Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy oldjam meg, hogy ne...

Hogy oldjam meg, hogy ne legyen sértődés?

Figyelt kérdés

Szóval ugye nemsokára itt a karácsony. A férjem viszont január első hetében lesz 30 éves. Barátaitól tudom,hogy nagyon tetszik neki egy játék, a Nintendo Wii. Úgy gondoltam,hogy mivel nem éppen olcsó ajándék a két család ezt veszi neki a két alkalomra. Ez kb. 50 ezerre jön ki.

Ma telefonon viszont a férjem nővére elkezdte mondani,hogy ő farmert akart neki venni (ezzel nincs is semmi gond) és miért nem adjuk oda neki a játékot a szülinapján januárra. Mondtam,hogy az oké, csak akkor karácsonyra mit vegyünk neki. Hozzátartozik,hogy én nemsokára szülök, tehát sok időm nincs ajándék után járkálni. Mondta,hogy vegyünk akkor a családommal egy melegítőt neki.

Nem akarok a férjemen spórolni, de ha most veszünk egy melegítőt 15-20 ezerért + a játék az már akkora összeg, amit nem szívesen terhelnék rá senkire.

Mit csináljak? Anyukám azt mondja,hogy mondjam a sógornőmnek meg anyósomnak,hogy akkor a játékot a mi családunktól kapja szülinap+ karácsonyra, ők meg vegyenek mást! Csak attól félek meg fognak sértődni!

Hogy csináljam,hogy jó legyen!


2011. dec. 7. 17:46
 1/4 A kérdező kommentje:
Ja a játékot már megvettem tegnap,mert akciós volt és ahogy írtam a baba miatt nekem már nem sok időm lesz vásárolgatni!
2011. dec. 7. 17:47
 2/4 anonim válasza:
Szerintem mond meg nekik nyugodtan értelmes ember ezen nem sértődhet meg,ha ezen még is megsértödnek legyen az ő bajuk.
2011. dec. 7. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem is mond meg nekik, hogy te hogyan gondolod, elvégre te vagy a feleség, a család többi tagja pedig csinálja úgy, ahogy az őszerintük jó.

Ha te nem sértődsz meg azon, mert ők másként gondolják, ők se sértődjenek meg, ha te nem értesz velük egyet. Ilyen esetben szoktak az emberek a saját meggyőződésük szerint cselekedni, nem pedig megsértődni és összeveszni.

(Különösen nem egy szülés előtt álló kismamával!)

2011. dec. 7. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Igaza van anyukádnak! Vegyétek meg a játékot, a nővére meg vegyen, amit szeretne.
2011. dec. 7. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!