Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ebben a helyzetben Ti mit...

Ebben a helyzetben Ti mit tennétek?

Figyelt kérdés
Van egy munkahelyem 6 hónapja, de 12 órázom heti 5 nap, minimálbérért, és még emellett a főnököm sem egy leányálom. Egyre jobban kikészít ez a hely. De a volt munkahelyem imádtam, csak sajnos családi okok miatt ott kellett hagynom. Szeretnék visszamenni oda, csak mivel hogy jutalékos rendszer, ami azt jelenti hogy akkor van csak fizetés, ha eladok valamit, a családom nem támogat benne, és nem engedik. Ti mit tennétek? Maradnátok itt ezen a helyen 12 órában minimálbérért, vagy inkább elmennétek máshova, ahol jól érzitek magatokat, kiemelt fizetés (mert biztos hogy menne) de viszont a család ellenezné?
2011. dec. 13. 17:07
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Ha teljesen független vagy már a szüleidtől, és nem tőlük várod a segítséget ha esetleg nem jön össze annyi pénz a hónapban, hogy megélj, akkor ne törődj velük, válaszd azt, amelyiket szereted.


De ha bizony rájuk szorulnál szükség esetén, akkor maradj a fix munkahelyen.

2011. dec. 13. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
minden héten 5x12 óra? hát az nagyon durva. Akkor rendesen pluszba van az órád. Nem kapsz ezért több pénzt? vagy ez valami fekete munka?
2011. dec. 13. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

ma már nagyon nehéz munkát találni, még nehezebb megtartani

de ha van lehetőséged jobb munkahelyet találni ne habozz oda menni. tudom milyen egy sz*r munkahely, egy rémálom helyen dolgoztam én is egy darabig, aztán visszamentem tanulni, ma már egész jól fizető kellemes állásom van.

...és sosem érdekelt a család véleménye...

2011. dec. 13. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Szülőkkel lakom, 21 éves nő vagyok. Haza adok havonta 30-40 ezret, és ezt el is várják. Csak ezért félek, hogyha nem jön úgy össze az első 1-2 hónapban a jutalék, akkor nem tudok hazaadni. Mert ugye kell idő amíg vissza rázódik az ember. De azt a munkát, szerettem csinálni, ott dolgoztam 5 hónapot, és minden nap mosolyogva mentem be a munkahelyemre, minden stressz nélkül. És ez nagyon fontos, hogy szeresd a munkád. Ti belevágnátok? Vagy maradjon a fix, de szar hely?
2011. dec. 13. 17:31
 5/13 anonim ***** válasza:
szerintem azt csináld amit szeretsz,ha a szüleid ezt nem értik meg hogy fontos ez is egy munkához az hogy jól érezd magad benne és főleg ha nem is kell 12 óráznod hát az nagyon gáz,mivel azt kellene nézniük hogy neked mi a jó,beszélj velük ha még sem jutok egyességre akkor is lépj mert ez hosszu távon nem fog müködni.sok sikert!!
2011. dec. 13. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Így, hogy félig-meddig a szüleidtől függsz, mindenképp maradj. Keress közben más állást folyamatosan, de továbbra is fix fizuval.
2011. dec. 13. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Ha a családnak nem jelent plusz kiadást, hogy más munkahelyen fogsz dologozni, menj vissza.Ami pénzed most van, tedd félre, és élj abból, amíg be nem indul a másik munka.
2011. dec. 13. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Mivel a napi munkaidő 8 óra, és mivel mindig 12 órázol, így gondolom, munkaidő-kereted sincs, így ki kell fizetni, vagy lecsúsztatod. Ha egyik sem, akkor jelentsd a munkaügyi felügyelőségen.


3.-ik munkahely nincs kilátásban? Nem tudom, az előző munkahelyen mennyit kereshettél, ha olyan jól ment, akkor szüleid miért ellenezték? Ha nem ment jól, akkor viszont igazuk lehet.

2011. dec. 13. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Nem mondom hogy huu de jól ment, de annyit megkerestem mint most, feleannyi munkaidővel, amit én osztok be magamnak. családi probléma miatt kellett ott hagynom. Attól félnek csak a szülők hogy nem fogok tudni haza adni, és ha első hónapban nem úgy jön össze a pénz, akkor a bejárás is nehézkes, mert jelen pillanatban nem budapesten élek. De szeretnék a saját lábamra állni, saját életet kezdeni, és felköltözni pestre albérletbe. Ezt a jelenlegi munkahelyemen nem tehetem meg, mivel hogy időm sincs napi 12 óra miatt, és havi 40e ami megmarad, mivel hazaadok pénzt. ebből nem lehet gazdálkodni, és megalapozni a jövőm. Ilyen fiatalon nem szeretnék besavanyodni.
2011. dec. 13. 18:35
 10/13 anonim ***** válasza:
Előbb megbizonyosodhatnál, hogy a régi helyeden tárt karokkal várnak.
2011. dec. 13. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!