Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Utálom a családom, tele...

Utálom a családom, tele vagyok haraggal és gyűlölettel, hogy küzdjem le?

Figyelt kérdés
Utálom, hogy ezekkel az emberekkel kell éljek, lenézem őket, mert buták, és gyűlölöm magam amiért ezzel okozom az egyetlen hátrányt magamnak.
2011. dec. 13. 21:50
1 2 3 4
 21/31 A kérdező kommentje:

ma 15:36

"Lehet sokmindent elszúrtak a szüleid, de ők is csak emberek, mint a gyerek. Hibáznak, csak a gyerek sokszor nem fogadja el ezt el a szülőtől."

Na ezt sehova sem tudom tenni... . Persze igaz, a szülő is ember, mint a gyerek, biológia. De különböző értelmi, érzelmi fejlettségi szinten vannak könyörgöm! Miért kéne egy gyereknek szenvednie a szülei hibáitól? Hm? Miért kellett volna mondjuk nekem elfogadni, hogy gondolkodás nélkül vertek? Vagy amikor aztsetudommármegintmiért sakálként leüvöltötték a fejem? Egyátalán mit kellett volna nekem bölcsen elfogadni és mire kellett volna mindentudóan bólintani, hogy "hát igen...ők is csak emberek". Na ennyi erővel akkor most megyek összezúzok egy pár kocsit, betörök egy-két ablakot, majd megbocsátják nekem, hiszen csak ember vagyok, nem?

Rettentő erőszakos voltam kisgyerekként. Olyanokat tettem, amiktől el vagyok képedve még most is és elmondhatatlanul szégyellem magam. De akkor, ott azt se tudtam, hogy mi rosszat tettem, nem értettem, miért mérgesek rám, hisz otthon is ez van, hát akkor meg?

Szerinted ebben a helyzetben a gyerek a hibás?

Nem a szülők "is csak emberek, mint a gyerekek", hanem a gyerek olyan ember, mint a szülei.

Jöhet a magyarázat, de ezt a mondatot nem tudod helyre tenni.

Minnél többet olvasom ezt, annál jobban felbsz.

Ezt nem gondolhatod komolyan...

A továbbiakban igazad van. Ezt próbálom elkezdeni.

ma 16:10

hát, ezt egyedül is rossz csinálni, nem akarnám adni alád a lovat

amúgy én már veszekedni sem vagyok képes, némán minden féle kifakadás nélkül emészt az utálat, egyszerűen annyi minden van, hogy nem tudnám hol kezdjem

pedig szívesen visszaadnám szüleimnek a terheiket, de képtelen vagyok :'(

2011. dec. 15. 21:23
 22/31 anonim ***** válasza:
megértelek, nekem is hányingerem van a családomtól.
2012. márc. 26. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 A kérdező kommentje:
sajnálom, részvétem, én igyexem nem sajnál(tat)ni magam, hogy könnyebb legyen, mostanában nyugodtabb vagyok, bár mozgással sok feszültséget le is vezetek, de tudom, hogy előbb utóbb visszatérek ugyanabba az érzelmi állapotba, amikor szétrobbanok már csak a hangjuktól is...
2012. márc. 27. 20:58
 24/31 anonim ***** válasza:

Én is utálom a szüleimet.Hiába költöztem el,mégsem vagyok túl azon, hogy sosem voltak olyan szüleim,amilyeneket szerettem volna.Bár gondolom nekik sem voltam olyan gyerekük,amilyet ők szerettek volna!

Én abban látom a megoldást jelenleg, hogy rájöttem ez a párszáz km is vajmi kevés ahhoz, hogy ne keserítsék meg az életem.Telefonon keresztül és gondolatban is pusztítanak.Szóval a következő tervem, hogy a párszáz km-nyi távolságból pár ezernyit fogok csinálni 2-3éven belül:)

Könnyebb messziről szeretni,mint közelről utálni.Van is egy ilyen mondás....


Kedves Kérdező!Amint lehetőséged adatik egy olyan állásra,ami mellett tudsz félretenni az önálló életedre, hogy elköltözhess,vágj bele!Vagy külföldi munkára jelentkezz,igyekezz azt megvalósítani.Pl vannak hajós munkák,ahol ugyan kidolgozod a beled,de van szállásod és étkeztetésed a hajón és mellette jó fizetés is.(18 év felett persze)

2012. márc. 27. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/31 anonim ***** válasza:
# 19/24 nálam is állandó a veszekedés, üvöltözés csak akkor van csönd ha alszanak vagy nincs itthon senki.... és sajnos én se tudok kiszakadni ebből a körből 1. munkát se találok 2 ha találnék akkor nem akarok albérletbe kerülni, mert 1 fityinget se tudnék félrerakni az biztos :S és úgy nem akarok élni mint sok ember hogy hónap végén alig várja a fizetést :S :( :@ annyira rossz így élni ..... sokszor már nagyon itt akarok hagyni mindent ;(
2012. dec. 12. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 A kérdező kommentje:

kedves utolsó, részvétem a helyzetedért, pedig egy munkahely sokat tud segíteni

én is elég sok sz.rt elvállaltam, csak hogy lekössem magam, a gondolataim, most végre találtam olyan munkahelyet, ami megfelel nekem, sőt még az előrelépés gondolatával is eljátszok néha...

ám míg munkanélküli voltam (majd egy évig), úgy próbáltam enyhíteni a szorongást, hogy rengeteget sétáltam, közben, lehet, hogy röhejes, de gazdasági/politikai híreket hallgattam a rádiós zenelejátszómon és mivel nem tudtam pozitívan gondolkodni, arra próbáltam törekedni, hogy a rossz gondolatokat máshoz társítsam, ebben az esetben a válsághoz, meg egy picit a politikai instabilitáshoz, így a sok sétától plussz a figyelmem ilyenfajta elterelésével nap végére lefáradtam annyira, hogy jelentősen kevésbé foglalkoztasson az otthoni zűr

esetleg próbálkozz valami hasonló interaktív cselekvéssel...a rádió (hír)műsorok hallgatása szerintem azért is jó, mert az emberi beszéd jobban leköt, mint pl. a zenehallgatás stb. rutinos dolog, amik alatt jobban elkalandozol

2012. dec. 12. 22:08
 27/31 anonim ***** válasza:
köszönöm a válaszodat :) megpróbálom ! hallgatok majd 1 kis kossuth rádiót, igyekszem , keresem a munkát is! eddig szakmámba próbáltam elhelyezkedni de nem nagyon sikerült, érdekes munkanélkülibe meg azt mondták hiányszakma... de munka még sincs :)
2012. dec. 13. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 anonim ***** válasza:
100%
A világ legrosszabb dolga mikor buta emberek szaporodnak és az utód nem lesz szintén buta,annál nincs rosszabb.
2014. jún. 14. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 anonim válasza:
Ugyanez a problémám! Ezek a "r*hadékok" nem tudnak mást csak engem bántani! Most, hogy olvastam amit írtál megnyugodtam egy picit, hogy nem csak nekem ez a problémám...
2015. márc. 14. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 anonim ***** válasza:
mi a helyzet azóta, kérdező? :)
2019. okt. 3. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!