Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Normális, ha ellenkező nemű...

Normális, ha ellenkező nemű testvérek felnőttként együtt laknak és bejárkálnak egymás szobájába, van, hogy együtt alszanak?

Figyelt kérdés
A barátnőm 21 éves, a bátyja 23. Egy lakásban laknak, de nincs is szinte külön lakterük, ez amolyan "művészlakás" a szüleik miatt, akik festők, régies, nagypolgári, egybenyíló szobákkal. Nem tudunk elvonulni, mert a srác ott van folyton, ahol mi, és ami nagyon megdöbbent, hogy van, amikor egy szobában alszanak, a barátnőm arra hivatkozik, hogy mert hideg van a többi szobában, de szerintem ez hülyeség, mert nyáron is szemtanúja voltam, mikor a srácnak is meg volt ágyazva a szobában. Csak nekem furcsa ez? Hiába nagy lakás, egyszerűen nem lehet elkülönülni, a srác ha felhozna valakit, akkor a barátnőm simán látna mindent. Szerintem ez nem normális, de lehet, hogy csak én gondolom így, nyugtassatok meg.
2011. dec. 12. 00:08
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:

A helyzet szerencsére az, hogy nem a külvilág szabja meg, hogy mi a normális és mi nem. Ha nekik normális, és neked nem, akkor el lehet menni, és keress olyat, aki olyan mint te. Vagy pedig elfogadod az értékrendjüket, és alkalmazkodsz hozzájuk.

Amíg a párod nem írja ki azt a kérdést ide, hogy te miért nem alszol a testvéreddel együtt,addig ő a normálisabb kettőtök közül.

2011. dec. 12. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 A kérdező kommentje:

Jó, nem kell lehurogni, csak egy kérdést tettem fel. Elég bunkók, akik itt poénkodnak.

Írtam, hogy nem csak most, télen van ez így, hanem nyáron is. Tehát hiába fogja a fűtésre, nyáron a 35 fokban nem értem, miért kell egy szobában aludnia 2 felnőtt embernek, mikor van még 2 másik szoba is. Könyörgöm, nem 10 évesek, hanem felnőttek. Szerintem van alapja annak, hogy megkérdeztem, majd nem tudom ti mit szólnátok, ha a barátnőtök/barátotok az ellenkező nemű tesójával aludna egy szobában egy héten min. 3-szor, úgy, hogy a 2 ágy meg egymás mellett van. De lehet, hogy csak én vagyok az ilyen "aberrált", hogy furcsának találok egy ilyen helyzetet.

2011. dec. 12. 11:14
 13/24 anonim ***** válasza:
47%

Na hallod ezen most jót röhögtem. Én húsz éves lány vagyok öcsém 18. Ellenkező nemű felnőtt testvérek. Egy irtó pici lakásunk van, közös a szobám öcsémmel. Mivel a szoba is pici, a két ágy össze van tolva (igaz a lábaknál lévő támlás résznél). Télen nyáron, nonstop egy szobában alszunk. XDDD

Fú de beteg, de komolyan. :D

Gondolkozz már egy kicsit. Nem mindenki teheti meg, hogy kacsalábon forgó palotában él, ahol minden családtagnak külön emelet jut. Tudom, hogy nem így gondoltad, de ebben semmi beteges nincs. Öcsémmel teljesen jó kapcsolatunk van, nem izgulunk rá egymásra, nincs semmi aberrált az egészben, egyszerűen csak nincs hol máshol aludni. :)

2011. dec. 12. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 A kérdező kommentje:

"Egy irtó pici lakásunk van, közös a szobám öcsémmel. Mivel a szoba is pici, a két ágy össze van tolva (igaz a lábaknál lévő támlás résznél)."


Aha, akkor azt ajánlanám, hogy olvasd el a kérdésemet normálisan, mert szerintem írtam, hogy nekik erre nem lenne szükségük, mert nagy a lakás, nem egy 25 nm-es garzonról van szó.

2011. dec. 12. 11:41
 15/24 anonim ***** válasza:
45%
Figyu ne nekünk pattogj ha még a tesójára is féltékeny vagy,valószinű nem jó a kapcsolatotok hogy ha nem akar veled kettesben lenni ,és a tesóra fogja,gondolkozz el ezen.
2011. dec. 12. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 A kérdező kommentje:
Úristen, te vagy az ész megtestesítője, gratulálok. Miért lennék már féltékeny? Azért, mert nem tartom normálisnak, hogy nagy lakásban, 2 felnőtt, együtt, egymás mellett alszik összetolt ágyon még nyáron is? Ismét csak gratulálok.
2011. dec. 12. 12:41
 17/24 anonim ***** válasza:

Nincs köze a lakás nagyságának és a testvéri szeretetnek egymáshoz.

Ha kicsi a lakás is lehet, hogy a két távolabbi sarkát válassza két nem egymáshoz közel álló testvér.

Ugyanakkor nagyban lehet mégis egymás közelségét szeretik. Attól, hogy már nem kicsik, ugyanúgy tesók és szeretik egymást.

Nekem ez így sokkal szimpatikusabb, mint az, hogy valaki ezt ennyire furcsállja.

Ha azt mondanád, hogy állandóan egymást nyalják, az mág gáz lenne, de csak tesói természetes szeretetről, közelségről van szó. Én örülnék, ha ilyen családszerető családba kerülnének majd az én gyerekeim.

Valószínűleg a párjukat nem egymás előtt csinálják meg azért. Hanem máshol, vagy megfelelő időpontban intézik. Te pedig ne pályázz akkor arra, hogy ott fogsz rámászni a barátnődre. Ennyi. Vidd magatokhoz ha ez a terv.

2011. dec. 12. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:

Mint már említettem voltam hasonló helyzetben, lehet ezért is de én a kérdező oldalán állok. Nem értem, miért kell neki ilyen válaszokat adni, véleményem szerint lehet valós is az aggodalma.

Másrészről tényleg egy vicc, hogy mennyire nem tudnak az emberek szöveget értelmezni...


Még ha jó testvérek is, nem elég, hogy együtt élnek? Ugyan már! Közel akarnak lenni egymáshoz?! Rendben, hogy vannak ilyen időszakok vagy eleinte így van, de x éve együtt élnek, rengeteg időt töltenek együtt valószínűleg, ennyi idő után már csak képesek lennének meglenni egymás nélkül. Miért nem lehet NYÁRON külön szobában aludni?

Pláne ha szinte egyben van az egész lakás, gondolom az ajtót meg csak lehet zárni ( a bejáratit), talán félnek egyedül aludni? Nevetséges. Télen érthető, de írta a kérdező, hogy nyáron is ez megy.


Az pedig megint más, ha valakinek kicsi a lakása, vagy a családnak nem telik nagyobbra. Régen, amikor nem volt külön szobám én pl. szüleimmel aludtam egy szobában MINDIG, még tiniként 12-13 évesen is. Persze rémes volt és szerintem nem is normális, de nem volt más lehetőség, még annyi hely sem volt, hogy a konyhába tegyük ki az ágyam vagy ilyesmi. Ugyanígy, sok ismerősöm nálam pár évvel fiatalabb, 16-19 körüli ismerősöm van, akik szerényebb anyagi körülmények között élnek és egy szobában alszanak az ellenkező nemű testvérükkel. De a legtöbben ennek nem örülnek, kényelmetlennek érzik... persze van akit nem zavar és jól megvannak de mégis ha szóba kerül a költözés SOSEM mondja egyikük sem, hogy a tesójával fog összeköltözni. Nekem az ilyen szintű ragaszkodás nem tűnik egészségesnek. Miért nem elég a sok mély és tartalmas beszélgetés, a sok együtt töltött idő (éjszaka meg úgyis alszanak, egy fal igazán lehetne köztük, mit számítana...)?

2011. dec. 13. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
Akkor is az a véleményem,hogy F U R C S A!
2011. dec. 13. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
7%

beteg vagy ha a testvérére féltékeny vagy, soha nem fog annyira szeretni téged, mint a testvérét, lehet ez fáj, de törődj bele.

mint ahogy a gyerekét is jobban szereti egy szülő mint a társát.

2011. dec. 16. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!