Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan tanítsam meg Őket...

Hogyan tanítsam meg Őket ketchup és majonéz nélkül enni?

Figyelt kérdés
A férjem és a fiaim mindenre ketchupot vagy majonézt vagy ketchupot és majonézt nyomnak. Legyen az reggeli, ebéd vagy vacsora, pirítós, pörkölt, vagy saláta. A tányérjaikban szinte kivétel nélkül eltűnik az étel az öntetek alatt. Az ízeket nem érzik, de nem is érdekli Őket, nekik kitűnő ha mindennek szósz íze van. Rendszerint megdicsérik a főztöm, pedig ha az első öt percben nem látnák, fogalmuk sem lenne mit esznek. Ha nincs itthon öntet, van helyette cirkusz meg éhségsztrájk. Hogyan tanítsam meg Őket normálisan enni?

2011. dec. 13. 15:20
1 2 3 4 5
 11/47 anonim ***** válasza:
94%
kezdj el leveseket fozni
2011. dec. 13. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/47 anonim ***** válasza:
56%

"nem jutott még eszembe hogy ezen kattogjak."

és

"A gyomrom forgott amikor a rakottésztát majonézzel és savanyú ubival ette"


Vagyis számodra semmi gond ezzel, de azért a gyomrod forog töle.


Ez kicsit ellentmondásos volt szerintem..

2011. dec. 13. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/47 anonim ***** válasza:
33%
A férjed felnőtt hadd döntse már el hogy eszik e valamit,ha te nem szereted nekik is utálni kell?Van egy példa x utálja kekszet megtiltotta y-nak hogy egye,ő ette titokban.
2011. dec. 13. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/47 anonim ***** válasza:
60%
Nem vagyok hülye csak nem pattogok olyanon hogy a férjem mivel eszi a pörköltet,amúgy is felnőtt embereknek megtiltani hogy egyen önteteket vagy épp bármit a kajához,nem igazán működik.És attól hogy én utálom a tejet,nem verem ki a férjem kezéből reggelente a tejet ha inni akar,mert ő meg szereti.Nem oknélkül van enyi válás mert még az iylen apró semmin is mint pl a a kajálás is csak a cirkusz megy,hogy ki mit ehet,nem nehet.De én vagyok a hülye.
2011. dec. 13. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/47 anonim ***** válasza:
79%

"Van egy példa x utálja kekszet megtiltotta y-nak hogy egye,ő ette titokban."


Ez azért nem passzol a Kérdezö gondjához, mert:


1. x-nek (a Kérdezönek) nem kell egész délelött szívvel-lélekkel sütni-fözni a kekszet


2. y (a Kérdezö családtagjai) nem tudják titokban úgy enni, ahogy akarják, csak ha megtanulnak fözni (vagy ha már tudnak, akkor ezentúl titokban kénytelenek maguknak fözni). Nem hiszem, hogy ezek a lehetöségek mennének a gyakorlatban..

2011. dec. 13. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/47 anonim ***** válasza:
26%
Hát igen, te vagy, úgyhogy sajnálom a férjedet.
2011. dec. 13. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/47 anonim ***** válasza:
72%

""nem jutott még eszembe hogy ezen kattogjak."

és

"A gyomrom forgott amikor a rakottésztát majonézzel és savanyú ubival ette"


Vagyis számodra semmi gond ezzel, de azért a gyomrod forog töle.


Ez kicsit ellentmondásos volt szerintem.."


Már miért lenne ellentmondásos, ő eszi ... az hogy nekem nem izlene így, az egy dolog ... ő meg így szereti.

2011. dec. 13. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/47 anonim ***** válasza:
75%
Előző hiába mondod ezek nem értik,hogy ha te nem szereted mert utálod,gyomrod forog tőle,a másik meg igen,attól még nem kell őt idomítani,hogy na én utálom mostantól te is utálod,nem eheted,mert én undorodom tőle.Mert ez semmire se vezet,csak vihar keletkezik a bili közepében egy szimpla étel miatt.
2011. dec. 13. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/47 anonim ***** válasza:
59%

Nem, nem ott van az ellentmondás, hogy azt mondod ö eszi, Te meg elfogadod. Ez világos.


Hanem ott, hogy az egyik mondatodban azt mondod, Te ezen nem kattogsz, vagyis Neked nem gond, de a másik mondatodban azt írod, hogy felfordul a gyomrod töle.


Tehát ha jól értettem, Te sem tartod teljesen normálisnak a párod étkezési szokásait, de beletörödtél, elfogadtad.


Ez is egy vélemény.


A Kérdezö viszont az a típus, aki szintén nem tart normálisnak bizonyos étkezési szokásokat, de ö nem beletörödik, hanem szeretne változtatni ezen.


(Ha valamit rosszul értettem volna, cáfolj meg nyugodtan.)

2011. dec. 13. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/47 anonim ***** válasza:
33%
Tehát inkább ők ne egyék azt, amit szeretnek, csak azért, hogy a te kis önérzeted ne sérüljön?
2011. dec. 13. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!