Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hozzátáplálás kérdés! Ti mit...

Hozzátáplálás kérdés! Ti mit csinálnátok? Bővebben lent.

Figyelt kérdés
6 hónapos babám sokszor eszik keveset. Reggelire tejet kap, tízóraira 5-6 kanál gyümölcsöt, délben 10 kanál krumplit, 2-kor szopi, 4-kor 6 kanál gyümi, 6-kor 6 kanál krumpli, este 8-kor szopi után alszik el. Az étkezések után már nem fogad es cicit, ha többet próbálok neki adni, kibüfizi.Ha ritkábban kínálom, üvölt, hogy éhes. Éjszaka viszont kelünk két-három óránként szopizni. Nem tudom jó-e ez, így, vagy valamit máshogy kellene csinálnom, hogy végre átaludjuk az éjszakát...Kérlek segítsetek! Köszi
2011. febr. 18. 10:46
 1/6 anonim ***** válasza:
Direkt adszt mindenből csak pár kanállal, vagy csak annyit eszik meg? Adj neki nyugodtan többet, semmi baja nem lesz tőle.
2011. febr. 18. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Én a kismamablogon kérdeztem rá ilyen esetre, ott azt válaszolták, hogy 1 éves korig teljesen normális, ha 3-4 óránként kel fel a baba éjszaka enni (ha fél éves koráig csak anyatejet kapott). Az éjszakát pedig akkor fogja átaludni, ha már teljes adagokat fog enni az anyatejen kívül.

Nálunk ugyanez van, bár mi most kezdtük a hozzátáplálást a héten. Éjjel 2-3x kel, szerintem már nem elég neki a tej, hamar megéhezik. Én bízom benne, hogy ha már rendesen eszik mást is, akkor az éjszakát is átalussza...

2011. febr. 18. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Én nem értem mi ez, hogy 6 kanál? Az hány gramm kb? A gyerekem sosem ugyananyit eszik, a tiéd igen? És a 2 óránként evés is nagyon sűrűn van.Próbálj többet adni egyszerre és min. 3 óránként.
2011. febr. 18. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. Azért adok ilyen keveset, mert többet nem fogad el. Kiskanállal 6 kanállal, kb. 35 g lehet. Hiába próbáltam többet, heves ellenkezés lett a vége és az étkezések után nyugodtan játszik, mint akinek tele a pocija.
2011. febr. 18. 11:53
 5/6 A kérdező kommentje:
Azt elfelejtettem írni, hogy, ha többet adtam kicsit erőltetve, akkor meg kibukta a felesleget.
2011. febr. 18. 11:54
 6/6 anonim ***** válasza:

11:01-es vagyok

mikor kezdtétek a kanalazást? mert az természetes, hogy ha nem rég, akkor nem fog egyszerre sokat enni, idő kell, míg megszokja az új ízeket, hiszen fél évig (?) csak anyatejet kapott

még azt megpróbálhatod, hogy először szoptatod, és utána adsz neki mást, vagy ha fejsz le tejet, azzal vegyíted az ételt, hátha jobb ízzel eszi

nekem a védőnő azt is mondta, hogy önmagában krumplit nem szoktak adni babáknak, csak valami mellé

tejpéppel próbálkoztál már?

2011. febr. 18. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!