Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan tanítsam meg Őket...

Hogyan tanítsam meg Őket ketchup és majonéz nélkül enni?

Figyelt kérdés
A férjem és a fiaim mindenre ketchupot vagy majonézt vagy ketchupot és majonézt nyomnak. Legyen az reggeli, ebéd vagy vacsora, pirítós, pörkölt, vagy saláta. A tányérjaikban szinte kivétel nélkül eltűnik az étel az öntetek alatt. Az ízeket nem érzik, de nem is érdekli Őket, nekik kitűnő ha mindennek szósz íze van. Rendszerint megdicsérik a főztöm, pedig ha az első öt percben nem látnák, fogalmuk sem lenne mit esznek. Ha nincs itthon öntet, van helyette cirkusz meg éhségsztrájk. Hogyan tanítsam meg Őket normálisan enni?

2011. dec. 13. 15:20
1 2 3 4 5
 1/47 anonim ***** válasza:
56%
Miért ne ehetnék úgy, ahogy szeretik?
2011. dec. 13. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/47 anonim ***** válasza:
92%
házi, vagy bolti a ketchup-majonéz?
2011. dec. 13. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/47 A kérdező kommentje:

Képzeld azért, mert nagyon bántó, hogy több órákat állok a konyhában naponta és sütöm, főzőm az ételeket, Ők meg öntetet esznek.


Bolti.

2011. dec. 13. 15:29
 4/47 anonim ***** válasza:
85%
A húgom 8 éves kora óta nagyjából mindenre rak ketchup-ot. Néha csak megmelegít egy kis sajtot, hogy megolvadjon, és összekeveri ketchup-pal. 21 éves és semmi baja.
2011. dec. 13. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/47 anonim ***** válasza:
95%
Szabályozod a mennyiséget. A flakonból kiöntöd egy kisebb tálkába mindkettőt, a többit elteszed és abból fogyaszanak az étel mellé. Én is szeretem, de azért tényleg nem jó, ha elnyomja a főztöd valódi ízét, elhiszem, hogy feleslegesnek érzed a munkádat.
2011. dec. 13. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/47 anonim ***** válasza:
92%

Elhiszem, hogy bosszantó, mert akkor teljesen felesleges fáradozni, hogy valami finomat fözzél nekik, mikor az íze gyakorlatilag eltünik a majonéz/ketchup miatt.


én mindennap reggel/délben/este csak rántottát csinálnék nekik sok majonézzel és ketchup-pal, ahogy szeretik.

és ha számonkérik, megmondod nekik, hogy addig nem kapnak mást, amíg nem hajlandóak végre a TE föztödet is megtisztelni abban a formában, ahogy az ki lett gondolva.


Akár meg is sértödhetnél, hogy a föztöd magában nem is ízlik nekik! (persze abból indulok azért ki, hogy jól fözöl) :-)


Most komolyan, így mi értelme a sok fözöcskézésnek, ha az eredeti ízt végül nem is érzik?

2011. dec. 13. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/47 anonim ***** válasza:
92%

15:51


Szerintem nem érted a probléma lényegét. Attól, hogy a pörköltbe picit több sót kívánnak, attól a pörkölt még pörkölt marad.

De ha a az ebéd 20 %-a pörkölt, 80 %-a pedig ketchup vagy majonéz, akkor azt ételt már nem nevezném pörköltnek.


és hogy ha az ebéd pörköltnek készült, akkor az elfogyasztók ne készítsenek belöle egy mozdulattal MOSLéKOT!!

2011. dec. 13. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/47 anonim ***** válasza:
97%
Én nem főznék rájuk egy ideig. Kitenném színpadias mozdulattal eléjük az 1-1 tubus majonézt, ketchupot, meg a tökéletesen üres tányérokat és azt mondanám: jó étvágyat! Én pedig magamnak főznék, és előttük megenném.
2011. dec. 13. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/47 anonim ***** válasza:
95%
Háh.. Utolsó, ez nagyon jó! :-)) én is megcsinálnám velük!
2011. dec. 13. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/47 anonim ***** válasza:
35%
Az én párom is megmajonézez, ketchupoz mindent ... az életbe nem jutott még eszembe hogy ezen kattogjak. A gyomorom forgott amikor a rakottésztát majonézzel és savanyú ubival ette .. de ezen megsértődni? Baromság. Ha így izlik neki akkor hajrá ... egye.
2011. dec. 13. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!