Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan tanítsam meg Őket...

Hogyan tanítsam meg Őket ketchup és majonéz nélkül enni?

Figyelt kérdés
A férjem és a fiaim mindenre ketchupot vagy majonézt vagy ketchupot és majonézt nyomnak. Legyen az reggeli, ebéd vagy vacsora, pirítós, pörkölt, vagy saláta. A tányérjaikban szinte kivétel nélkül eltűnik az étel az öntetek alatt. Az ízeket nem érzik, de nem is érdekli Őket, nekik kitűnő ha mindennek szósz íze van. Rendszerint megdicsérik a főztöm, pedig ha az első öt percben nem látnák, fogalmuk sem lenne mit esznek. Ha nincs itthon öntet, van helyette cirkusz meg éhségsztrájk. Hogyan tanítsam meg Őket normálisan enni?

2011. dec. 13. 15:20
1 2 3 4 5
 31/47 anonim ***** válasza:
52%
Ja és még anyi hogy nem levelezek az oldalról,az ominuzus egyik 69-es obcén levelei miatt.
2011. dec. 13. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/47 anonim ***** válasza:
75%
Jaj fejezzük már ezt be,senki se troll csak nem egyezik a véleményünk,és én biztos nem küldtem neked obcén levelet.sorry ha valkit megbántottam,csak váaszolni jöttem ide.
2011. dec. 13. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/47 anonim ***** válasza:
30%

mekkora problémád van kérdező


én is egész délelőtt főzök minden nap és ha nem édes kaját csinálok hanem sósat akkor én is teszek rá mindig majonézt, elég sokszor eszek majonézes kenyeret



öcsém pedig a ketchupot eszi issza mindenhez

2011. dec. 13. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/47 anonim ***** válasza:
77%
Hát kedves 57/F, nem tudom, te hol figyeltél engem, nem hiszem, hogy trágárságokat írnék akárhova is, úgyhogy szerintem keversz engemm valakivel, de nagyon. Én ülök itt egész nap? Most vallottad be, hogy figyelsz másokat, meg kívülről tudsz jellemet mondani százalékokhoz. Ez beteges! 55% az én eszemet mutatja? Akkor neked 2%-al kevesebb van még az enyémnél is. Ha zaklatsz, akkor pedig én foglak jelenteni, te elmebeteg.
2011. dec. 13. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/47 anonim ***** válasza:
89%
engem nem az önérzet miatt zavarna, inkább azért mert marha egészségtelen...
2011. dec. 13. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/47 anonim ***** válasza:
83%

Furcsának tartom, hogy olyasmin háborodnak fel, amit a kérdezö el sem követett, el sem akar követni..


Senkit semmilyen ételtöl nem akar eltiltani, csak leszoktatni a családtagokat arról, hogy szinte minden létezö ételhez a nagy mennyiségü (ahogy azt már valaki megjegyezte, nem is túl egészséges) ketchupot-majonézt fogyasszák.


Lehet, hogy a családtagoknak így esik jól az étel, de ez nem jelenti azt, hogy jót is tesz nekik!


Azért mert más családokban, a válaszolók családjában az ételek ilyen szintü keverése elfogadott, az még nem jelenti, hogy ez a normális, és hogy máshol, más családban is ezt a mintát kell követni, és hogy nem lehetne, nem kellene rajta picit változtatni.

2011. dec. 13. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/47 anonim ***** válasza:
100%

Na azért álljunk már meg egy kicsit. A kérdező eddigi válaszaiból nem az derült ki, hogy nem akarja, hogy majonézt, ketchupot egyenek, csak hogy kevesebbet. Az én párom is szereti a ketchupot, majdnem mindenhez eszik is, ha nem csinálok valami szószt vagy öntetet. De azért baromi nagy különbség van, hogy eszik az általam megfőzött ételHEZ valamilyen szószt, mártást akármit, de megmarad eredeti valójában a kaja, vagy az étkezés fő része a ketchup majonéz, amihez eszik egy kis ételt.

Mint ahogy a cukros kávé és a kávés cukor sem ugyan az.

Vagy hogy tovább feszítsem a húrt akkor ti azon sem akadnátok ki, ha a levest összeöntené életetek párja a másodikkal és azt a trutymát enné, mert hogy úgyis egy helyre kerül és ha egyszer ő így szereti?

Persze egyen mindenki olyan szószt vagy savanyúságot vagy tudom is én mit amit szeret. Nem tilos. De azért van egy határ. Amikor a kaja nem látszik ki a ketchup alól az már számomra is sértő lenne. És igen valószínűleg legközelebb rizst, tésztát tálalnék ketchuppal, majonézzel és jó étvágyat kívánnék hozzá. Minek t*köljek akkor a vacsorával, ha úgyis mindegy mi van a szósz alatt?

2011. dec. 14. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/47 anonim ***** válasza:
30%
kérdező honnan tudod te azt, hogy ők nem érzik a kajád ízét a majonéztől, ha még soha nem etted így
2011. dec. 14. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/47 anonim ***** válasza:
77%
Ha azt írja, hogy a föztje már eltünik a ketchup-majonéz szósz alatt, akkor nem kell nagy intelligencia kitalálni, hogy az ebéd eredeti íze gyakorlatilag eltünik.. ehhez mégcsak meg se kell kóstolni.
2011. dec. 14. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/47 anonim ***** válasza:
16%
és arra nem gondoltál, hogy olyan szarul főzöl, hogy inkább tele nyomják mindig valamivel csak ne érezzék a kajád ízét?
2011. dec. 14. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!