Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szóvá tennéd a párodnak ha...

Szóvá tennéd a párodnak ha teljesen bolondnak néz, és össze-vissza ígérget? Számon kérjem vagy hagyjam?

Figyelt kérdés

A férjem dohányzik,én már nem. Mikor megtudtam hogy terhes vagyok azóta nem szívtam 1szálat sem. Ennek már több mint 2éve.

Már akkor megígérte hogy ő is leszokik. Akkor nem ment,aztán mondta ha megszületik a gyerek,végleg abbahagyja. Utána azt mondta ha elköltözünk a másik lakásba,leszokik. Meg neki is könnyebb ha én nem bagózom. Hozzáteszem egyforma mennyiséget szívtunk!

Azóta is bagzik! Eddig nem szóltam neki,bár zavar hogy feleslegesen jártatja a száját!

Most vett egy elektromos cigit. Azt mondta ezzel könnyebb leszokni,és az igazi cigit nem fogja szívni,és kevesebbet fog bagózni!

A baj csak az hogy nem hogy kevesebbet,hanem sokkal többet cigizik. Mert a rendes cigit a lakásban legalább nem szívta,de az elektromosat igen. Még a wc-re is azzal megy. Azt mondta hogy az igazi dohányról lemond,de rajtakaptam hogy kint szívja,bent meg az elektromosat.

Bánt hogy totálisan hülyének néz,és minimális akaratereje sincs,és olyanokat ígér amit nem is akar betartani!


2011. dec. 9. 11:55
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Természetesen mondd el neki, hogy rálátsz a dolgaira, felesleges időtöltés a részéről az eltitkolás.

Viszont ha önmagának nincs elég ereje, elhatározása a leszokáshoz, Te sem fogod rávenni.

2011. dec. 9. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Beszélj vele rendesen, nyugodt körülmények között. Mondd azt is, hogy nem tudsz benne megbízni, ha azt látod, hogy átver és ígérget minden szart össze-vissza.
2011. dec. 9. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Szerintem egy rendes kapcsolat alapja hogy nem titkoljuk az érzéseinket, gondolatainkat és rámerünk szólni a másikra, közöljük vele a látásmódunkat...

Szóval szólj neki, mondd el ezt így ahogy nekünk tette, ráadásul akkor sokkal több nikotint "fogyaszt" most mint eddig és ez veszélyes....

2011. dec. 9. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Én is próbálkoztam az e-cigivel. Mivel "nem fogy el", rendesen túlszívtam magam és elég brutál fejfájásom lett a sok nikotintól. Azóta a kukában pihen, én meg nem szoktam le :(
2011. dec. 9. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
74%

Az én párom is dohányzik én nem. Mikor megismerkedtünk már dohányzott, de én nem várom tőle hogy leszokjon. Nyilván jobb lenne az egészsége miatt de én nem kényszeríthetem.

Szerintem mond meg neki hogy ne ígérgessen de te meg ne kényszerítsd a leszokásra, mert abból jó nem sül ki.

Nekem csak olyan elvárásaim vannak hogy nem dohányozzon a házban, a kocsiban és a szabadban sem fújja rám a füstöt. A kazánház a dohányzó részleg ott ő és a vendégek is bagózhatnak. Az a baj hogy te folyamatosan mondod vagy érezteted hogy szokjon le ő meg nem tud és ezért folyamatosan ígérget. Fogadd el hogy ő nem olyan erős mint te.Minnél jobban piszkálod a dologgal annál többet szív, előtted vagy titokban annál jobban rákényszeríted a hazudozásra.Ez senkinek sem jó.

2011. dec. 9. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Nem akarom leszoktatni,mert már akkor az elektromos cigi előtt is csesztettem volna!

Az idegesít hogy hülyére vesz! Saját magának is bemagyarázza,hogy így fog leszokni,holott 2éve semmi változás.

2011. dec. 9. 12:10
 7/11 A kérdező kommentje:

Hol írtam én olyat hogy folyamatosan csesztetem??? Azt írtam hogy NEM szóltam érte!

Még most sem szóltam hogy már kétfelé cigizik,ezért kértem itt tanácsot!!!

2011. dec. 9. 12:15
 8/11 anonim ***** válasza:
70%
Mint férfi mondom, hogy a férfiúi hiúságra kell hatni! Mondd neki nevetve, hogy "Jaj drágám, mindketten tudjuk, hogy olyan gyenge az akaraterőd, mint egy kislánynak, az életben nem tudsz leszokni! Kicsit azért megmosolyogtató ez nekem, hogy mindig csak a kifogásokat keresed, meg a határidőket emlegeted, de sebaj, én ilyen gyengének is szeretlek!" Na ez hatásos lenne... legalábbis nálam :) Ha kiröhögnek, hogy gyenge vagyok, az százszor rosszabb, mintha mérgesen hatni próbálnak rám. És persze látnám, hogy a félredumálásom se működik.
2011. dec. 9. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

A dohanyzas feladasahoz nem minimalis akaratero kell. Valamit megis csak tett/tesz. Ecigit is sziv.

Egy kicsit tulozol. Nem bolondnak nez, hanem nagyon nehez neki lemondani, akarcsak egy drog.

2011. dec. 9. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Minél inkább le akarod szoktatni,annál inkább nem fog neki menni.Egy dohányosnak nem jó,ha mondogatod,hogy hagyja abba,vagy csökkentse,vagy ne szívja,vagy ne itt szívja stb.

Hagyni kell,majd magától rájön.


Szerintem ezzel a problémával,nem néz téged hülyének.Ezt nem lehet összevetni egy megcsalással(na ott ténylegesen hülyének nézik a másik felet!).


Ha jó apa,jó férj,akkor szerintem ne erőltesd,majd leteszi a cigit,ha elég erős és kitartó lesz.

Beszéld meg vele,hogy mit akar,vagy le akar-e szokni és mond el,hogy te nem erőltetsz semmit,és bízol benne.

2011. dec. 9. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!