a félévente egy fodrász az tényleg már túlzás, azon kiakadni, feltételezem, nem az Andrássy úti szalonba jársz, ahol több tízezer egy sima hajvágás is.


Mondjuk én TV-re nem költenék (bár megértem, ha valaki szeretne). De ez nem is tudom, hogy jött ide.


Az újabb hozzászólásod alapján azt hiszem, jobb, ha megpróbálsz nem rágódni rajta, és átvészeled azt az egy-egy kellemetlen megjegyzést. :( Bocsásd meg neki, aztán mehet minden tovább.

Hazudni viszont szerintem semmiképp ne hazudj, mert az már tényleg bomlasztaná" a kapcsolatot. Bár az ő reakciói nem túl kedvesek, ha az őszintétlenség beteszi a lábát közétek, az nagyobb baj lenne.

2011. dec. 7. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Köszi a kezecskét. :) Kitartás.


Ja és esetleg ha a TV-re sem örül, akkor bújj hozzá, és mondd meg, hogy "igazán kár, hogy nem örülsz neki, mert én úgy reméltem, hogy majd nézünk jó filmeket együtt, összebújva".


;) Ez lehet elgondolkoztatja.

2011. dec. 7. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm. Újabb zöld kezecskék... :)

Ezt a tv-s tippet tényleg kipróbálom, hátha akkor megenyhül. :)

Fodrászhoz pedig egy teljesen átlagos árúhoz járok, nem mesterfodrászhoz a belvárosba.

Megpróbálok hamar átsiklani afölött, ha kicsit morcosan is fogadja, csak attól félek annyira rosszul érinti, hogy szakításon gondolkozik majd. :( Ez lehet butaság, hogy ilyenre gondolok, na jó inkább nem is gondolkozom ezen. Szépséges napot Neked! :)

2011. dec. 7. 12:09
 7/7 anonim ***** válasza:

Neked is!


És ha érzi, hogy nem nézed le, szereted és becsülöd, akkor emiatt nem hiszem, hogy egy értelmes ember szakítana...!

2011. dec. 7. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!