Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ti mikor küldenétek el a...

Ti mikor küldenétek el a gyereketeket otthonról? Ez csak nekem tűnik korainak?

Figyelt kérdés
18 éves vagyok, leérettségiztem, de jelenleg nem csinálok semmit csak otthon döglődöm, nem mentem továbbtanulni mert ötletem sincs hogy mibe fogjak bele. a szüleim meg már aztmondják hogy ki fognak rakni ha nem csinálok magammal semmit. egyszerűen fogalmam sincs mit kezdjek magammal, milyen szakma kéne mert úgy igazán semmi sem érdekel. dolgozni elmennék akár de azt sem tudom mit tudnék mivel az embereket utálom ezért ilyen telefon-marketing féleség alapból nemjó, eladói dolgok sem a szívem csücskei, mennék segédmunkásnak de ahhoz meg a fizikumom nem olyan...a kérdés adott.
2011. dec. 12. 13:52
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ez csak fenyegetés, de igazuk van. Keress pénzt addig, hamár nincs semmi semmi ötleted, hogy mihez kezdj magaddal. Ilyenkor tök mind1, hogy milyen munkát csinálsz, addig is lefoglalod magad, és lesz kereseted, nem az ő nyakukon poshadsz. Szedd össze magad.
2011. dec. 12. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Isten hozott a valóságban. Ez a Való Világ, nem a tévés "rilitisó"!

Javaslom pénzügyi szakot válassz: pl egy jó könyvelő aranyat ér.

Esetleg menj el gyártósori dolgozónak, ott úgyse nagyon kell kommunikálni senkivel!

2011. dec. 12. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Szüleidnek igaza van. Otthon ülsz és semmit nem csinálsz, mert tanulni nem akarsz, ehhez nem értesz, ahhoz nincs kedved...Ezt te sem gondoltad komolyan ugye?


A segédmunkára is tök jó kifogás a fizikumod.


Nekem sem volt a szívem csücske pár diákmunka, de csináltam, mert kellett a pénz.

2011. dec. 12. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

én ne küldeném el a gyerekem, ha érettségi után még nem tudja, hogy hova merre menjen akkor oké 1 év gondolkodási időt kap, de utána menni kell tanulnia


a párom is 3 vagy 4 főiskolát kezdett el de 1 év után mindet ott hagyta, aztán végül csak eldöntötte, hogy mi akar lenni és azóta is azt csinálja

2011. dec. 12. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
85%
Nos, a kérdésre válaszolva, én MOST küldenélek el! Nálad nem arról van szó, hogy egy kis zsákfaluban élsz ahol közel-távol nincs munkalehetőség, hanem egyszerűen lusta vagy akár tanulni, akár dolgozni. Az emberek döntő többsége nem fülig érő vigyorral jön be reggel dolgozni, mégis megteszi, mert valamiből élni kell. Te meg lazán a szüleidből élsz. Az oké, ha valaki az érettségi utáni első nyarat végig akarja bulizni, de a szeptembert tessék álláskeresésre szánni, és októbertől melózni. Ha segédmunkát, akkor azt, és közben lehet jobb, testhezállóbb munkát keresni. Nekem is van egy 18 éves fiam, és bizony ha leérettségizett, akkor vagy elmegy szakmát tanulni, vagy melózik, mert én ugyan nem fogok eltartani egy életerős felnőtt embert azért, mert nem tudja mihez van kedve! Gondolom a szüleidnek is tök jó, hogy dolgozhatnak rád, nekik még a fizikumuk is megfelelő hozzá, te meg dagonyázol az önsajnálatban, hogy semmi sem felel meg neked. Szóval ilyen nyafogás mellett simán kivágnálak ha a gyerekem lennél, és állj meg a saját lábadon, élj a saját fizetésedből, tanulj felelősséget, mert nem várhatod el a szüleidtől, hogy még pár évig eltartsanak amíg te kipihened az iskoláskor fáradalmait és rájössz, hogy mondjuk vezérigazgató szeretnél lenni havi egymilliós fizetésért.
2011. dec. 12. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
55%

Én már rég kirúgtalak volna.

Milyen szánalmas már... utálom az embereket, nem tanulok, mert semmi se érdekel, segédmunkásnak gyenge vagyok.

Tipikus semmirekellő. Bár ez a szülők hibája legalább 50%-ban.

Az nem jutott eszedbe, hogy esetleg munka közben meg is lehet erősödni, vagy ha elkezdesz valamit, bármit, amiért pénzt adnak, akkor segít megvilágosodni, hogy mi is érdekelne ?

2011. dec. 12. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Ha azt látom a gyereken, hogy próbálkozik, önéletrajzokat küldözget és állásinterjúkra jár, akkor nem raknám ki.

De ha neki semmi nem megfelelő, mint neked, akkor kb. csak fedelet adnék a feje fölé. Nincs zsebpénz, kap enni, de semmi extra, és csinálhatná a házimunkát is. Persze megpróbálnék neki munkát keresni én is ismeretségek során, de ha semmi sem tetszik, akkor kaját sem kap.

2011. dec. 12. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Olyan nincs, hogy nem tudod, mit kezdj magaddal. át kell gondolni, mi az, amit szívesen csinálsz, amihez érzéked van, és egyszerüen azt tanulni, azt csinálni!


Jól táncolsz? Irány a táncsuli! Jól rajzolsz? Irány a képzömüvészeti suli! Játszol hangszeren? Irány a zenemüvészeti suli! Esetleg szívesen fözöcskézel? Irány szakácsnak tanulni! Szereted az állatokat? Gyerünk állatgondozást tanulni!


Ezek persze csak ötletek, még számtalan lehetöség van. A lényeg, hogy nem kell feltétlen eladónak vagy segédmunkásnak lenned, mikor millió másik szakma létezik a Földön! (most a fizetéstöl és kereslettöl függetlenül)


és azt nem hiszem el, hogy a világon semmihez nem értesz, és semmivel se foglalkozol szívesen!


Ha például szívesen netezel, értesz kicsit a számítógéphez, lehetnél weblaptervezö vagy mittudomén.


Légy egyszerüen kreatív! Melyik tantárgyból voltál mindig a legjobb? Mert abból például korrepetálhatsz kisiskolásokat, hogy legalább egy kis zsebpénzed legyen. Az egyik legkönnyebben keresett pénz!


Hogy állsz a nyelvekkel? Ha könnyen tanulod öket, és érdekel, legyél fordító, tolmács.


Mi a hobbid? Keress valami olyan szakmát, ami kapcsolódik valahogy a hobbidhoz!


Nagyon fontos: akinek a legjobban tudnia kell, hogy mivel foglalkozzon az TE vagy! Ne mások mondják meg, hogy mit csinálj vagy mit ne csinálj.

Mi is csak ötleteket adhatunk, de Te fogsz dönteni.

2011. dec. 12. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Esetleg otthon segíteni? Főzés, mosás, takarítás? A szüleid értékelik, hogy legalább nem csak fekszel és nem csinálsz semmit. Az életeddel pedig kezdj valamit. Ha nem akarsz tanulni, akkor keress munkát mindenképp. Azt, hogy utálod az embereket, sürgősen tedd félre, mert később az ELMŰ-t nem fogja érdekelni, hogy mizantróp vagy és emiatt nincs munkád, úgyhogy puszira nem szolgáltatnak áramot. A boltban sem fogadják el a magyarázkodást pénz helyett. Az élet már csak erről szól: tanulás, majd pénzkeresés. Szedd össze magad, és kezdj valamit az életeddel! Sok sikert!
2011. dec. 12. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
abból indultam ki hogy az összes osztály és évfolyamtársam 19 vagy 20 vagy annál több éves volt és ugye ugyanott tart ahol én.szóval semmi más csak érettségi.így gondoltam még van 1 évem azon gondolkodni hogy mit kezdjek magammal mivel tényleg ötletem sincs. különösebb tehetségem nincs semmihez. tanulnék én szivesen (najó nem szivesen de tudom hogy muszáj ezért csinálnám) de ha nemtudom mibe kezdjek bele akkor hiába...zsebpénzt pedig soha nem kaptam és nem is szoktam kérni.azért köszi a válaszokat. amúgy valami számítógépes dolog jó lenne csak ahhoz nagyon kell érteni és szerintem fel sem vennének egy ilyen suliba úgy hogy csak 9.be volt informatikám utána 3 évig nem...mégegyszer köszi a válaszokat.
2011. dec. 13. 15:07
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!