Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Lehet, hogy megbukok félévkor?...

Lehet, hogy megbukok félévkor? Hogy mondjam el a szüleimnek? Mik a következmények?

Figyelt kérdés
Gimis lettem, és úgy tũnik, hogy meg fogok bukni fizikából.... Most mi lesz, kirúgnak? De nem csak ebbõl vagyok gyenge, 4-5 tantárgyon kívũl mindegyikbõl van 1,2,3-om, mert nagt ívben lesz*rom õket.... A szüleim persze nem értik meg, elvárják, hogy itt is legyek kitũnõ, mint az elmúlt 8 évben. De ha egyszer utálok idejárni, és emiatt már a tanulást is nagy ívben lesz*rom?? 15/L 9. oszt.
2011. dec. 11. 20:30
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
84%
A Saját életedre tojsz. Sebaj, kell sok gyári munkás, és utcaseprő, minimálbérért.
2011. dec. 11. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
91%

De miért sz*rod le? Miért nem kérsz segítséget a szüleidtől, vagy jársz külön tanárhoz? Ha eddig jó tanuló voltál, akkor nem az eszeddel van a gond, biztos ezért nem értenek meg a szüleid.

Lehet, hogy azt gondolják, hogy ha szorgalmasabb lennél, akkor jobb jegyeid lennének.


Ezen mindenkinek át kell esnie, aki legalább egy érettségit akar. És ha már többmillió embernek sikerült, miért pont neked ne sikerülne? :)


Ha félévkor megbuksz az még nem gáz, de évvégére kényelmesen kijavíthatod. Kérj segítséget a tanárodtól.


Egyébként mi venne rá téged a tanulásra? Mi motiválna? Komolyan érdekel!

2011. dec. 11. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Én 3.os gimis vagyok.Matek fizikából bukok,mert egyszerűen nincs hozzá eszem.Most a tz-re nagyon sokat tanultam,3as meglesz.A bukás felszólítást már kiküldték.Anyu papolt egyet,de nem oly szigorú és am is igaza van.Matekhoz tök hülye vagyok,de rajta vok a dolgon.NEM szabad leszarni,tenni kell érte.Fél évre a matekot lehet nem tudom kijavítani,de évvégére biztosan kifogom!!!Muszáj!!!!Nem fognak kirúgni.Egyébként meg ha tényleg ez a gond akkor válts sulit.

17L

2011. dec. 11. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
91%
Hát nem kellene leszarni. Nem fognak ettől még kirúgni, de egy kettest ki tudsz küzdeni magadból. Én is rossz voltam fizikából, de mi úgy csináltuk, hogy megtanultuk az elméletet, meg a feladatoknál a képleteket. Ha a számításokat nem is tudtad megoldani, de az elmélet ment és mondjuk valahova odaírtál egy jó képletet, szépen kiírtad az adatokat, akkor már megvolt a kettes.
2011. dec. 11. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
67%

Én vok a 3.os gimis.

Nálunk fizikából az elmélet már 3as!Persze ha hibátlan.

2011. dec. 11. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
49%

Ha félévkor vagy akár év végén megbuksz,még nem fognak a suliból kirúgni..Az más tészta hogy a szülők hogy reagálnak erre.

Azt hogy lesza*od a sulit azzal nem a szüleiddel tolsz ki,hanem magaddal..Nem gond.Kellenek majd a gyári munkások is..

2011. dec. 11. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Nálunk fizikából elmélet sincs, csak számolás, úgyhogy asszem inkább örüljetek...
2011. dec. 11. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Ha félévkor megbuksz akkor nincs semmi, de ne hagyd így évvégére, mert gondolom nem ezzel szeretnéd tölteni a nyaradat. Mellesleg ha több mint 3-ból buksz évvégén akkor nem is mehetsz pótvizsgára. Kettest próbálj összekaparni fizikából, a többit meg tornázd fel és akkor ez nem tűnik olyan súlyosnak.
2011. dec. 11. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Ne szard le őket. Lehet, hogy a későbbiekben majd az egyikkel akarsz tovább tanulni. Én is így voltam az angollal, nagyon leszartam és nem érdekelt, mindig 3asokat hoztam meg ketteseket, aztán múlt nyáron beiratkoztam egy nyelvtanfolyamra, hogy meglegyen a nyelvvizsgám a diplomához majd. És láss csodát, megszerettem, sőt segített pályát választani. Idén kitűnő vagyok és azzal megyek tovább egyetemre.

18L

2011. dec. 11. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Nem rúgnak ki egy félévi bukásért. Év végére kijavíthatod. (Csak akkor ne kapj megint egyest, mert az = pótvizsga)

Én is rühelltem a reáltárgyakat, matekot, fizikát, kémiát, kész kínszenvedés volt, de egy hármast össze lehet szedni akkor is, ha nem áll rá az agyad. Ha így van, akkor a humán tárgyakra és főleg a nyelvekre nagyon erősíts rá. Akkor mondhatod a szüleidnek, hogy Te humán beállítottságú vagy, ilyen területen szeretnél majd tovább tanulni.

2011. dec. 12. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!