Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » 16éves vagyok és terhes....

Hope04 kérdése:

16éves vagyok és terhes. Abortusztól félek. Szüleimnek elmondani nem merem. A barátom 18 éves ha megmarad a baba ránézve lehetnek jogi következmények?

Figyelt kérdés
abortusz már nem is lehetséges. szüleimnek nem szoltam mert tudtam egyből abortuszra vinnének amit én nem akartam.képtelen lennék megölni egy iylen csöpp életet. Örökbeadásra gondoltam hiszen így a picinek esélye lesz egy boldog életre egy felelőségteljes anya mellett. Kezdek rettegni,félek rosszul döntöttem. Találtam neten egy "bábát" aki még így is elvállalna egy abortuszt.de egyszerűen nem tudom már hogy mit tegyek.
2010. dec. 12. 12:18
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
91%
Ebben csak e dönthetsz! De ha rám hallgatsz, nem mész vágóhídra egy bábához...
2010. dec. 12. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:
80%

Szerintem az abortuszról már lekéstél. Hogy korábban mennyire lett volna helyes elvetetni a kisbabát, abba most ne menjünk bele, gondolom nem erre vagy kíváncsi. De semmiképp ne menj ilyen bábákhoz, mert azon kívül, hogy brutális dolog ilyen korban elvetetni egy picit, még te is belehalhatsz vagy maradandó károsodásokat szerezhetsz.


Most már csak az a lehetőséged marad, hogy megszülöd és megtartod, vagy megszülöd és örökbe adod. Ezt neked kell eldöntened. De a szüleidnek mindenképpen szólj, előbb-utóbb úgyis rájönnének. Biztos, hogy nehéz lesz, és kiakadnak, de azért mégiscsak a szüleid, tudniuk kell, te meg még csak 16 vagy, nem tudnál egyedül gondoskodni magadról.

2010. dec. 12. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 anonim ***** válasza:
100%
Most itt az idő,hogy elmond a szülőknek..Ha már elvetetni nem tudod,akkor legalább megfelelő orvos kezekben legyél.Én kihagynám az neten található bábák lehetőségeket..
2010. dec. 12. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 anonim ***** válasza:
100%
Hány hetes terhes vagy? Kiskorúaknak a magzat 18 hetes koráig engedélyezett az abortusz.
2010. dec. 12. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 A kérdező kommentje:
19..alpból 11-12 hetesen vettem észre hogy vmi nem stimmel mivel vérzésem,pont a megfelelő időpontban végig volt csak kevesebb idejig mint szokott..sokat volt hányingerem,gyanus volt ezért vettem egy tesztet..mivel elötte néhány héttel volt sajnos egy védekezés nélküli éjszaka..
2010. dec. 12. 12:35
 6/33 anonim ***** válasza:
91%
de most akkor megjött? Mert akkor így nem értem. Pozitív lett a teszt?
2010. dec. 12. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 anonim ***** válasza:
100%
Igen sajnos nagyon félrevezető, ha van is vérzés, azaz menstruáció,miközben terhes valaki. Ismerek nem is egy hölgyet a környezetemben, hogy úgy hordta ki a babát,hogy menstruált. Mindenképpen beszéljél a szüleiddel. Az egyik Klinikán ahol szültem a lányomat, volt egy 16 éves lány, aki terhes volt, és négy hónapos. Nem akarta a gyermeket, így megindították nálla a szülést. Én 9 hónapos terhesen ott mellettem az ágyon szülte meg a gyermeket, én asszisztáltam, gondold el senki nem segített neki. Na köszönöm szépen, miközben én a nagy pocakommal az ájulás kerülgetve megszültük azt a gyermeket. A te döntésed, de nagyon jól döntsél.
2010. dec. 12. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 A kérdező kommentje:
Van esély arra hogy 20 hetesen elvégezzék az abortuszt?
2010. dec. 12. 12:45
 9/33 anonim ***** válasza:
75%

Csak csatlakozni tudok, hogy ne menj semmilyen "bábához", gondolj bele csak abba, hogy valószínűleg nem steril eszközökkel, és esetleg fájdalomcsillapítás nélkül végzik.


A szüleidnek muszáj lesz megmondani. A barátodnak is tudnia kell róla, hogy apa lesz. Igen, lesz jogi következménye a dolognak: apa lesz. Megváltoztathatatlanul, és véglegesen. Ezt akár el is ismerheti egy apasági nyilatkozattal, ha van benne "becsület", akkor megteszi. De mindenképp joga van tudni a babáról!


Ha neki szólsz először, lehet, hogy már nem egyedül kell a szüleid elé állni.


Először ordítani fognak, és kiabálni, abban biztos lehetsz. De abban is, hogy ki fognak állni melletted, mert a szüleid. Lehet, hogy később sem fognak repdesni, hogy nagyszülők lesznek.

Együtt kellene döntést hoznotok arról, mi lesz a sorsotok a későbbiekben, mivel tényleg már csak az a két lehetőség nyitott, hogy megtartod, vagy örökbe adod.

Ha az előbbi, akkor szükségetek lesz még a fiú szüleinek támogatására is, gondolom nincs keresete, amiből esetleg gyerektartást tud fizetni.


Ne ess pánikba!!!

Sokan esnek teherbe akaratukon kívül, pl. munka mellett, még sincs "vége az életüknek".


Minél előbb túlesel a vallomáson, annál jobb.


Semmiképp ne próbáld meg eltitkolni a babát, ezzel csak magadat, a barátodat és szüleidet is csak bajba sodorhatod.

2010. dec. 12. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 anonim ***** válasza:
75%

20 hetes terhességnél már nem abortusz lesz, hanem meg kell szülni a babát, mesterségesen megindítják a szülést.

Gondolj bele, akkor se tudtál abortuszra menni, mikor "csak egy sejtcsomó", így képes lennél végigcsinálni?


Ne dönts egyedül, mindenképp beszélj a szüleiddel!

Hidd el, hogy még így is legjobbat akarják neked!

2010. dec. 12. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!